طرحینه

کمد دیواری پذیرایی – انواع کمد دیواری پذیرایی و کاربرد آن ها

کمد دیواری پذیرایی ، انواع کمد دیواری پذیرایی و کاربرد آن ها : 

همه خانه ها بر اساس متراژی که دارند ، به کمد دیواری های مختلفی نیاز دارند. کمد دیواری ها ، بیشتر نیاز های افراد را در خانه بر طرف می کنند. برای مثال ؛ کمد دیواری ها در اتاق ها محلی برای قرار دادن لباس ها و کیف و … هستند . و باعث منظم شدن و خلوت تر شدن بیشتر اتاق می شوند.

کمد دیواری پذیرایی

در قسمت های مختلف خانه از جمله پذیرایی ؛ می توان از مدل های مختلف کمد دیواری استفاده کرد. و وسایل مختلفی را در آن ها جای داد.

کمد دیواری ها مدل های متنوعی دارند . و شامل طبقه ها و قسمت های مختلفی می شوند. ما در این مقاله به طور کامل به کمد دیواری پذیرایی و انواع مختلف آن ، همچنین کاربرد های آن می پردازیم.

انواع مدل کمد دیواری در دکوراسیون پذیرایی

همان طور که گفتیم ؛ کمد دیواری ها در منزل کاربرد زیادی دارند.  علاوه بر این آن ها باعث زیبایی خانه نیز می شوند . به همین دلیل ؛ هنگام انتخاب کمد دیواری ها باید دقت زیادی به خرج دهید.  تا مناسب ترین نوع آن را برای خانه خود اجرا کنید.

کمد دیواری پذیرایی

لازم به ذکر است که ، شما باید به هزینه کمد دیواری نیز توجه کنید . استفاده از کمد دیواری پذیرایی می تواند طراحی دکوراسیون منزل شما را متحول کند. توجه کنید که بعضی از کمد دیواری ها با وجود این که قیمت بسیار بالایی دارند ؛ ممکن است مناسب خانه شما نباشند و دکوراسیون منزل را بر هم بزند.

برخی از خانه ها ، انباری و یا اتاق های زیادی برای قرار دادن وسیله ها ندارند . در این نوع خانه ها نوع و مدل کمد دیواری بسیار حیاتی می باشد ، زیرا باید طوری انتخاب شوند ، که فضای کافی برای تمامی وسیله های خانه داشته باشند . اگر کمد دیواری متناسب با نوع خانه باشد ، باعث خلوت تر شدن خانه و در نتیجه زیبایی آن می شود.

رنگ و طرح مناسب برای کمد دیواری پذیرایی

رنگ ها و طرح های مورد استفاده ، در کمد دیواری های امروزه بسیار متنوع شده است . و تولیدکنندگان همواره در حال تولید طرح ها و رنگ های جدید تر هستند.  تا افراد با سلیقه های مختلف بتوانند طرح و رنگ مورد نظر خود را به راحتی انتخاب کنند.

شما در رابطه با این موضوع اصلا نگران نباشید . زیرا با هر میزان بودجه ای که دارید شما می توانید طرح و رنگ مورد علاقه خود را تهیه کنید. طرح و رنگ کمد دیواری پذیرایی جز موارد می باشد که ؛ حتماً باید در انتخاب آن دقت زیادی به خرج دهید .

توجه کنید که ؛ کمد دیواری پذیرایی باید ، متناسب با سایر وسیله های خانه شما از جمله فرش ها، مبل ها و … باشد ، تا زیبایی خانه شما را چندین برابر کند. کمد دیواری ها در دکوراسیون پذیرایی علاوه بر نظم دادن به وسایل به عنوان یک وسیله برای زیبایی خانه نیز مورد استفاده قرار می گیرد ، پس باید حداکثر زیبایی را دارا باشد.

کمد دیواری ها جز کاربردی ترین و پر مصرف ترین ، وسیله ها در خانه می باشند. زیرا شما می توانید تمامی وسایلی که جای مشخصی ندارند ، را در داخل آن ها قرار دهید . از جمله این وسایل ؛ می توان به جارو برقی، اتو و … اشاره کرد.

