طرحینه

راهنمای خرید پوستر دیواری – نصب پوستر دیواری در 10 گام

راهنمای خرید و نصب پوستر دیواری  : در ساختمان های لوکس امروزی به جای دیوار پوش های قدیمی از پوستر دیواری یا کاغذ دیواری آماده و سفارشی استفاده می شود. پوسترهای تصویری بسیار جذاب می باشند و جلوه ای ویژه به دیوارها می بخشند که بسیار زیباتر از دیوارپوش های قبلی می باشد. بهترین محلی که در منزل می توان این پوسترها را نصب کرد، دیوار اصلی سالن پذیرایی می باشد.

طرح پوستر دیواری اتاق خواب

طرحینه در ادامه یکسری مدل و طرح های جدید برای اتاق خواب را آورده است می توانند ایده های الهام بخشی برای شما باشند .

پوستر دیواری اتاق خواب پوستر دیواری اتاق خواب پوستر دیواری اتاق خواب پوستر دیواری اتاق خواب پوستر دیواری اتاق خواب پوستر دیواری اتاق خواب پوستر دیواری پوستر دیواریپوستر دیواری پوستر دیواری پوستر دیواری پوستر دیواری پوستر دیواری

توجه به دکوراسیون اداری از اهمیت ویژه ای برخوردار است، چرا که دکوراسیون داخلی شرکت ها تاثیر زیادی در جذب مشتری دارد. پوسترهای دیواری در ساختمان های اداری و تجاری نیز قابل استفاده می باشند. معمولا در بازسازی ساختمان اداری از طرح های مختص و پوسترهای دیواری شرکتی استفاده می شود.

طرح پوستر دیواری پذیرایی

نمونه طرح های جدید برای پذیرایی را در زیر می توانید ببینید :

پوستر دیواری پذیرایی پوستر دیواری پذیرایی پوستر دیواری پذیرایی پوستر دیواری پذیرایی پوستر دیواری پذیرایی طرح پوستر دیواری پذیرایی طرح پوستر دیواری پذیرایی طرح پوستر دیواری پذیرایی طرح پوستر دیواری پذیرایی طرح پوستر دیواری پذیرایی پوستر دیواری جدید پوستر دیواری جدید پوستر دیواری جدید پوستر دیواری جدید پوستر دیواری جدید

پوستر دیواری چیست؟

پوستر دیواری امروزه جزو المان های محبوب در طراحی فضای داخلی به شمار می رود.
پوستر نوعی دیوارپوش است که بسیار شبیه کاغذ دیواری می باشد. یا به عبارت دیگر نوعی کاغذ دیواری با قابلیت چاپ تصاویر سفارشی می باشد. البته پوسترهای دیواری آماده با طرح های متنوع و چشم نواز در بازار موجود می باشد.

کاغذ دیواری با پوستر دیواری چه تفاوت هایی دارد؟

شاید این سوال برای شما هم پیش آید که آیا پوستر دیواری همان کاغذ دیواری می باشد؟ در پاسخ باید بگوییم که خیر. این دو محصول در طرح و رنگ بسیار متنوع و جدا از هم می باشندو و شما با مراجعه به یک فروشگاه می توانید تفاوت این دو را به طور کامل درک کنید.

تفاوت های ظاهری پوستر دیواری و کاغذ دیواری کدامند؟

ابعاد متفاوت

کاغذ دیواری ها به صورت رولی و در ابعاد مشخص می باشند. این در حالی است که پوستر دیواری بسیار شبیه به قطعات تکه و پازل می باشد. معمولا به صورت قطعات ۱تکه، ۲تکه، ۴تکه، ۸ تکه و ۶۴ تکه می باشد و هر تکه با بقیه طرح متفاوتی دارد.

طرح متفاوت

رول های کاغذ دیواری طرح های یکسان و بسیار مشابه هم دارند. در ظاهر نصب کاغذ دیواری شبیه پوستر دیواری می باشد، در حالی که نصب رول های کاغذ دیواری در کنار هم تکرار یک الگو می باشد. ولی هر رول از پوستر دیواری طرح خاص و منحصر به فردی دارد. و نصب رول های آن در کنار هم تصویر منحصر به فردی به وجود می آورد.

