طرحینه

6 نکته اصولی در دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی

دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی یکی از مهم ترین بخش ها در دکوراسیون منزل می باشد. محیط حمام باید سرشار از آرامش باشد . در ادامه این مقاله به معرفی نکات اصولی در دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی می پردازیم.

6 نکته اصولی در دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی : 

حمام و سرویس بهداشتی یکی از مهم ترین بخش ها در طراحی دکوراسیون می باشد. این در حالی است که ؛ خیلی از ما به دکوراسیون این بخش از منزل اهمیت نمی دهیم. و بر این باور هستیم که ؛ این فضا کمتر در معرض دید است ، از این رو نیازی به اهمیت دادن به دکوراسیون این بخش نمی باشد.

اما از آنجایی که یک حمام با حس خوب و آرامش بخش می تواند خستگی یک روز کاری را از بین ببرد؛ پس بهتر است به دکوراسیون این بخش از منزل توجه ویژه ای داشت.

 

نکات اصولی در دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی

اهمیت دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی

اگر شما هم جزو دسته افرادی هستید که ، می خواهید دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی خود را تغییردهید. در ادامه مقاله شما را با 6 نکته اصولی در دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام آشنا می کنیم.

نکات اصولی در دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی

ممکن است متراژ کم فضای حمام و سرویس بهداشتی و تنوع در طرح و رنگ کاشی ها و سرامیک ها ، وسایل و اکسسوری سرویس بهداشتی شما را گیج کند. اما این ها نباید مانع از اجرای دکوراسیون سرویس بهداشتی شود.

ما در اینجا یکسری ترفندها در انتخاب رنگ دکوراسیون ، نورپردازی ، انتخاب شیرآلات و اکسسوری حمام ، استفاده از گیاهان طبیعی و … را به شما معرفی می کنیم. شما با خواندن این مقاله می توانید دکوراسیون این بخش از منزل را به صورت اصولی و شیک طراحی کنید.

6 نکته اصولی در دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی

از مهم ترین نکات در دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. استفاده از قانون 10-30-60 در انتخاب رنگ

در حال حاضر ؛ کاشی ها ، سرامیک ها ، وان حمام ، سرویس بهداشتی ، روشویی و سایر لوازم و تجهیزات در رنگ های مختلف در بازار موجود می باشند. از این رو ممکن است در انتخاب این رنگ ها دچار سردرگمی و تردید شوید. از این رو توصیه ی ما به شما این است که در انتخاب رنگ قانون 10-30-60 را در نظر بگیرید.

حمام رنگ پاستیلی

مطابق با این اصل شما باید یکی از رنگ ها را به عنوان رنگ اصلی انتخاب کنید. رنگ اصلی یا غالب رنگی در 6 نکته اصولی در دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی حدود 60 درصد از رنگ سطح را به خود اختصاص دهد.

از آنجایی که حمام و سرویس بهداشتی فضای کوچک تری دارند. بهتر است رنگ اصلی روشن یا رنگ پاستلی باشد. تا فضا بزرگ تر از اندازه واقعی به نظر برسد. به عبارت دیگر در دکوراسیون سرویس بهداشتی کوچک معمولا از رنگ های روشن استفاده می شود.

نکته : رنگ دیوارها ، سقف ، کف حمام و دستشویی به عنوان رنگ اصلی انتخاب می شود.

بعد از اینکه رنگ اصلی را انتخاب کردید. نوبت به رنگ ثانویه می رسد. رنگی که حدود 30 درصد از فضا را به خود اختصاص می دهد. سقف ، کف ، وان ، و توالت فرنگی ، ایرانی ، پرده می توانند به عنوان رنگ ثانویه در 6 نکته اصولی در دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی باشند.

درنظر داشته باشید که ؛ عوض کردن وان ، توالت فرنگی و ایرانی ، کاشی های کف سرویس بهداشتی به هزینه های زیادی نیاز دارد. از این رو بهتر است در انتخاب رنگ های ثانویه از رنگ های خنثی استفاده کنید. چرا که رنگ های خنثی نظیر کرم ، خاکستری و سفید همیشه مد هستند و زیبایی به خصوصی دارند.

10 درصد آخر این قانون به رنگ حوله ، روشویی ، ظرف صابون ، نگهدارنده دستمال ، و دیوار تاکیدی که سطح کمی از فضا را اشغال می کنند ، مربوط می شود. بهتر است این رنگ ها شاد و جذاب باشد. تا دکوراسیون این بخش را متحول کند.