به این ترتیب خانه شما بسیار منظم می شود ، زیرا تمامی وسیله ها جای مشخص خود را پیدا می کنند و فضای خانه شما بسیار خلوت و دلباز می شود. برای خرید یک کمد دیواری پذیرایی مناسب ، باید به ویژگی های زیادی توجه کنید . و نکات زیادی را مد نظر قرار دهید . در ادامه به برخی از آن ها اشاره می کنیم تا با مطالعه آن ها شما بتوانید بهتر تصمیم بگیرید.

کمد دیواری مخصوص دکوراسیون پذیرایی  چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

اگر از کمد دیواری برای خانه خود استفاده می کنید ، بهتر است موقع انتخاب توجه کنید که ؛کمد شما دارای چهار چوب فلزی باشد . زیرا ؛ چهارچوب های فلزی استحکام بسیار بیشتری دارند. و اگر حتی به صورت دوبله هم از ام دی اف در ساخت چهار چوب استفاده شده باشد، باز هم چارچوب های فلزی مقاومت بیشتری دارند .

کمد دیواری پذیرایی

وقتی که وسایل زیادی داخل کمد دیواری پذیرایی شما قرار داشته باشد ، تازه متوجه تفاوت و ارجحیت چارچوب های فلزی می شوید. زیرا ؛ چارچوب ‌های فلزی زوار دارند . طبقه ‌های کمد دیواری داخل زوارها فرو می ‌روند . و هر وزنی را با هر میزانی می توانند تحمل کنند.  و مثل طبقه‌ های کمد دیواری هایی که چارچوب آن ها چوبی است ورم نمی کنند و هرز نمی شوند.

در کمد دیواری های پذیرایی که از نوع ریلی هستند ؛ یراق آلات اهمیت بسیار زیادی دارد . چراکه ؛ در بازار انواع چینی آن ها خیلی زیاد است. از این رو در انتخاب محصول با کیفیت توجه زیادی داشته باشید.

هزینه کمد دیواری پذیرایی

هزینه این کمد دیواری ،  بستگی به متراژ دیوار ها و مدل مد نظر شما دارد. همچنین نوع جنس و طرح دلخواهی که می خواهید ، تأثیر زیادی در هزینه کمد دیواری پذیرایی دارد.

شما باید ابتدا مقدار بودجه خود را مشخص کنید ، و طبق آن مدل خود و جنس کمد دیواری را انتخاب کنید. مدل کمد دیواری پذیرایی شامل اندازه آن، تعداد طبقه ها، کشو ها و … آن می باشد . طبق این اطلاعات هزینه کمد دیواری شما مشخص می شود.

کیفیت و مواد سازنده کمد دیواری اتاق پذیرایی

قبل از هر چیزی بهتر است بدانید ؛ کیفیت متریال کمد دیواری پذیرایی از اهمیت بالایی بر خوردار می باشد . از این رو در انتخاب آن دقت زیادی به خرج دهید .زیرا ؛ اگر کیفیت مطلوبی نداشته باشد ، ممکن است خیلی سریع از بین برود . چرا که کمد دیواری  به طور مداوم مورد استفاده قرار می گیرد و حتماً باید کیفیت بالایی داشته باشد.

کمد دیواری پذیرایی

اگر حین خرید و انتخاب کمد دیواری به رنگ و جنس و طرح و اندازه آن دقت کنید ، نیاز به هزینه دوبازه  و تغییر آن نمی باشد.

اندازه و متراژ کمد دیواری

برای تعیین ابعاد و متراژ کمد دیواری پذیرایی ، باید طول دیواری که قرار است ؛ کمد در آن نصب شود اندازه گیری شود . نتیجه حاصل باید در ارتفاع کمد ضرب شود تا متر مربع کمد دیواری شما به حساب آید . معمولاً ارتفاع کمد دیواری ها را تا زیر سقف در نظر می‌گیرند.

توجه داشته باشید که ؛ برای کمد دیواری اگر بخواهید درب لولایی را به درب ریلی تبدیل کنید . طول کمد در ارتفاع ضرب می شود و متراژ آن به حساب می آید. در صورت تمایل ، می توانید در قسمت بالای کمد دیواری ، یکسری باکس هایی هم برای قرار دادن چمدان ها و وسایل بزرگتر که خیلی در دسترس نیستند،  قرار دهید. برای انجام این کار از شما هزینه جدا از ساخت کمد دیواری گرفته می شود.

