طرحینه

کاغذ دیواری یا پوستر دیواری ، کدام یک بهتر است؟

کاغذ دیواری یا پوستر دیواری : یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در زیبایی در عملیات بازسازی ساختمان پوشش دیوار، طرح دیوار و نمای ساختمان می باشد.شاید این سوال ذهن شما را نیز درگیر کند. اینکه کدام پوشش دیواری بهتر است؟ کاغذ دیواری یا پوستر دیواری؟ در ادامه این مقاله در رابطه با این موضوع بیشتر صحبت می کنیم و با مقایسه کاغذ دیواری و پوستر تفاوت های بین این دو را برایتان شرح می دهیم. پس با ما همراه باشید.

کاغذ دیواری یا پوستر دیواری

استفاده از پوستر دیواری یا کاغذ دیواری برای پوشش دیوار منازل

استفاده از پوستر دیواری برای دیوار منازل بسیار زیبا خواهد بود و روح تازه ای به فضای منزل می بخشد. پوسترها به دلیل تنوع در طرح و رنگ و قیمت مقرون به صرفه آن می تواند برای پوشش دیوار منازل انتخاب فوق العاده ای باشد. پوسترها قابلیت سفارشی سازی دارند؛ از این برای هر فرد با هر سلیقه ای می تواند مناسب باشد. به عنوان مثال پوسترهای ورزشی برای افرادی که علاقه مند به ورزش هستند می تواند هیجان انگیز باشد.

پوسترهای دیواری به دلیل تنوع در طرح و رنگ می توانند یک تغییر اساسی در فضای منزل ایجاد کنند. پوسترها به عنوان تم اتاق و قطعه ای هنری برای زیبایی ساختمان بسیار کاربرد دارند. پوسترها کاربردهای گسترده ای دارند، به طور مثال می توان از پوستر در آشپزخانه برای یک دستور غذایی و در اتاق به عنوان یک تقویم استفاده کرد.

ویژگی های متمایز کاغذ دیواری و پوستر دیواری

در تولید کاغذ دیواری از کاغذ های ساخته شده از بافت، الگو و رنگ استفاد می شود و معمولا چاپ سطحی دارند. و معمولا مطابق با پوشش دیوار سنتی می باشند. این درحالی است که؛ پوسترها با پیشرفت تکنولوژی تغییر یافته اند. در تولید پوسترهای دیواری از پرینت های دیجیتالی استفاده می شود. پوسترها بافت بسیار دقیق و منحصر به فردی دارند و از جذابیت خاصی برخوردارند. پوسترها با عکاسی با کیفیت و تصویرسازی ، مقیاس بندی شده و سفارشی سازی می شوند.

اندازه های کاغذ دیواری ها استاندارد هستند و قابلیت تغییر در مقیاس ها یا رنگ های دیگر را ندارند. ولی پوسترها را می توان در طرح ها و رنگ ها و اندازه های مختلف سفارش داد. کاغذ دیواری ها به صورت رولی در بازار به فروش می رسند. ولی پوسترها نقاشی های دیواری در چند تایل هستند. نصب تایل ها در کنار هم یک تصویر زیبا خلق می کند.

پوستر دیواری و کاغذ دیواری چه تفاوت هایی از هم دارند؟

تفاوت در قیمت

یکی از مهم ترین تفاوت بین پوسترها و کاغذهای دیواری قیمت آن ها می باشد.پوسترها برای تغییر دکوراسیون داخلی هزینه ی مقرون به صرفه ای دارند. پوستر ها  در تغییر دکوراسیون منازل، بازسازی ساختمان اداری، شرکت ها و دفاتر انتخاب مناسبی می باشد.

تفاوت در طرح

پوستر های دیواری از نظر رنگ و طرح بسیار متنوع می باشد و برای افراد مختلف با سلیقه های مختلف مناسب هستند.

پوستر دیواری چه مزایا و معایبی دارد؟

در بین انواع دیوارپوش ها، پوسترها از مزایای زیادی برخوردار هستند. ولی آنچه که اهمیت دارد دقت در انتخاب پوستر می باشد. هر گونه انتخاب نادرست می تواند ظاهر محیط را خراب کرده و خسته کننده باشد. از مهم ترین معایب پوستر ها می توان به تاثیر آن ها در بزرگ یا کوچک نشان دادن نمای داخلی خانه اشاره کرد. انتخاب پوسترها باید کاملا هوشمندانه باشد. به عنوان مثال اگر منزل شما کوچک باشد، می توانید با یک انتخاب مناسب فضای خانه را دلبازتر کنید. انتخاب نادرست می تواند برای اعضای خانواده را کسل کننده باشد.

مقاومت و ماندگاری بیشتر

پوستر دیواری از مقاومت و ماندگاری بیشتری برخوردار می باشد. به طور مثال رنگ ها تا یک مدت مشخصی کیفیت دارند و بعد از آن به دلیل گرد و غبار ظاهرشان تغییر می کند.

کاغذ دیواری در مقایسه با پوستر از مزیت های بیشتری برخوردار می باشد، اما عیب کاغذ دیواری این است که بعد از مدتی حالت اولیه خود را ازدست می دهد و کیفیتش پایین می آید. ولی پوسترها در این مورد برتری دارند.

مقرون به صرفه بودن قیمت آن

از مزیت های دیگر پوسترهای دیواری می توان به مقرون به صرفه بودن آن ها اشاره کرد. نوع متریال به کار رفته در ساخت پوستر در تعیین هزینه و قیمت آن موثر می باشد. قیمت پوسترها به کیفیت و جنس کاغذی بستگی دارد.

عوامل مهم دیگر در تعیین قیمت پوسترها عبارتند از:

  • میزان ضخامت پوستر
  • نوع چاپ پوستر
  • ضد آب و رطوبت بودن پوستر دیواری
  • کیفیت طرح انتخاب شده روی پوستر
  • اندازه عرض پوستر

رنگ ثابت

کیفیت و رنگ پوسترها در طول زمان تغییر نمی کند. همین مزیت باعث شده که پوسترها به عنوان دیوارپوش انتخاب خیلی از افراد باشد.

داشتن قابلیت شست و شو

مهم ترین مزیت پوسترها قابلیت شست و شو داشتن آن ها می باشد. و تمیز کردن آن ها نسبت به پوستر ها به کاغذ دیواری سریع تر و آسان تر می باشد.

نصب راحت

پوسترها نصب فوق العاده راحتی دارند و برای نصب آن ها نیاز به ابزار خاصی نمی باشد.

قابلیت اجرا در آثار و طرح های دلخواه

پوسترهای دیواری در طرح و الگوهای مختلف قابل اجرا هستند. و از کیفیت و شفافیت فوق العاده ای برخوردار می باشند.