طرحینه

5 مرحله نصب درب ضد سرقت + قیمت و بهترین نصاب

مراحل نصب درب ضد سرقت , راهنمای دقیق برای نصاب و کسانی که می خواهند خودشان اقدام به نصب درب ضد سرقت ورودی منزل خود کنند : احتمالا شما نیز جزو افرادی هستید که دارای آپارتمانی با درب ورودی قدیمی می باشید، این سوال ممکن است برای شما پیش بیاید که آیا امکان دارد درب ضد سرقت را بدون تخریب نصب کنیم؟ پاسخ مثبت است. ما در این مقاله می خواهیم درباره نصب درب ضد سرقت مطالب وگام هایی را برای شما ارائه دهیم.

پس از این که درب ضد سرقت خود را انتخاب نمودیم و درباره سایز آن به نتیجه رسیدیم ، باید گام های زیر را برای نصب درب ضد سرقت طی نماییم:

5 گام نصب درب های ضد سرقت

نصب درب ضد سرقت

1- ساخت و نصب چهارچوب درب ضد سرقت

در صورتی که نصب درب ضد سرقت در یک ساختمان نوساز انجام گیرد، باید برای نصب چهارچوب جدید اقدام نماییم. در این شرایط با در نظر گرفتن ابعاد درب ضد سرقت مدنظر شما، اقدام به ساخت چهارچوب درب خواهد شد. لازم است بدانید چهارچوب درب ضد سرقت از پروفیل های آهنی 8*4 یا 10*4 تولید می گردد.

روش نصب نمودن فریم درب ضد سرقت به این صورت است که نصب چهارچوب درب را باید قبل از عمل سفید کاری انجام دهید؛ به علاوه باید عایق کاری ضد زنگ چهارچوب انجام گیرد. در صورتی که می خواهید درب را به ضدسرقت تبدیل نمایید، ممنک است بتوانید درب ضد سرقت را روی همان چهارچوب قدیمی نصب نمایید.

روش های نصب درب ضد سرقت

2- نصب قفل و دستگیره درب ضد سرقت

قفل و دستگیره نیز یکی از اجزای تشکیل دهنده درب ضد سرقت می باشند و این قفل و دستگیره را به صورت مجزا از درب نصب می کنند. پس از این که به خرید درب ضد سرقت اقدام نمودید، یک دفترچه به عنوان راهنما به شما داده می شود که در آن همه مراحل نصب قفل ضدسرقت و دستگیره توضیح داده خواهد شد. بیشتر قفل ها با استفاده از دو پیچ اتصال می یابند. سپس باید یک دوک نخ ریسی را به دستگیره متصل کنید به دنبال آن قفل داخلی را وصل کنید.

3- اندازه گیری وعلامت زدن برای نصب لولا

این مرحله نیز از مراحلی است که در هنگام نصب درب ضد سرقت باید با دقت کامل انجام گیرد. در این مرحله بهتر است از یک نفر کمک بگیرید و درب را در قسمت چهارچوب قرار دهید سپس مطمئن شوید که شکاف سه میلی متری به وجود آمده باشد. بعد از آن در محل لولا یک علامت بگذارید.

4- نصب لولا

شما می توانید با استفاده از یک مته 2 میلی متری به نصب نمودن لولا اقدام نمایید. در مورد لولاهای وسط و پایین نیز همین مراحل را تکرار نمایید. برای این که بخواهید درب های ضدسرقت را نصب نمایید راهای بسیار زیادی وجود دارد که آسان ترین ومعمول ترین روش ها را در این مقاله می خواهیم به شما معرفی نماییم تا بتوانید به رضایت دست یافته و به نتیجه دل خواه برسید.

5- نصب درب

برای نصب درب ضد سرقت به طور معمول دو روش وجود دارد که به معرفی آن ها می پردازیم:

نصب درب ضد سرقت به روش جوش دادن

برای استفاده از این روش در ابتدا درب فعلی خود را از جا دربیاورید وسپس آن را با درب ضد سرقت عوض نمایید. به دنبال آن درب ضد سرقت را از محلی که باله ندارد در چهارچوب وارد کنید.

سعی کنید درب را کاملا تراز کنید و همچنین چندین مرتبه آن را آزمایش نمایید؛ مثلا چند بار درب را باز و بسته کنید تا به اطمینان برسید که درب شما به خوبی تراز شده است و به نحو احسن عمل می نماید. سپس در سوراخ هایی که در داخل چهارچوب مشخص شده است برای نصب موقت چند خال جوش بزنید.

بعد از آن که از درب ضد سرقتتان کاملا اطمینان حاصل نمودید، درب را به صورت کامل و اساسی جوش بزنید.

بطور خالاصه :

  1. در این روش درب معمولی ساختمان خود را در می آورید و به جای آن درب ضد سرقت را قرار می دهید. توجه کنید که درب ضد سرقت را از طرفی وارد چهارچوب کنید که باله نداشته باشد.
  2. درب را کاملاً تراز کنید و آن را آزمایش کنید. مثلاً چند بار درب را باز و بسته کنید تا مطمئن شوید که درب شما به‌خوبی تراز شده است و به بهترین شکل کار می‌کند. سپس در سوراخ‌های مشخص‌شده در قسمت داخلی چهارچوب، چند خال‌جوش بزنید تا موقتاً نصب شود.
  3. وقتی که محل قراری گیری درب کاملاً درست بود و به راحتی باز و بسته شد می توانید آن را جوش بزنید. توجه کنید که جوش را طوری باید بزنید که درب به طور کامل نصب شده باشد و بعداً دچار آسیب و مشکلی نشود.