 کمد دیواری پذیرایی چند منظوره چگونه می باشند؟

امروزه با آپارتمانی شدن خانه ها و کاهش متراژ آن ها ، افراد به دنبال کمد دیواری هایی می باشند که ؛ کارایی زیادی داشته باشند. به این کمد دیواری هایی که چند کاره هستند ، کمد دیواری های چند منظوره گفته می شود. در این کمد دیواری ها در فضا بسیار صرفه جویی می شود.

برای مثال تخت ها طوری ساخته می شوند که ؛ فقط در مواقع مورد نیاز باز می شود  و سایر زمان ها تبدیل به یک کمد دیواری می شوند. این کمد ها  کارایی بسیار زیادی دارند.

برخی سؤالات پر تکرار درباره کمد دیواری اتاق پذیرایی

در اینجا به برخی از سوالات رایج پیرامون نصب و اجرای کمد دیواری می پردازیم:

1- آیا کمد دیواری پذیرایی حتماً باید با سایر اسباب خانه هماهنگ باشند؟

بله ؛ زیرا کمد دیواری ها علاوه بر این که محلی برای جایگذاری وسیله ها می باشند . به عنوان دکور و تزیین نیز در پذیرایی می باشند ، به همین دلیل باید با سایر وسایل خانه از جمله مبلمان، پرده ها و … متناسب باشند .تا جلوه ای زیبا به خانه بدهند و در خانه فضایی آرامش بخش و دلچسب ایجاد کنند.

2- یک کمد دیواری خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

یک کمد دیواری خوب ، باید علاوه بر داشتن زیبایی و ظاهر مناسب جنس و کیفیت مناسبی داشته باشند. همچنین به فضا و مدل خانه خود نیز توجه کنید تا متناسب با آن کمد دیواری پذیرایی را انتخاب کنید ، تا کارایی بهتری داشته باشد. یک کمد دیواری خوب باید از متریال خوبی ساخته شده باشد تا در حین استفاده روزانه آسیب نبیند.

3- آیا استفاده از کمد دیواری با درهای آیینه ای تأثیری در بزرگ‌تر نشان دادن خانه خواهد داشت؟

بله ؛ قطعاً استفاده از آینه زیاد در خانه های کوچک می تواند فضا را بزرگتر نشان دهد . اما به این شرط که آینه ها در مقابل قناسی خانه قرار نگرفته باشد. زیرا ؛ در این شرایط این نقص ها را چند برابر می کند . اتاق هم باید همیشه مرتب و منظم باشد، زیرا در صورت شلوغ بودن این شلوغی خیلی بیشتر از حد واقعی نشان داده می شود.

4- آیا می توان کمد دیواری را طوری تهیه کرد که بتوان از آن به عنوان میز تلویزیون استفاده کرد؟

بله کمد دیواری پذیرایی ؛ با توجه به کوچک شدن متراژ خانه ها امروزه طوری طراحی می شود ، که حداکثر کارایی را داشته باشد . به طور مثال ؛ در پذیرایی تلفیقی از کمد دیواری و میز تلویزیون ساخته می شود. این سبک باعث راحتی افراد می شود و فضای زیادی را در اختیار افراد قرار می دهند.

5- یک پروژه طراحی دکوراسیون به چقدر زمان نیاز دارد؟

بهتر است بدانید همه پروژه ها با یکدیگر متفاوت می باشند.  زمان اجرایی هر کدام متفاوت می باشد و زمان مورد نیاز برای آن ها به عوامل زیادی از جمله متراژ کمد دیواری و مدل آن بستگی دارد.

6- آیا اجرای  کمد دیواری به هزینه زیادی نیاز دارد؟

هزینه کمد دیواری پذیرایی ؛ به عواملی از جمله جنس، اندازه، طرح و … بستگی دارد و شما می توانید بسته به بودجه خود کمد دیواری مد نظر خود را انتخاب کنید.