طرحینه

گچ کاری ساختمان ، گچ کاری مدرن ، هزینه گچ کاری ساختمان

گچ کاری ساختمان ، گچ کاری مدرن ، هزینه گچ کاری ساختمان : در ابتدا در مورد گچ کاری توضیحات کلی ارائه می دهیم. زمانی که می خواهید یک ساختمان نوساز بسازید یا ساختمان فرسوده ای را بازسازی کنید ، یکی ازمراحل پایانی و کاربردی آن انجام گچ کاری دیوارها  است. در این مرحله استاد گچ کاری با استفاده از گچ سفید و ابزارهای مخصوص دیوارهایی با سطح صاف و یکدست را ایجاد می کند.

گچ کاری ساختمان

حتی در مواردی که کارفرما در نظر داشته باشد از دیوار پوش هایی مانند رنگ یا کاغذ دیواری استفاده کند قبل از اقدام باید نسبت به سفید کاری (گچ کاری ) دیوار ها اقدام کند،زیرا در صورت عدم گچ کاری ساختمان دیوارها حالت یکدست و صاف نخواهند داشت و بر زیبایی  و جذابیت تاثیر بدی ممکن است داشته باشد .

با توجه به این مطالب باید متوجه شده باشید که در ساخت یک ساختمان یکی از مهم ترین مراحل مرحله گچ کاری و سفید کاری دیوار ها است.به دلیل اهمیت بالای این موضوع حتما از استاد کار باسابقه و ماهر کمک بخواهید .در ادامه مطالب بیشتری را در رابطه با این موضوع جهت آشنایی شما عزیزان ذکر می کنیم.

در چه مواقعی به یک گچ کار نیاز می باشد؟

اگر قصد ساختمان سازی داشته باشید و یا بخواهید ساختمان خود را بازسازی کرده وبه عبارتی نیازمند تعمیرات ساختمان باشید ، به حضور گچ کار خواهید نیاز داشت .

گچ کاری ساختمان یکی از مراحل مهم هر گونه ساختمان سازی می باشد و اگر گچ کار، کار خود را به صورت حرفه ای انجام ندهد ساختمان  جذابیت و زیبایی نخواهد داشت .

در مواقعی مانند ساخت دیوار یا فضایی جدید در ساختمان ،ساختمان جدید ،آسیب دیدگی دیوار ها و ترک خوردگی آنها ،هر گونه تغییرات و تعمیرات درنقاط مختلف ساختمان و …. به یک گچ کار حرفه ای نیاز می باشد .در چنین شرایطی توافق با یک گچ کار و سفید کار حرفه ای و ماهر به شما کمک زیادی خواهد نمود.

برای استخدام یک گچ کار ماهر  می توانید از شرکت بازسازی ساختمان کمک بگیرید.

انتخاب استاد کار ماهر و حرفه ای گچ کاری ساختمان

زمانی که نیاز به یک گچ کار پیدا کرده اید بدنبال راهی برای انتخاب گچ کار ماهر و توانا خواهید گشت . اگر در دوستان و آشنایانتان فردی با این حرفه را سراغ داشته باشید کارتان آسان خواهد بود در غیر این صورت باید با پرس جو فرد مورد نظر را پیدا نمایید .

گچ کاری ساختمان

در حال حاضر با پیشرفت خدمات اینترنتی نحوه انتخاب آسانتر می باشد .شرکت های بسیاری تشکیل شده اند که خدمات ساختمانی ارائه داده و کادر خدماتی ماهری را در اختیار شما قرار می دهند . شما می توانید با یک جستجوی ساده در اینترنت فرد مورد نظر را برای گچ کاری ساختمان انتخاب نمایید . بسیاری از سایت ها نیز اسامی گچ کاران و بناها را در سایت خود قرارداده اند می توانی با مراجعه به این سایت ها و مشاهده نمونه کارهای قبلی ،به راحتی استاد کار مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

کارفرما قبل از شروع پروژه در مورد چه مسائلی باید با گچ کار به توافق برسد :

کارفرما و گچ کار موظف هستند قبل از اقدام به شروع پروژه در مورد مسائلی با هم به توافق برسند ، مهم ترین این موارد عبارتند از  :

·       نحوه محاسبه هزینه گچ کاری و شرایط پرداخت آن

·       زمان شروع و پایان گچ کاری به صورت تقریبی اعلام گردد .

·       ضمانت اجرای گچ کاری ساختمان در زمان تعیین شده

·       ضمانت کیفیت گچ کاری

·       تعهدات طرفین نسبت به هم

·       و…..

