طرحینه

جدیدترین مدل کاغذ دیواری اتاق خواب لاکچری 2021

جدیدترین طرح کاغذ دیواری اتاق خواب لاکچری ( پسرانه , دخترانه , زن و شوهر ) 2021 – طرح های جدید کاغذ دیواری اتاق خواب ساده   : اتاق خواب بهترین جایی است که ؛ بعد از خستگی یک روز سخت و پراز استرس می توان در آن به آرامش رسید. از این رو طراحی و زیباسازی اتاق خواب از اهمیت زیادی برخوردار است.

در طراحی اتاق خواب بایستی به اولویت ها و گرایش های فردی توجه کرد. یکی از مهم ترین نکاتی که در انتخاب طرح کاغذ دیواری اتاق  باید به آن توجه رد ، استفاده از رنگ ها و الگوهای معمول می باشد.

طرح کاغذ دیواری اتاق خواب

نمونه طرح کاغذ دیواری اتاق خواب

دکوراسیون طرحینه در این بخش نمونه طرح های و جدیدترین مدل کاغذ دیواری برای اتاق خواب را آورده است . می توانید با مشاهده موارد زیر ایده خودتان را تکمیل کنید :

کاغذ دیواری اتاق خواب کاغذ دیواری اتاق خواب کاغذ دیواری اتاق خواب کاغذ دیواری اتاق خواب کاغذ دیواری اتاق خواب کاغذ دیواری اتاق خواب کاغذ دیواری اتاق خواب کاغذ دیواری اتاق خواب کاغذ دیواری اتاق خواب کاغذ دیواری اتاق خواب کاغذ دیواری اتاق خواب لاکچری کاغذ دیواری اتاق خواب لاکچری کاغذ دیواری اتاق خواب لاکچری کاغذ دیواری اتاق خواب لاکچری کاغذ دیواری اتاق خواب ساده کاغذ دیواری اتاق خواب ساده کاغذ دیواری اتاق خواب ساده کاغذ دیواری اتاق خواب ساده کاغذ دیواری اتاق خواب ساده کاغذ دیواری اتاق خواب دخترانه کاغذ دیواری اتاق خواب دخترانه کاغذ دیواری اتاق خواب دخترانه کاغذ دیواری کاغذ دیواری کاغذ دیواری کاغذ دیواری کاغذ دیواری کاغذ دیواری کاغذ دیواری

مواد کاغذ دیواری

در ساخت کاغذ دیواری باید از متریال با کیفیت استفاده شود ، تا کاغذ دیواری در شرایطی مانند افت شدید دما یا رطوبت شدید از مقاومت لازم برخوردار باشد. این موضوع در اتاق خواب جای نگرانی ندارد. در انتخاب و اجرای کاغذ دیواری بایستی خصوصیات اخلاقی صاحب اتاق خواب را در نظر گرفت.

کاغذ دیواری غیر بافته برای اتاق خواب

در تولید کاغذ دیواری غیربافته از ماده ی مخصوصی به نام فلیزلین استفاده می شود. کاغذ دیواری غیر بافته کلاسیک (بدون روکش پلیمری) می تواند یک طرح کاغذ دیواری اتاق باشد و مزیت های زیادی دارد که عبارتند از :

 1. در این نوع کاغذ دیواری امکان گردش هوا وجود دارد.
 2. این نوع کاغذ دیواری در زمان چسباندن و عملکرد دچار متورم نمی شود. از این رو استفاده از این کاغذ دیواری بسیار ساده است. نصب کاغذ دیواری بلافاصله بعد از اعمال چسب روی دیوار انجام می شود.
 3. کاغذ دیواری غیربافته برای سطوح ناهموار می تواند ایده آل باشد و نقص ها و ایرادات روی دیوار را برطرف کند.
 4. کاغذ دیواری غیربافته دوستدار محیط زیست است
 5. در این نوع کاغذ دیواری در برابر خسارت ها مقاومت زیادی دارد.