سفارشی سازی

تولید کاغذ دیواری انبوه بوده و رول ها شبیه یکدیگر می باشند. اما پوسترهای دیواری سفارشی هستند. و بنا به سلیقه و درخواست مشتری چاپ و آماده می شوند.

محل نصب پوستر دیواری

قابل نصب روی سطوح مختلف است اما نمی توان این متریال را روی سنگ و یا شیشه نصب کرد. محدودیتی در اجرای پوسترها روی سطوح با ابعاد متفاوت وجود ندارد.

تفاوت از نظرجنس و کیفیت

پوسترهای دیواری از نظر جنس، ضخامت و کیفیت ، مقاومت بسیار بهتر از کاغذ دیواری هستند. در تولید کاغذ چاپ پوسترهای دیواری از پاستل، فیبرو، چرم ، کتان و طیف وسیعی از متریال ها استفاده می شود.

پوستر دیواری چه کاربردهایی دارد؟

اهمیت استفاده از پوسترهای زیبای دیواری در دکوراسیون مدرن غیر قابل انکار می باشد. پوسترهای دیواری قابلیت نصب در فضای داخلی ساختمان ها را دارند و برای فضای بیرونی اصلا مناسب نمی باشند. معمولا پوسترها روی دیوارها نصب می شود ولی استفاده از طرح های سه بعدی و خلاقانه آن برای سقف و کف می تواند یک دکوراسیون شگفت انگیزی ایجاد کند. ویک فضای رویایی به وجود می آورد.

پوسترها قابلیت استفاده گسترده ای دارند، که عبارتند از:

پوستر دیواری مختص منازل

کاربرد اصلی پوستر دیواری مختص منازل مسکونی می باشد. استفاده از پوستر برای یکی از دیوارهای اصلی در کنار کاغذ دیواری جلوه ای ویژه به منزل شما می بخشد. استفاده از پوستر دیواری برای تمام دیوارها اصلا توصیه نمی شود.
از پوسترهای دیواری در دیوار هال و پذیرایی، اتاق خواب واتاق کودک نیز استفاده می شود.

پوستر دیواری مختص هتل ها

یک هتل خوب برای جذب مشتری بیشتر باید طراحی ویژه و منحصر به فردی داشته باشد. اولین مکانی که در معرض دید مشتری قرار می گیرد، لابی هتل ها می باشد. چیدمان مناسب این فضا، ابتکار و خلاقیت در دکوراسیون این قسمت از هتل تاثیر زیادی در رضایت مشتری خواهد داشت.

با یک پوستر دیواری جذاب می توان به این مکان روح تازه ای بخشید.

پوستر دیواری مختص رستوران ها

رستوران ها و سالن های غذاخوری بین المللی با یک دکوراسیون شیک و مدرن مشتری بیشتری به خود جذب می کنند. یک هتل شیک و لاکچری باید به شکلی حرفه ای و مدرن تزیین شده باشد. به عنوان مثال می توان از پوسترهای دیواری که نماد فرهنگ آن کشور را دارتدباید و رستوران های معروف می توانند با کمترین هزینه دکوراسیون شیک و مدرن را تدارک ببینند.

صرف غذا در محیطی با صفا که به زیباترین شکلی تزیین شده نیاز به طراحی حرفه ای و متریال مدرن دارد. برای مثال استفاده از طرح های ویژه برای رستوران های بین المللی که یادآور سبک زندگی مردم آن کشور باشد، انتخاب ایده آلی خواهد بود. سبک دکوراسیون بایستی با سبک دیوارها هماهنگ باشد در غیر اینصورت زیبایی خاصی نخواهد داشت.

استفاده از تصاویر سه بعدی عمق دار، برای بزرگ تر نشان دادن فضای پذیرایی عالی می باشد.