بهتر است تمام این موارد  با ذکر جزئیات کامل به عنوان قرارداد همکاری و مفاد آن ثبت گردد .

اگر می خواهید در این زمینه اطلاعت بیشتری را داشته باشید توصیه می کنیم عبارات “قرارداد مقاطعه کاری گچ کاری” و “چک لیست عملیات اجرای اندود گچ (گچ کاری)” را در اینترنت سرچ کرده و مطالعه نمایید . همچنین شما می توانید با یک شرکت بازسازی ساختمان که خدمات گچ کاری را ارائه می دهند تماس گرفته و اطلاعات بیشتری در رابطه با این موضوع کسب کنید.

 

هزینه گچ کاری ساختمان چگونه محاسبه می گردد ؟

هزینه گچ کاری در قرارداد پیمانکاری بازسازی ساختمان آورده می شود و باید طرفین در ابتدا توافقات لازم راداشته باشند .این هزینه با توجه به فاکتورهای تاثیرگذار محاسبه می گردد.محاسبه هزینه گچ کاری بر اساس متر مربع انجام می شود . فاکتورهایی که در محاسبه هزینه گچ کاری تاثیرگذار می باشند عبارتند از :

·       شهر محل پروژه

·       قیمت مصالح مورد نیز

·       مهارت و دستمزد گچ کار

·        سایر عوامل ،مرغوبیت و کیفیت مصالح مورد استفاده

·       موقعیت جغرافیایی نیز از فاکتورهای مهم در محاسبه قیمت گچ کاری می باشد .مثلا قیمت گچ کاری در تهران نسبت به شهر های دیگر بالاتر می باشد.وبه همین روال قیمت گچ کاری ساختمان در شهر های بزرگ بیشتر از شهرهای کوچک خواهد بود .

یکی دیگر از عواملی که در محاسبه هزینه کچ کاری تاثیرگذار است موقعیت مکانی محل گچ کاری می باشد .برای مثال : قیمت گچ کاری روی دیوار ،گچ کاری سقف و یا گچ کاری در ارتفاعاتی که نیاز به داربست  دارد با همدیگر متفاوت خواهد بود .

 

یک گچ کار حرفه ای چه خدماتی باید ارائه دهد ؟

صاف و یکدست نمودن سطوحی مانند دیوار و سقف از جمله خدماتی است که یک گچ کار حرفه ای باید انجام دهد .در ادامه چند مورد دیگ از خدمات ارائه شده توسط گچ کار با جزئیات مطرح می شود:

 

·       اجرای گچ کاری ساختمان بر روی دیوار

گچ کاری اپن، گچ کاری دیوار پذیرایی، گچ کاری دیوار پشت تلویزیون

·       اجرای گچ کاری و سفید کاری بر روی سقف  ساختمان

سقف پذیرایی،سقف آشپزخانه ،ساختمان اداری

·       اجرای سفید کاری بر روی رابیتس (نوعی سقف کاذب)

اجرای گچ کاری روی آجر

·       اجرای گچ کاری روی بتن

·       اجرای گچ کاری روی سیمان

·       اجرای  انواع گچ کاری به روش سنتی ومدرن

·       اجرای انواع تعمیرات گچ دیوار در صورت ترک خوردی، خرابی، رطوبت و …

·       اجرای طرح های گچ بری و ابزار گچی بر روی دیوار و سقف منازل وسایر ساختمان ها

·       تعمیرات مربوط به  انواع گچ بری و گچ کاری در ساختمان

 

استخدام آنلاین گچ کار چه مزیتی می تواند داشته باشد ؟

امروزه با توجه به اینکه اکثر کسب و کارها و مشاغل خدمات خود را به صورت اینترنتی ارائه و تبلیغ می کنند ،بسیاری از گچ کارها نیز خدمات ارائه شده خود را در سایت های مختلف تبلیغ نموده و برای آشنایی هر چه بیشتر مخاطیان به نمایش می گذارند .شما عزیزان می توانید با استخدام آنلاین گچ کار مزیت هایی از جمله صرف وقت کمتر و هزینه کمتر را داشته باشید . از دیگر مزیت های استخدام آنلاین استاد کار برای گچ کاری ساختمان می توان به مواردی از جمله :

 

·       انتخاب گچ کار حرفه ای نزدیک به محل سکونت خود

·       امکان مشاهده تصاویر کارهای قبلی استادکار

·       مشاهده نظرات کارفرمایان قبلی

·       و……