معایب کاغذ دیواری غیر بافته

کاغذ دیواری غیربافته به عنوان یک طرح کاغذ دیواری اتاق خواب معایب خیلی زیادی ندارد. برخی از معایب این کاغذ دیواری عبارتند از :

 • مهم ترین عیبی که این نوع کاغذ دیواری دارد این است که سطح آن با یک پارچه مرطوب قابل تمیز کردن نمی باشد.
 • این نوع کاغذ دیواری در برابر نور خورشید مقاومتی ندارد. در صورتی که اتاق خواب پنجره های بزرگ داشته باشد ، ظاهر کاغذ دیواری به سرعت از بین می رود.

در حال حاضر ، کاغذ دیواری غیربافته به همراه یک روکش پلیمری تولید می شود که آن را در برابر آسیب مقاوم سازی می کند و مراقبت از آن نیز آسان تر می شود.

کاغذ دیواری وینیل در اتاق خواب

کاغذ دیواری وینیل یکی دیگر از طرح های کاغذ دیواری می باشد. در ساخت تصاویر پس زمینه این کاغذ دیواری از مواد مصنوعی استفاده می شود. کاغذ دیواری وینیل اتاق خواب می تواند مات ، براق ، برجسته یا کاملا صاف باشد.

مزایای کاغذ دیواری وینیل

 • این کاغذ دیواری ظاهری جذاب دارد.
 • از مقاومت بالایی برخوردار است.
 • این کاغذ دیواری طول عمر طولانی دارد. (کاغذ دیواری با کیفیت طول عمری بین 15-20 سال دارد.)
 • مراقبت از این کاغذ دیواری راحت است.
 • این کاغذ دیواری عایق صوتی می باشد.
 • برخی از مدل های پس زمینه این کاغذ دیواری برای نقاشی در دسترس می باشد.

معایب کاغذ دیواری وینیل

طرح کاغذ دیواری وینیل یکسری معایبی دارد که عبارتند از:

 • مهم ترین نکته ضعف این کاغذ دیواری برجسته سازی آن می باشد. در برجسته سازی از مواد مصنوعی و پلاستیکی استفاده می شود. در این روش دیوارها توانایی عبور مایع و تبخیر مایع را از دست می دهند.
 • بعد از نصب این کاغذ دیواری بوی پلاستیک نسبتا تیز و ناخوشایند در اتاق حس می شود . چنین اتاقی برای استراحت مناسب نمی باشد.

کاغذ دیواری نساجی

کاغذ دیواری نساجی ، گران ترین نوع کاغذ دیواری برای اتاق خواب می باشد. این کاغذ دیواری رطوبت و آلودگی زیادی ندارد. این کاغذ دیواری بسیار لوکس می باشد.

طرح کاغذ دیواری نساجی می تواند برای تزئین فضای اتاق خواب ایده آل می باشد. این نوع کاغذ دیواری از دولایه تشکیل شده است. لایه داخلی آن از فلیزلین یا کاغذ با چگالی بالا می باشد و لایه ی بیرونی از جنس نخ یا پارچه می باشد.

مزایای کاغذ دیواری نساجی

 • در نصب کاغذ دیواری نساجی هیچ فاصله ای در روی دیوار ایجاد نمی شود.
 • با استفاده از این کاغذ دیواری می توان نقایص موجود در دیوار را پنهان کرد.
 • این کاغذ دیواری دوستدار محیط زیست می باشد.
 • این کاغذ دیواری دربرابر حرارت و عایق صدا مقاوم می باشد.
 • برخلاف آنالوگ های کاغذی ، کاغذ دیواری ساخته شده از پارچه مرطوب جمع نمی شود.

معایب کاغذ دیواری نساجی

 • کاغذ دیواری نساجی هزینه ی بسیار بالایی دارد.
 • مراقبت از مواد پارچه ای کار دشواری است.
 • هزینه استاد کار برای نصب این کاغذ دیواری زیاد است.

انواع طرح کاغذ دیواری برای دکوراسیون اتاق خواب

کاغذ دیواری یکی از بهترین گزینه ها برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب می باشد. کاغذ دیواری ها می توانند در دو نوع تولید شوند :

کاغذ دیواری تک لایه

این کاغذ دیواری ها ساده هستند. هزینه پایینی دارند. و در برابر آسیب مقاومت بالایی دارند.