پوسترهای دیواری مختص مراکز تجاری

استفاده از پوستر دیواری تصویری برای رشد و توسعه کسب و کارها اهمیت زیادی دارد. پوسترهای دیواری قابلیت سفارشی سازی برای فروشگاه ها، ساختمان های اداری، شرکت ها و دیگر مراکز تجاری دارند. علاوه بر تصویر می توان لوگوی شرکت یا سازمان را نیز چاپ کرد. و با یک هزینه مناسب یک تبلیغ دائمی کرد. در واقع استفاده از پوستر در بازسازی ساختمان تجاری اهمیت ویژه ای دارد.

ویژگی های پوستر دیواری

پوستر دیواری جزو جدیدترین متریال ها در دکوراسیون داخلی می باشد . با این متریال می توان فضایی آرامش بخش، هیجان انگیز، رویایی، دل انگیز ایجاد کرد. پوسترهای دیواری قابلیت تصاویر دلخواه، تصاویر عزیزان و شخصیت های کارتونی را دارند. و می توانند به رویاهای شما واقعیت ببخشند.از جمله ویژگی های پوستر دیواری می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پوسترهای دیواری طرح، رنگ و جنس متنوعی دارند.
 • رنگ پوستر تصویری ثابت می باشد.
 • پوسترهای دیواری با محیط زیست سازگار می باشند.
 • با عناصر دکوراتیو هماهنگی دارند.
 • در مقابل اشعه UV نور خورشید مقاومت دارند.
 • ضد حساسیت و آلرژی
 • ضد الکتریسیته ساکن
 • نصب آسان و سریع دارند.
 • به راحتی قابل نظافت و گردگیری هستند.
 • با وضوح بسیار بالا چاپ می شوند.
 • در متریال ساخت از کیفیت بالای استفاده شده است
 • با پارچه مرطوب قابل شستشو هستند.
 • پوسترها در سبک هایی مختلف کلاسیک، اسپرت، پوستر دیواری مدرن و … تولید شده اند.

پوستر دیواری چگونه ساخته می شود؟

پوسترها یا به صورت آماده در بازار با طرح ها و رنگ های متنوع موجود هستند یا می توان آن را سفارشی سازی کرد.

نصب پوستر دیواری

در ظاهر نصب پوستر  همانند نصب کاغذ دیواری می باشد. ولی در واقع نصب پوستر بسیار ریز و حساس می باشد. و باید توسط افراد حرفه ای در حوزه بازسازی ساختمان و نصب پوستر انجام شود.
نصب درست و صحیح تایل های پوستر دیواری تاثیر زیادی در زیبایی دکوراسیون داخلی دارد.کوچکترین اشتباه در نصب یکی از تایل ها کل کار را خراب می کند. چرا که شما نمی توانید یک تکه را به طور جداگانه سفارش دهید و دوباره باید سفارشی سازی شود.

برآورد هزینه پوستر دیواری

پوسترهای دیواری وارداتی و ساخت کشور ایران در بازار قیمت های متفاوتی دارند، و نوع داخلی آن هزینه ی مقرون به صرفه ای دارد. قیمت پوسترها به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد، و هزینه ی هر سفارش جدا از دیگری می باشد.

از جمله عوامل مهم در تعیین قیمت پوستر دیواری عبارتند از:

کیفیت پوستر

قطعا جنس با کیفیت هزینه بیشتری دارد. هیچ وقت نباید کیفیت را فدای قیمت کرد. پوسترهای دیواری باکیفیت دوام و ماندگاری بیشتری دارند. عواملی از جمله میزان ضخامت آن، ضد آب بودن، نوع چاپ و برند بر کیفیت و هزینه پوستر دخالت دارند.

زمان تحویل سفارش

یکی دیگر از عوامل موثر در تعیین هزینه پوستر ، زمان تحویل سفارش می باشد. اگر شما بخواهید سفارش خود را زودتر تحویل بگیرید، قطعا باید هزینه ی بیشتری تقبل کنید.

عرض چاپ رول ها

یکی دیگر از عوامل موثر در تعیین هزینه پوسترها ابعاد و بزرگی تایل ها می باشد. هر چقدر دیوار بزرگ تر باشد، ابعاد تایل ها نیز باید بزرگ می شود و هزینه ی بیشتری خواهد داشت.