طریقه نصب درب ضد سرقت به روش رول بولت

به کار بردن این روش نیازمند این است که دیوارهایی که درب را بر روی آن نصب می نمایید به اندازه کافی از مقامت و دوام بالایی برخودار باشد؛ به عنوان مثال دیوارهای بتنی دارای مقاومت بالایی برای این کار بوده بسیار مناسب هستند.

به منظور نصب درب ضد سرقت با این روش مانند روش قبل، ابتدا باید درب و چهارچوب را کاملا در حالت عادی و تراز قرار دهیم و سپس در مورد عملکرد صحیح درب اطمینان حاصل نماییم. لولاهای درب را با دیوار هماهنگ کنید، بعد از آن با در نظر گرفتن سوراخ های چهارچوب به سوراخ نمودن دیوار اقدام نمایید.

نصب درب ضد سرقت

نصب درب ضد سرقت در دیوارهای پارتیشنی

قبل از این که بخواهیم درب های ضدسرقت را در دیوارهای پارتیشنی نصب کنیم ابتدا باید به درستی چهارچوب را اندازه گیری کنیم، پس از آن چهارچوب را به ضد زنگ آغشته کنیم تا باعث بیشتر شدن عمر درب گردد. در پایان نیز چهارچوب را به طور کامل تراز کرده و سپس نصب نمایید.

روش نصب درب ضد سرقت چینی

قلب از این که درب ضد سرقت چینی را نصب نماییم باید بدانیم که برای انجام دادن این کار در پایان اتمام مرحله دیوار چینی و قبل از مرحله سفید کاری، یک فریم انتظار فلزی در درگاهی در نصب شود. قوطی که در فریم انتظار درب ضد سرقت چینی استفاده می گردد، باید 8*4 سانتی متر باشد.

در برخی از موارد می توان از قوطی هایی با ابعاد کمتر نیز استفاده کرد. ما به شما توصیه می کنیم قبل از نصب درب های ضدسرقت حتما با کارشناسان شرکت های فروشنده مشورت نمایید.

نکات مهم در نصب درب های ضد سرقت چینی

برای این که از زنگ زدگی وخوردگی فریم جلوگیری نماییم بهتر است قبل از نصب درب ضد سرقت آن را رنگ آمیزی نمایید.

فریم انتظار به کار برده شده در درب های ضدسرقت حتما باید به صورت تراز در محل نصب گردد و برای اطمینان یافتن از این که فریم در نرفته است ابعاد قطری آن را مورد ارزیابی قرار داده ومقایسه کنید.

فریم انتظار درب ضد سرقت را باید به گونه ای نصب نماییم که سطح بالایی پاخور فریم انتظار با سطح کف نهائی از قسمت داخل و بیرون واحد کاملا هم سطح بوده و به هیچ عنوان پایین تر و بالاتر از آن نباشد.

روش نصب درب ضد سرقت چینی با استفاده از پیچ سر مته

برای انجام دادن این روش نیز به فریم انتظار نیاز داریم می توان گفت که تقریبا مشابه دو روش قبل می باشد. در این روش پس از این که درب ضد سرقت را از بسته بندی خارج نمودیم و قبل از انجام دادن هر کاری باید چندین مرحله درب ضد سرقت را باز و بسته کنیم تا در مورد درست عمل کردن آن و نیز شب بند اطمینان حاصل نماییم.

به دنبال آن درب ضد سرقت را از سمت بیرون به فریم انتظار وارد نموده و آن را کاملا تراز می کنیم و درب را در حالت باز قرار می دهیم و با استفاده از دریل از محل سوراخ هایی که در محل چهارچوب در تعبیه شده است، فریم انتظار را سوراخ می کنیم.

سپس پیچ های سر مته را از سوراخ هایی که روی چهارچوب قرار دارد وارد می کنیم و با کمک دریل آن را به فریم انتظار متصل می کنیم. در حین کار باید به این نکته توجه نماییم که مرحله به مرحله پیچ را به صورت ضربدری و تدریجی محکم کنیم تا باعث از بین رفتن تعادل و تراز درب نگردد.

rdlj نصب درب ضد سرقت چقدر است ؟

نصب درب ضد سرقت حدود 12 تا 15 درصد از قیمت کل درب را شامل می شود. میزان پولی که شما باید برای نصب درب ضد سرقت هزینه کنید بستگی که میزان هزینه حمل درب و نصب آن ها دارد.

انتخاب نصاب درب

نصاب در نصب درب ضد سرقت اهمیت زیادی دارد زیرا تا اگر او کار خود را به درستی انجام ندهد درب به خوبی نصب نخواهد شد و مشکلات زیادی ایجاد می شود. یک نصاب خوب حتماً باید تجربه و مهارت کافی در این کار داشته باشد و با دقت زیادی کار خود را انجام دهد زیرا نصب و رگلاژ درب ضد سرقت اگر با دقت کافی انجام نشود مشکلات زیادی ایجاد می کند و ممکن است امنیت کافی به وجود نیاورد.