کاغذ دیواری دولایه

این کاغذ دیواری به دلیل لایه بندی در برابر آسیب های مکانیکی از مقاومت زیادی برخوردار است. اما هزینه این کاغذ دیواری در مقایسه با کاغذ دیواری تک لایه بیشتر است.

6 مدل کاغذ دیواری اتاق 2021

در حال حاضر ، کاغذ دیواری با طرح های مدرن بسیاری در بازار موجود می باشد. که برای اتاق خواب می توانند انتخاب مناسبی باشند. در ادامه یکسری از تصاویر پس زمینه طرح کاغذ دیواری را به شما معرفی می کنیم.

اتاق خواب خاکستری

کاغذ دیواری خاکستری یکی از سبک هایی است که اخیرا محبوبیت بیشتری دارد. رنگ خاکستری از تطبیق پذیری بالایی برخوردار است. رنگ خاکستری با رنگ های دیگر مانند آبی ، بنفش ، زرد ، کبودی ، سبز و غیره ترکیب می شود. در اتاق خوابی با پس زمینه خاکستری ، با استفاده از مبل های روشن یا عناصر تزئینی می توانید یک دکوراسیون اصیل را طراحی کنید.

اتاق خواب گل گرد و غبار

در سال های اخیر استفاده از کاغذ دیواری صورتی پاستیلی در اتاق خواب بسیار رایج شده است. سایه گل رز خاکی و لوکس با طلا ، سایه های خاکستری ، مرجانی و بژ می توانند اتاق خواب شما را لوکس و زیبا جلوه دهند. استفاده از این رنگ ها در اتاق خواب از محبوبیت بالایی برخودارند. استفاده از رنگ های صورتی می تواند توام با آرامش باشد.

طرح  آبی

رنگ آبی در اتاق خواب بسیار آرام بخش است. استفاده از رنگ های آبی تیره در اتاق خواب آن را تاریک جلوه می دهد. برعکس استفاده از رنگ های پاستیلی می تواند یک بیداری آسان را راحت تر کند. در صورت استفاده از رنگ های آبی تیره به عنوان پس زمینه بهتر است از تخت سبک برای اتاق استفاده کرد. برای اتاق خوابی با پس زمینه ظریف آبی رنگ از مبلمانی با رنگ تیره استفاده می شود.

کاغذ دیواری بژ

کاغذ دیواری بژ با رنگ های متضاد قابل ترکیب می باشد. اما این رنگ به خودی خود می تواند زیبایی خاصی برای اتاق خواب داشته باشد. با استفاده از طرح های کاغذ دیواری اتاق با سایه های گرم و روشن می توان دکوراسیون اتاق خواب کوچک را بزرگ تر از اندازه واقعی نشان داد.

طلایی – لوکس کلاسیک

استفاده از کاغذ دیواری طلایی در اتاق خواب یک سبک کلاسیک و لوکس می باشد.استفاده از این رنگ کاغذ دیواری برای هر اتاق خوابی نمی تواند مناسب باشد. مثلا استفاده از کاغذ دیواری طلایی در دکوراسیون اتاق خواب کوچک مناسب نمی باشد.

دکوراسیون اتاق خواب سیاه و سفید

با ترکیب رنگ سیاه و سفید می توان یک دکوراسیون اتاق خواب اصیل طراحی کرد. ترکیب سیاه و سفید یک نمونه کلاسیک کنتراست می باشد. در صورتی که کاغذ دیواری رنگ سیاه باشد می توان از مبلمان سبک استفاده کرد. لازم به ذکر است که بگوییم استفاده از رنگ های سیاه برای اتاق خواب کوچک مناسب نمی باشد.

همه ی ما بعد از یک روز پرمشغله نیاز به استراحت و آرامش داریم. اتاق خواب مکانی است که می توان در آنجا استراحت کرد و خستگی یک روز پرکار را از جان به در کرد. اتاق خواب یک فضایی امن و خصوصی و آرام بخش برای استراحت می باشد.

دکوراسیون اتاق خواب یکی از مهم ترین بخش ها در طراحی دکوراسیون داخلی می باشد. دیزاین این بخش از منزل باید با دقت و مدل کاغذ دیواری اتاق خوابحوصله ی بیشتری انجام شود تا در آن احساس آرامش داشت. کاغذ دیواری یکی از مهم ترین عناصری است که می توانید به کمک آن یک دیزاین خوب برای اتاق خواب داشته باشید. در ادامه به معرفی نکاتی در رابطه با انتخاب کاغذ دیواری اتاق خواب را به شما معرفی می کنیم.