طرح و رنگ نهایی پوستر

هزینه ی طرح هایی با رنگ تیره بیشتر از رنگ های روشن می باشد. در رنگ روشن محل اتصال تایل ها مشخص نیست. ولی در نصب تایل هایی با رنگ تیره احتمال دیده شدن درز بین دو تایل وجود دارد، از این رو دقت کافی در انتخاب طرح بسیار حائز اهمیت می باشد.

انواع پوستر دیواری در دکوراسیون داخلی

سه بعدی

پوستر سه بعدی کاملا متمایز از کاغذ دیواری سه بعدی می باشد. این نوع پوستر همانند یک تصویر جان دار و متحرک می باشد. طرح های مختلف پوستر از آبشار، گل، درختان جنگلی، حیوانات و … همگی برجسته بوده و کاملا متمایز از سطح به نظر می رسند. با نصب پوستر دیواری سه بعدی گویا در محیط واقعی قرار می گیرید. پوسترهای سه بعدی به هیچ عنوان همانند عکس یا کاغذ دیواری نمی باشند.

پوستر برای پذیرایی

پذیرایی یکی از بخش های مهم هر خانه ای می باشد، که تاثیر زیادی در دکوراسیون داخلی دارد. از این رو چیدمان و تزیین این قسمت از منزل به بهترین شکل باشد. در پذیرایی منزل از روش نوین بازسازی منزل استفاده می شود. نحوه چیدمان پذیرایی یک منزل نشان دهنده ی سلیقه ی بانوی خانه می باشد . معمولا در پذیرایی بزرگ ترین دیوار برای نصب پوستر انتخاب می شود.

اگر متراژ پذیرایی شما زیاد باشد،تصاویر طبیعت، سبک گل با طرح های چشم نواز و یا هر طرح جذاب دیگری برای زیباسازی پذیرایی مناسب خواهد بود. پوسترهای سه بعدی طرح گل برای دیوار پشت تلویزیون انتخاب مناسبی خواهد بود. بهترین محل برای نصب پوستر بزرگترین دیوار در پذیرایی می باشد.

اگر فضای پذیرایی به اندازه کافی بزرگ است می توانید از تصاویر طبیعت ، سبک گل با طرح های چشم نواز و یا هر طرح جذاب دیگری برای زیبا سازی استفاده کنید. مدل گل سه بعدی برای دیوار پشت تلویزیون عالی است. در انتخاب طرح و رنگ پوستر پذیرایی هیچ محدودیتی وجود ندارد ، اما استفاده از یک سبک خاص برای ایجاد تعادل بصری ماسب خواهد بود.

پوستر اتاق کودک

اتاق کودک باید به گونه ای باشد که برایش جذاب بوده و آرامش او را در پی داشته باشد. استفاده از رنگ های روشن و لطیف تاثیر فوق العاده ای در آرامش کودک خواهد داشت. برای اتاق کودک می توان پوستر تصویری با شخصیت های کارتونی را نصب کرد. برای اتاق کودک می توانید از سبک حیوانات نیز بهره بگیرید. شما حتی می توانید عکس فرزندتان را روی طرح ها چا پ کنزد.

پوستر اتاق نوجوان

نوجوانان از انرژی بالایی برخوردارند و سراسر شور و هیجان هستند. نظر نوجوانان در دکوراسیون و نوع پوستر دیوارشان بسیار موثر می باشد. چرا که اتاق مال آن ها می باشد و زمان بیشتری در آنجا سپری می کنند. پوستر ها در رنگ ها و طرح های متنوع در بازار موجود هستند. یک طرح ورزشی دخترانه یا پسرانه برای اتاق نوجوان عالی خواهد بود. این اتاق متعلق به کودک شما است و طراحی آن نباید شبیه پذیرایی باشد.

پوستر سه بعدی سقف

امروزه پوسترهای سه بعدی سقف هم در بازار موجود می باشند. که یک آسمان پر ستاره، خورشید و هوای آفتابی، ماه، ابر، آسمان آبی از داخل ساختمان تداعی می کنند. استفاده از پوستر دیواری سقف و کف جلوه ای ویژه به دکوراسیون داخلی می بخشد. که امروزه در ساختمان های مدرن و لوکس نصب می شود .

