طرحینه

پنجره گیوتینی – پنجره پاناروما – پنجره یو پی وی سی گیوتینی

پنجره گیوتینی – پنجره پاناروما- پنجره یو پی وی سی گیوتینی: امروزه یکی از بروزترین پنجره هایی که مخصوصا در معماری های اروپایی استفاده می شود پنجره گیوتینی می باشد که به شکل یک پنجره کشویی عمودی کار می کند. نام دیگر پنجره گیوتینی، پنجره پانارومایی می باشد که ظاهر آن ها بسیار زیبا و متنوع بوده و روش استفاده از آن ها نیز جالب است. به علاوه فضای بازشو این پنجره بزرگ بوده و می توان کل پنجره دو جداره را باز کرد.

از آن جایی که روش کار کرد پنجره گیوتین و یا پانارومایی برقی است، به کمک ریموت می توان آن را باز یا بسته کرد. از موارد استفاده از پنجره های گیوتینی یا پانارومایی می توان به انواع ساختمان ها، پاساژها، ویلاها و رستوران ها اشاره کرد. استفاده از این پنجره ها به ما این امکان را می دهند تا بتوانیم در فصل های مختلف سال ازکارایی و زیبایی منحصر به فرد آن ها استفاده کنیم.پنجره گیوتینی

ویژگی های پنجره های گیوتینی

پنجره های گیوتینی قابلیت تولید شدن در ابعاد بزرگ را نیز دارند، این پنجره ها در ارتفاع سه قسمت می شوند. بیشترین ارتفاعی که برای این نوع از پنجره ها در نظر می گیرند حدودا 3 متر و حداکثر عرض آن را 4 مترمی سنجند. در این سیستم ها شیشه های 8 میل و 10 میل سکوریت و یا 20 میل به صورت دوجداره را به کار می برند.

در پنجره های گیوتینی از نوع ریلی، نحوه باز کردن آن ها به صورت ریلی یعنی از پایین به بالا و یا برعکس می باشد و همچنین مانند یک پنجره کشویی عمودی، باز و بسته می گردند. در صورتی که این تقسیم بندی ها در پنجره گیوتینی یا پانارومایی از بالا به پایین باز شود، قسمت بالایی و میانی بر روی قسمت پایینی به طور موازی قرار می گیرند. طراحی پنجره ها با این شکل باعث افزایش ایمنی شده و حالت پرتگاه از بین می رود و از سقوط افراد جلوگیری می شود.

مزایای استفاده از پنجره گیوتینی

پنجره پاناروما یکسری مزایایی دارد که در ادامه به معرفی این مزایا می پردازیم:

  • پنجره گیوتینی یا پانارومایی به صورت سیستم پنجره آلومینیومی ساخته می شود و معمولا تا ارتفاع 3 متر و عرض 4 متر طراحی می شوند. این نوع از پنجره ها تاکنون در سیستم پنجره های آلومینیومی تولید نشده اند.
  • شیشه های تک جداره 8 یا 10 میل و یا شیشه دوجداره را در پنجره گیوتین و یا پانارومایی می توان استفاده کرد، اما به علت حجم و اندازه بزرگی که این شیشه ها دارند باید شیشه تک و یا دوجداره به طور کامل سکوریت شوند.
  • پنجره های گیوتینی را می توان در انواع رنگ های مختلف با پوشش های آنادایزی طراحی کرد. همچنین استفاده از این گونه پنجره ها به نسبت راحت تر بوده و به همین دلیل می توان آن را یک پنجره کامل به حساب آورد.
  • یکی دیگر از مهم ترین مزایای پنجره های گیوتینی آب بندی و هوابندی آن است که باعث عدم هدر رفت انرژی شده و مانع از عبور گرد و غبار از آن می شود و ورود صدای محیط بیرون را به شدت کاهش می دهد.
  • پنجره های گیوتینی از نظر ایمنی نیز بسیار کامل هستند و دسترسی افراد از قسمت بیرونی آن امکان پذیر نخواهد بود.