بهترین مدل کاغذ دیواری اتاق خواب

فضای اتاق خواب باید به گونه ای طراحی شود که بتواند حس آرامش را به فرد القا کند تا بتواند به خوبی در آنجا استراحت کند. از این رو در دیزاین اتاق خواب باید علاوه بر سلیقه ی شخصی افراد به ظرافت و زیبایی ایجاد شده توسط کاغذ دیواری به اتاق خواب توجه کرد.

در انتخاب کاغذ دیواری باید به نور اتاق خواب ، اندازه ی اتاق خواب و هماهنگی آن با سایر عناصر در اتاق خواب توجه کرد. علاوه بر ویژگی های ذکر شده دو عامل مهم را باید در انتخاب کاغذ دیواری باید مد نظر قرار داد که عبارتند از:

 • طرح کاغذ دیواری
 • رنگ کاغذ دیواری

در انتخاب مدل کاغذ دیواری اتاق خواب باید به این دو نکته توجه کرد.

رنگ کاغذ دیواری اتاق خواب

رنگ ها تاثیر زیادی بر احساسات انسان دارند ، از این رو می توانند در القای حس آرامش نقش مهمی داشته باشند. اگر به دنبال یک خواب راحت و آرام هستید بایستی به رنگ کاغذ دیواری اتاق اهمیت دهید. رنگ کاغذ دیواری اتاق خواب می تواند شامل رنگ های زیر باشد:

 • رنگ های سرد
 • رنگ های خنثی
 • رنگ های پاستلی

این رنگ ها می توانند بهترین رنگ برای کاغذ دیواری اتاق خواب باشند . و یک فضایی آرام برای اتاق ایجاد کنند. در انتخاب رنگ کاغذ دیواری باید به سن افراد نیز توجه کرد.

رنگ یکی از مهم ترین فاکتورها در انتخاب مدل کاغذ دیواری می باشد. استفاده از رنگ های گرم می تواند یک فضای صمیمی و گرم برای اتاق خواب ایجاد کند. این رنگ ها انرژی زیادی دارند و می توانند هیجان انگیز باشند. و در خوابیدن مشکل ساز باشند. از این رو استفاده از این رنگ ها برای فضای اتاق خواب مناسب نمی باشد. این رنگ ها برای دیوار تاکیدی می توانند مناسب باشند.

اگر شما عاشق رنگ های گرم هستید می توانید این رنگ ها را با ترکیب رنگ های سرد همانند رنگ های سبز و زرد استفاده کرد.

طرح کاغذ دیواری اتاق خواب

هر کدام از طرح ها و شکل های کاغذ دیواری اتاق خواب می توانند ، فضا و جلوه ی خاصی به اتاق خواب ببخشند. از این رو یکی دیگر از مهم ترین فاکتور ها در انتخاب مدل کاغذ دیواری ، طرح آن می باشد. طرح کاغذ دیواری می تواند متناسب با فضای اتاق خواب و سلیقه ی افراد انتخاب شود. طرح اتاق خواب می توانند از انواع زیر باشد:

• طرح های کلاسیک
• طرح های هندسی
• طرح های انتزاعی
• طرح های گلدار و برگرفته از طبیعت

طرح های کلاسیک

اگر شما جزو دسته افرادی هستید که عاشق طرح های کلاسیک و لوکس می باشید. و به دنبال این هستید که اتاق شما رسمی باشد. می توانید از این نوع کاغذ دیواری استفاده کنید. کاغذ دیواری طرح کلاسیک یکی از محبوب ترین کاغذ دیواری ها می باشد. کاغذ دیواری کلاسیک خود شامل طرح های زیر می باشد :

• طرح راه راه
• طرح داماساک

طرح هندسی کاغذ دیواری

استفاده از کاغذ دیواری طرح هندسی در دکوراسیون مدرن رایج می باشد. این طرح در دکوراسیون کلاسیک جایگاهی ندارد. در صورتی که دکوراسیون اتاق خواب شما مدرن باشد. می توانید از این طرح ها استفاده کنید. استفاده از این طرح ها برای دکوراسیون اتاق خواب مدرن ایده آل خواهند بود.