راهنمای گام به گام نصب پوستر دیواری : پوستر دیواری به عنوان دیوارپوش می تواند تاثیر فوق العاده ای در طراحی دکوراسیون داخلی داشته باشد. نصب پوستر دیواری در پشت تلویزیون می تواند جلوه ای ویژه به منزل شما ببخشد. پوسترها به خاطر مزایای زیادی که دارد در بین مشتریان از محبوبیت ویژه ای برخوردار می باشد.

در واقع پوستر دیواری نوع مدرن کاغذ دیواری می باشد. با این تفاوت که طرح پوستر یکپارچه و غیر تکراری می باشد.

نصب پوستر دیواری

در ظاهر نصب پوستر بسیار شبیه نصب کاغذ دیواری می باشد. ولی بین این دو تفاوت‌های وجود دارد. در ادامه این مقاله گام به گام مراحل نصب پوستر دیواری را به شما آموزش می دهیم. پس با ما همراه باشید.

نصب پوستر دیواری در طی چه مراحلی انجام می شود ؟

 • مرحله اول تهیه و خرید پوستر دیواری می باشد.
 • در مرحله دوم قبل از نصب دیوار زیرسازی و آماده می شود.
 • در مرحله سوم باید ابزار مورد نیاز برای نصب پوستر تهیه شود.
 • سپس پوسترهای دیواری را آماده‌سازی شود.
 • در این مرحله پوسترهای دیواری جانمایی می شود.
 • چسب مخصوص پوستر دیواری مورد نیاز می باشد.
 • در این مرحله رول اول پوستر نصب می شود.
 • در مرحله بعدی رول دوم پوستر نصب می شود.
 • مراحل قبلی تکرار می شود.

گام اول : تهیه و خرید پوستر دیواری

همانگونه که در بالا نیز اشاره کردیم، اولین مرحله از نصب پوستر دیواری خرید آن می باشد. پوسترهای دیواری با انواع مختلف سه بعدی در طرح ها و رنگ ها مختلف در بازار موجود می باشند. مزیت مهمی که پوسترها دارند این است که شما با هر سلیقه ای که دارید، می توانید طرح مورد نظر خود را سفارش دهید.

گام دوم: آماده‌سازی و زیرسازی دیوار قبل از نصب پوستر دیواری

در این مرحله باید سطح دیوار صاف، تمیز و یکنواخت گردد. اگر دیوار از قبل کاغذ دیواری داشته باشد، باید به طور کامل آن را از دیوار جدا کرد. با استفاده از یک دستمال مرطوب، ذرات گرد و غبار، چربی ها، تکه‌های چسب، اثر جوهر یا هر چیز دیگری که مانع از چسبیدن پوستر دیواری به دیوار می شود را پاک کنید. با استفاده از بتونه ترک های ریز و درشت، زدگی ها، جای میخ و یا هرگونه فرو رفتگی را از بین ببرید . بعد از خشک شدن با استفاده از سمباده می توانید سطح بتونه‌ها و دیوار را صاف و یک دست کنید.

برای نصب پوستر دیواری، دیوار باید کاملا صاف باشد و هیچ گونه فرورفتگی یا برآمدگی نداشته باشد. از این رو استفاده از فوم و بتونه برای از بین بردن ناصافی ها ضرورت دارد. و در آخر سمباده و دستمال می تواند گرد و غبار و هرگونه ناصافی را از بین ببرد.

نکته مهم: در صورتی که دیوار تازه گچ کاری شده باشد، باید تا خشک شدن کامل آن صبر کرد. و سپس با آستر کشی مناسب روی دیوار مراحل نصب ادامه می یابد.