2. در دکوراسیون سرویس بهداشتی از طرح و نقش های زیبا کمک بگیرید.

یکی از 6 نکته اصولی در دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی استفاده از عناصر و دکوراتیو با طرح و نقش های زیبا می باشد. با استفاده از طرح و نقش های زیبا می توان دکوراسیون هر محیطی را به زیبایی طراحی کرد. شما می توانید با نصب کاغذ دیواری ، پرده حمام ، تابلو عکس و نقاشی یک محیطی زیبا طراحی کنید.

دکوراسیون سرویس بهداشتی

نکته 1: لازم به ذکر است که بگوییم برای داشتن یک دیزاین اصولی و منسجم باید رنگ طرح و نقش پرده دوش، کاغذ دیواری یا تابلو را با رنگ وسایل کوچک مانند سطل زباله و نگهدارنده دستمال و حوله همخوانی داشته باشد.

نکته 2: به عنوان یکی از 6 نکته اصولی در دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی می توانید از کاغذ دیواری استفاده کنید. در صورت تمایل به نصب کاغذ دیواری حمام ، نوع ضد آب آن را نصب کنید.

3. نورپردازی اصولی حمام و دستشویی

تاثیر نورپردازی در دکوراسیون غیرقابل انکار می باشد. معمولا پنجره حمام و دستشویی کوچک می باشد و یا اصلا پنجره ای در حمام و دستشویی وجود ندارد. از این رو اکثر حمام ها و سرویس بهداشتی از نور کافی برخوردار نیستند. برای جبران این کمبود باید نورپردازی به صورت کاملا اصولی انجام شود. برای این منظور می توان به موارد زیر توجه کرد:

نورپردازی در دکوراسیون سرویس بهداشتی

• در صورتی که نورحمام و سرویس بهداشتی از پشت سر به آینه روشویی تابیده شود. باعث ایجاد سایه روی صورت می شود. برای اینکه این مشکل پیش نیاید می توانید با نصب دیوارکوب هایی با لامپ سفید در دو طرف آینه از ایجاد سایه روی صورت پیشگیری کنید.
در صورتی که به عنوان یکی از6 نکته اصولی در دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی امکان نصب دیوارکوب در دو طرف آینه وجود نداشته باشد. می توانید بالای آینه چراغی را به صورت افقی نصب نمایید.

• در صورتی که متراژ حمام و سرویس بهداشتی شما بزرگ باشد. و چراغ های آینه توانایی روشن کردن محیط را نداشته باشند. می توانید از چراغ های سقفی با نور زرد استفاده کنید ، این کار نور ورودی محیط را بیشتر می کند.

• در مورد نورپردازی بخشی که دوش یا وان دارد ؛ از چراغ سقفی توکار ضد آب استفاده کنید تا آب و بخار آب به آن آسیب نرساند.

4. انتخاب شیرآلات و تجهیزات حمام و سرویس بهداشتی مطابق با سلیقه شخصی

یکی از 6 نکته اصولی در دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی انتخاب شیرآلات و تجهیزات حمام و سرویس بهداشتی می باشد. در انتخاب این وسایل نظیر حوله، ظرف صابون، سطل زباله و نگهدارنده حوله و دستمال، می توانید مطابق با سلیقه ی خود از رنگ های شاد و جذاب استفاده کنید.

لازم به ذکر است که بگوییم طرح و رنگ شیرآلات باید متناسب با سبک دکوراسیون سرویس بهداشتی باشد. اگر طرفدار سبک مدرن هستید ، شیرهایی از جنس استنلس استیل و کروم که طراحی خطوط صاف و مستقیم دارند را استفاده کنید.
و در صورتی که طرفدار سبک کلاسیک باشید ، می توانید از شیرآلاتی با جنس برنج و نیکل که جزئیات تزئینی بیشتری دارند ، استفاده کنید.

شیرآلات سرویس بهداشتی

نکته 1 : به عنوان یکی از 6 نکته اصولی در دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی ، برای طراحی یک دکوراسیونی هماهنگ و منسجم باید ، تمامی شیرهای روشویی، وان و دوش طرح و رنگ یکسانی داشته باشند.

نکته 2 : لازم به ذکر است که بگوییم در خرید شیرآلات دقت کنید. پوسته داخلی شیرآلات نباید از جنس سرب باشد ئ پوسته داخلی بای کاملا استاندارد باشد. زیرا با گذشت زمان سرب موجود در شیرهای غیر استاندارد و بی کیفیت در آب حل شده و باعث به وجود آمدن آلودگی خطرناکی می شوند.