طرح های انتزاعی

طرح های انتزاعی یکی از انواع مدل کاغذ دیواری اتاق خواب می باشد که برای دکوراسیون اتاق خواب مدرن مناسب می باشند. اما نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که این طرح ها بسیار خاص هستند و همین خاص بودن ممکن است باعث ایجاد جلب توجه به آن ها شود و در خوابیدن مشکل ساز باشد.

از این رو پیشنهاد ما به شما این است که از این طرح در مقیاس بزرگ و پشت تخت خواب و به عنوان دیوار تاکیدی استفاده کنید. دیوارهای دیگر می توانند تک رنگ و یا ساده باشند. شما می توانید برای دیوارهای دیگر از طرح های ساده و کوچک استفاده کنید.

طرح های گلدار و برگرفته از طبیعت

کاغذ دیواری طرح های گلدار و برگرفته یکی دیگر از انواع مدل کاغذ دیواری اتاق خواب می باشد که از طبیعت الهام گرفته شده است. این طرح ها زیبایی به خصوصی دارند و می توانند جلوه ی زیبا و ظریفی به فضای اتاق خواب ببخشند. این طرح ها از محبوبیت بالایی برخوردارند و می توانند دکوراسیون اتاق خواب را غیررسمی و خودمانی جلوه دهند.

اندازه طرح کاغذ دیواری

اندازه طرح و شکل آن یکی دیگر از فاکتورهای مهم در انتخاب طرح کاغذ دیواری است. کاغذ دیواری ها را می توان به دو نوع زیر تقسیم بندی کرد:

• کاغذ دیواری با طرح های بزرگ
• کاغذ دیواری با طرح های کوچک

کاغذ دیواری با طرح های بزرگ

کاغذ دیواری با طرح های بزرگ از جذابیت بیشتری برخوردارند و یکی از انواع مدل کاغذ دیواری می باشند که می توانند دکوراسیون اتاق خواب را جذاب جلوه دهند. استفاده از این نوع کاغذ دیواری می تواند فضای اتاق خواب را کوچک نشان دهد. از این رو این نوع کاغذ دیواری برای دکوراسیون اتاق خواب کوچک مناسب نمی باشد. ایراد دیگری که این نوع کاغذ دیواری دارد این است که طرح های بزرگ می توانند باعث جلب توجه شوند و در خوابیدن مشکل ایجاد کنند.

کاغذ دیواری با طرح های کوچک

کاغذ دیواری با طرح های کوچک برای دکوراسیون اتاق خواب کوچک انتخاب مناسبی هستند. این نوع کاغذ دیواری ها با طرح های کوچک ظریف ، جلوه ی خاصی به اتاق خواب می بخشند . این مدل کاغذ دیواری اتاق خواب فضای اتاق خواب را بزرگ تر از اندازه واقعی نشان می دهند. طرح های کوچک جلب توجه نمی کنند. از این رو خوابیدن در این اتاق می تواند آرام بخش باشد.

کاغذ دیواری با طرح های عمودی و افقی

استفاده از کاغذ دیواری با طرح های عمودی سقف و ارتفاع اتاق را بلند تر نشان می دهد. در صورتی که ارتفاع اتاق خواب شما کوتاه باشد. استفاده از این نوع کاغذ دیواری انتخاب ایده آلی می باشد.

طرهای افقی کاغذ دیواری نیز می توانند اتاق را عریض تر و بزرگتر از اندازه واقعی نشان دهند.

جنس و بافت کاغذ دیواری اتاق خواب

یک نکته ی مهم دیگر که باید در انتخاب مدل کاغذ دیواری باید به آن دقت کرد ، جنس و بافت کاغذ دیواری می باشد. جنس کاغذ دیواری اتاق خواب باید به گونه ای باشد که نور را منعکس نکند تا چشم شما در هنگام خواب اذیت نشود. هزینه و بودجه ی در نظر گرفته شده می تواند در انتخاب کاغذ دیواری اهمیت داشته باشد.