گام سوم: تهیه ابزار کار مورد نیاز برای نصب پوستر دیواری

برای نصب پوستر دیواری به ابزارهای زیر نیاز داریم:

 • دستمال مرطوب یا اسفنج
 • غلتک چسب
 • چسب مخصوص کاغذ
 • کاردک مخصوص چسباندن پوستر
 • متر برای اندازه گیری
 • تراز
 • قیچی
 • خط کش برای بریدن
 • کاتر تیز و نازک
 • پوستر

گام چهارم: آماده‌سازی پوسترهای دیواری

بعد از خرید پوسترها در داخل جعبه به شما تحویل داده می شود. پوستر ها را در خانه از جعبه بیرون آورده و با کمک شماره هایی که در قسمت پایین و سمت چپ دارند، در کنار هم پهن کنید.

گام پنجم: جانمایی پوسترهای دیواری

برای این کار ابتدا فاصله رول اول را از قسمت چپ دیوار تعیین کنید. و با استفاده از تراز خطی و یا لیزری از بالا به پایین خط عمودی رسم کنید. در نصب پوستر دیواری، رسم درست این خط عمود برای نصب صاف و مستقیم پوستر بسیار اهمیت دارد.

نکته قابل توجه: به همراه پوسترهای دیواری نقشه نصب آن نیز ارائه می شود. با مراجعه به این نقشه و اندازه گیری رول ها و تطبیق آن با نقشه می توانید به راحتی پوستر دیواری را نصب کنید.

گام ششم: تهیه چسب مخصوص پوستر دیواری

برای نصب پوستر دیواری به چسب مخصوص آن نیاز می باشد. چسب پوستر شبیه به پودر می باشد. پودر بعد از مخلوط شدن با آب به حالت چسب در می آید.نیاز چسب مخصوص برای چسباندن پوستر دیواری همانند پودر است، این پودر توسط آب مخلوط و به شکل چسب در‌می‌آید. برای هم زدن پودر و آب حتما از همزن مخصوص استفاده کنید تا کاملا بافتی چسبنده ایجاد شود. می توان کمی چسب چوب نیز به مخلوط اضافه کرد تا به شکل مایع ژلاتین درآید.

گام هفتم: نصب رول اول پوستر دیواری

از آنجایی که در نصب پوستر دیواری، رول اول راهنما و شاخصی برای نصب رول های بعدی می باشد، نصب آن بسیار حیاتی می باشد و باید کاملا تراز باشد. برای نصب مطابق با خط عمود پوستر را از بالا به پایین نصب می کنید. برای این کار با استفاده از کاردک مخصوص پوستر را به دیوار بچسبانید و تمامی حباب های آن را صاف کنید.

گام هشتم: نصب رول دوم پوستر دیواری

در این مرحله از نصب پوستر دیواری، رول دوم در کنار رول اول نصب می شود. نصب رول دوم به این صورت است که باید یک سانت از رول دوم بر روی رول اول قرار بگیرد. یک سانت رول دوم با استفاده از خط راهنما در زیر آن مشخص می شود. بعد از جانمایی دقیق رول ها با استفاده از کاردک های مخصوص حباب ها را بگیرید.

گام نهم: همپوشانی کردن و بریدن قسمت‌های اضافی در نصب پوستر دیواری

در این مرحله یک سانت رول های بعدی که روی رول قبلی قرار می گرفت توسط تیغ تیز باریک و خط کش بین نقاط همپوشانی برش داده می شود.

نکته : برش باید با دقت کافی و از بالا به پایین انجام شود. در حین برش به هیچ عنوان تیغ را از کاغذ برندارید. تا برش کاملا صاف و یکدست شود. با این برش یک اتصال صاف و یکدست بین کاغذ های پوستر ایجاد می شود.

لازم به ذکر است که در حین برش لبه زیرین نیز برش می خورد، که می توانید با کاردک آن را از زیر رول خارج کرده و با استفاده از دستمال مرطوب لبه ها را به هم بچسبانید.

گام آخر نصب پوستر دیواری و تکرار مراحل قبل

تمامی گام ها و مراحل تا تمام شدن رول ها تکرار می شود. و در پایان کار قسمت های اضافی از بالا به پایین برش داده می شود. در آخر می توانید با استفاده از دستمال مرطوب چسب ها را پاک کنید و از چسبیده شدن تمامی قسمت ها اطمینان حاصل کنید.