طرحینه

رایج ترین یراق آلات درب و پنجره upvc – لوازم درب و پنجره upvc

رایج ترین یراق آلات درب و پنجره upvc – لوازم درب و پنجره upvc: استفاده از پنجره دوجداره یکی از مهم ترین المان ها در صنعت ساختمان سازی و بازسازی ساختمان می باشد. یراق آلات در کنار پروفیل جزو مهم ترین اجزایی هستند که هنگام خرید پنجره دوجداره یو پی وی سی باید به آن توجه کنیم. حال باید بررسی کنیم که کدام یراق آلات مناسب خواسته ها و بودجه ما می باشد.یراق آلات درب و پنجره upvc

برند های یراق آلات درب و پنجره upvc

از متداول ترین برند های یراق آلات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

-روتو ساخت آلمان
-جی یو ساخت آلمان
-شورینگ
-کاله
-وی اچ اس
-زیگنیا

با توجه به نیازها و بودجه خود می توانید نوع یراق آلاتتان را انتخاب کنید. اگر پنجره ای میخواهید که قیمت مناسب و آپشن های کم داشته باشد یراق آلات تک حالته ترک را استفاده نمایید که با هزینه کم صاحب یک پنجره دوجداره و عایق می شوید. اگر پنجره بزرگتر و دو حالته میخواهید نیز باید از یراق آلات دو حالته آلمانی در ابعاد بزرگتر استفاده کنید. در کل برای هزینه کم یراق آلات تک حالته ترک پیشنهاد می شود.

ممکن است برخی از بازارهای داخلی به دنبال سود بیشتر یراق آلات بی کیفیت را در تولید پنجره استفاده کنند که برای تشخیص یراق آلاتی که استاندارد هستند در ادامه مطلب همراه ما باشید.

قطعات مورد استفاده در یراق آلات تک حالته استاندارد

قطعاتی که در یراق آلات درب و پنجره upvc تک حالته استاندارد باید وجود داشته باشند:

لولا

یکی از قطعات رایجی که در تولید پنجره upvc استفاده می شود لولا است. یراق آلات تک حالته استاندارد لولای 75 میلی متر با وزن 80 گرم دارند و برای پایین آوردن کیفیت یراق آلات لولا را سبک تر می کنند. در پنجره تک حالته یراقی که بهتر از بقیه است یراق قابل تنظیم می باشد. همچنین لولاهای معمولی وزن کمی را تحمل کرده و زود میشکنند پس تا جایی که می توانید از این لولاها استفاده نکنید.حتی اگر پروفیل ارزان قیمت انتخاب کردید نباید یراق آلاتتان بی کیفیت باشند.

جلو قفلی

در حالت استاندارد جلو قفلی حدودا 13 گرم است و جلو قفلی که استاندارد و مرغوب نیست 7 گرم که ضعیف و شکننده است و به دوام پنجره آسیب می رساند.

اسپانیولت

اسپانیولت یکی از یراق آلات درب و پنجره upvc می باشد که از آلیاژ های با کیفیت و چرخ دنده تولید می شود و کیفیت زیادی دارد تا در طول زمان فرسوده نشود. اگر بجای یراق آلات استاندارد و باکیفیت از یراق آلات غیر استاندارد و بی کیفیت استفاده کنیم دستگیره شکسته یا پیچ دستگیره هرز می شود. روی اسپانیولت باید پیچ ها در فاصله 30 سانتی از هم قرار داشته باشند و در سمت چرخ دنده پیچ ها به هم نزدیکتر باشند تا مستحکم تر شود.

دستگیره

دستیگره هایی که در پنجره دوجداره یو پی وی سی استفاده می شوند معمولا از جنس آلومینیوم یا پلاستیک مرغوب هستند. و همچنین ارتفاعی که دستگیره دارد نیز مهم است چرا که مثل اهرم فشار را می کاهد.

به این نکته توجه کنید که یراق آلات، مواد اولیه، پروفیل و…. به تنهایی کیفیت پنجره را تضمین نمیکنند، بلکم باید تولید و مونتاژ آن ها نیز به صورت استاندارد صورت بگیرد.