5. استفاده از تجهیزات نظم دهنده در دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی

وسایل ضروری و مورد نیاز حمام و سرویس بهداشتی باید به صورت منظم چیده شود. برای نظم دهی به محیط داخلی سرویس بهداشتی می توان از تجهیزات و نظم دهنده های مخصوص استفاده کرد برخی از آن ها عبارتند از :

نظم دهنده ها در سرویس بهداشتی

• روشویی کابینت دار

روشویی کابینت دار به عنوان یکی از 6 نکته اصولی در دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی می باشد. در واقع یکی از مهم ترین و ضروری ترین لوازم و تجهیزات حمام و دستشویی استفاده از روشویی کابینت دار می باشد. با استفاده از این لوازم می توان فضای مناسبی را برای چیدمان شوینده ها و لوازم آرایشی بهداشتی ایجاد کرد.

پیشنهاد ما به شما این است که ؛ به منظور استفاده بهینه از فضا می توانید در داخل کشوهای روشویی از نظم دهنده استفاده کنید.با این ترفند می توانید لوازم بیشتری را در داخل کشوها جای دهید. شما می توانید از تقسیم کننده های چوبی یا پلاستیکی استفاده کرده و وسایل کوچک را با نظم بیشتری داخل آن جچی دهید.

شما می توانید داخل کابینتِ روشویی کشوهای پلاستیکی و یا استند طبقاتی قرار دهید. علاوه بر آن شما می توانید از نظم دهنده در پشت درب کابینت، نیز استفاده کنید. ابا اینکار می توان از فضای داخل کتبینت استفاده ی حداکثری داشت.

• استفاده از سینی برای چیدمان روی روشویی

یکی از 6 نکته اصولی در دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی نظم و ترتیب دادن به وسایل روی روشویی است. قرار دادن وسایل به صورت پراکنده روی روشویی باعث ایجاد بی نظمی می شود. برای این منظور می توانید یک سینی زیبایی تهیه کنید و تمام وسایل مورد نیازتان را روی آن قرار دهید

• جای دادن قفسه دیواری یا نردبان قرار روی سرویس ایرانی یا فرنگی

دیوار پشت سرویس ایرانی یا فرنگی معمولا بلا استفاده می باشد. برای استفاده صحیح از این فضاا می توانید بالای آن ها قفسه دیواری یا نردبان قرار دهید و در طبقات آن وسایل را جای داد.

• استفاده از سبد لباس در داخل حمام

به عنوان یکی از 6 نکته اصولی در دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی ، شما می توانید یک سبد لیاس در داخل حمام قرار دهید و که لباس هایی که نیاز به شست و شو دارند، را داخل آن بگذارید.

سبد لباس در داخل حمام

6. استفاده از گل و گیاهان طبیعی برای تزیین حمام

شما می توانید با استفاده از گل و گیاهان طبیعی زیبایی و طراوت خاصی به دکوراسیون حم و سرویس بهداتشی ببخشید. گیاهان می توانند هوای سرویس را تجزیه کنند.

گیاهان طبیعی در دکوراسیون سرویس بهداشتی

نکته 1: اکثر گیاهان به نور بیشتری احتیاج دارند و از آنجایی که نور بیشتر حمام و دستشویی ها کم است ، و دما به طور مداورم در نوسان است ، بهتر است از گیاهانی مانند آلوئه ورا، مارچوبه زینتی، بامبو، بگونیا، آناناسیان، برگ عبایی، آگلونما، سرخس، ارکیده یا پوتوس استفاده کرد . این گیاهان به نور کمتری نیاز دارند و مقاوم تر هستند.

نکته 2 : به عنوان یکی از 6 نکته اصولی در دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی می توانید از لامپ مخصوص رشد گیاه لستفاده کنید و یا در طول روز گیاهان را به قسمت های نورگیر منتقل دهید.

نکته 3 : در صورت عدم تمایل به استفاده از گیاهان طبیعی =، می توانید از شاخه های گل و گیاهان مصنوعی نیز استفاده کنید.

در این مطلب سعی کردیم شما را با با ترفندهایی زیبا و کاربردی برای ددکور سرویس بهداشتی و حمام منزلتان آشنا کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با طرحینه تماس بگیرید.