مشخصات فنی شیشه متحرک گیوتینی

شیشه پانل موجود در قسمت پایین سیستم در صورت بسته بودن به علت پایدار بودن به عنوان یک نرده عمل می کند.
هر ارتفاعی که مد نظر ما است، سیستم درآن ارتفاع متوقف شده و در صورت نیاز می توان آن را به کار برد.
با استفاده از پروفایل های پشتیبان می توان برای جلوگیری و یا به حداقل رساندن خم شدگی شیشه ها در اندازه های بزرگتر استفاده کرد.

سطح شیشه با دارا بودن قابلیت تنظیم، در برابر باد های معکوس محافظت می کند و همچنین این سیستم با استفاده از عینک عایق اختیاری، عایق حرارتی را بالا می برد.

چسب پلی اورتان مخصوص، شیشه متحرک گیوتینی و سیستم را به صورت یکپارچه در آورده است. علاوه بر آن شیشه های گیوتینی از زنجیره های متحرک تشکیل شده اند که دارای مقاومت و استحکام بیشتری در مقایسه با سیستم های مورد استفاده در سایر شیشه های متحرک هستند، به همین دلیل نیز دارای دوام بیشتری هستند.

شیشه عایق در پنجره های گیوتینی اختیاری بوده و وزن سیستم شیشه متحرک گیوتینی حدودا بین 30 تا 35 کیلوگرم است.
پروفایل های آلومینیومی را که در سیستم شیشه متحرک گیوتینی وجود دارند می توان به وسیله رنگ گرد وغبار الکترواستاتیک رنگ کرد.

نحوه باز کردن پنجره های گیوتینی

شیشه های گیوتینی را برحسب نحوه باز و بسته شدن آن ها نام گذاری کرده اند. در ساختار این پنجره سه عدد تایل شیشه ای به صورت افقی به کار رفته است که سرتاسر پنجره را می پوشانند. این تایل های افقی به صورت عمودی مانند گیوتین به حرکت در می آیند وپنجره را باز و بسته می کنند. یکی از تایل ها ثابت است ولی دو تایل دیگر توانایی حرکت دارند.
سه روش برای باز شدن شیشه های گیوتینی وجود دارد: تایل ثابت در پایین،تایل ثابت در وسط و تایل ثابت در بالا.

سیستم تهویه پنجره های گیوتینی

یکی از ویژگی های اساسی سیتم های پانوراما داشتن یک سیستم تهویه هوای عالی است. برای انجام عمل تهویه می توانیم یکی از تیغه ها را به پایین حرکت داده و تیغه پایینی جای خودش ثابت بماند. با تهویه مکرر و گردش هوای مطلوب، در شرایط نامناسب جوی، شیشه های برقی در محل خودشان بسته می شوند.

مکان های مورد استفاده از پنجره های گیوتینی

در مکان هایی که به تهویه هوا و تامین نور نیاز دارد استفاده می شود از جمله موارد استفاده از پنجره های پانوراما عبارتند از:
رستوران و کافی شاپ، هتل های پیشرفته، خانه های هوشمند و مدرن، پنت هاوس و ویلا، بازسازی ساختمان مسکونی و تجاری، استخرها و مکان های تفریحی و گردشگری و…

نتیجه گیری در مورد پنجره های گیوتینی

پنجره های گیوتینی نیز مانند سایر پنجره های دیگر در هر مکان مورد استفاده قرار می گیرند، ولی به دلیل برخی خصوصیات این پنجره که آن را از سایر پنجره ها متمایز می سازد، باعث شده است که امروزه طرفداران فراوانی را به خود جلب کند. به برخی از ویژگی هایی که پنجره های گیوتینی را از سایر پنجره ها جدا می سازد اشاره می کنیم:

این پنجره ها به صورت خودکار باز و بسته می شوند وپنل های آن می تواند حاوی دو تا چند پنل باشد. می توان از شیشه های سکوریت، لمینت و شیشه های رنگی در طراحی آن به کار برد و همچنین برای پنجره های با عرض و ارتفاع زیاد مناسب است و بسیاری دیگر از ویژگی هایی که در مطالب بالا به آن ها اشاره کردیم، باعث به وجود آمدن حس رضایت در مشتری شده است. اگر به دنبال خرید پنجره گیوتینی هستید می توانید از طرحینه کمک بگیرید. طرحینه بهترین مراکز فروش پنجره پاناروما را به شما معرفی می کند.