طرحینه

بررسی تفاوت سینک توکار و روکار – قیمت سینک ظرفشویی خارجی توکار

سینک توکار و سینک روکار چه تفاوتهایی با هم دارند ؟ قیمت انواع سینک ظرفشویی خارجی و ایرانی روکار و توکار به چه صورت است ؟نصب سینک توکار و روکار چکونه است ؟ و سوالات زیادی که در این مورد پرسیده شده است همه را در ادامه تلاش می کنیم به صورت دقیق پاسخ دهیم با طرحینه همراه باشید .

آشپزخانه مهم ترین بخش هر منزل می باشد. دکوراسیون این بخش از منزل از اهمیت ویژه ای برخوردار است. سینک ظرفشویی یکی از مهم ترین عناصر در دکوراسیون آشپزخانه می باشد. سینک ها در انواع برندها و مدل ها در بازار موجود می باشند. برای یک انتخاب درست باید قبل از خرید اطلاعات لازم را داشته باشید. از این رو در این مقاله تصمیم گرفتیم انواع مدل های سینک را به شما معرفی کنیم. و تفاوت آن ها با یکدیگر را توضیح دهیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

سینک توکار یا سینک روکار کدام بهتر است ؟

سینک ها در دو دسته قرار می گیرند : توکار و روکار . از این رو اولین گام برای خرید سینک ، انتخاب نوع سینک می باشد. هیچ وقت با قطعیت نمی توان گفت که سینک توکار بهتر است یا روکار. هر کدام از این مدل های سینک مزایا و معایب خود را دارند. و شما متناسب با سلیقه و انتظارات خود می توانید مدل مناسبی را انتخاب کنید.

در ادامه با ما همراه باشید ، تا درباره ی این مدل ها و تفاوت هایشان آشنا شوید و در انتها بهترین سینک ظرفشویی را برای آشپزخانه تان انتخاب کنید.

سینک توکار

در گذشته ، طراحی دکوراسیون آشپزخانه چندان اهمیتی نداشت. و فقط کیفیت و دوام سینک حائز اهمیت بود. با اهمیت یافتن ، دیزاین داخلی آشپزخانه برندهای مختلفی در طراحی و زیبایی سینک پا به عرصه رقابت گذاشتند. سینک های توکار ظاهری مدرن و جذاب دارند. در سینک های توکار ، صفحه ی کابینت به اندازه سینک برش داده می شود. و سینک در درون کابینت جای داده می شود.

سینک توکار

اطراف سینک توکار با کابینت پوشش داده می شود. نصب این سینک یک کار تخصصی است و باید توسط افراد متخصص در این حوزه انجام شود. این نوع سینک در اکثر طراحی ها و دیزاین های داخلی مورد استفاده قرار می گیرد. و در طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن و امروزی بسیار کاربرد دارد.

سینک توکار و سینک روکار در انواع برندها در بازار موجود می باشند. سینک گرانیتی توکار در انواع برندهای شاک ، بلاندو و سینک فونیس در بازار موجود می باشد. و سینک استیل توکار در انواع برندهای استیل البرز ، اخوان ، بیمکث و کن موجود می باشد.

معایب سینک ظرفشویی توکار

اطراف سینک توکار ، در زمان شستن ظرف ها مدام در حال خیس شدن می باشد. از این رو در زمان شستن ظروف باید اطراف آن دستمال پهن کرد. سینک توکار برای افرادی مناسب است که از ماشین ظرفشویی استفاده می کنند و کمتر از سینک استفاده می کنند.

نصب سینک توکار از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اگر سینک به درستی نصب نشود و آب بندی اصولی نباشد ، آب به داخل کابینت نفوذ پیدا کرده و  کابینت بعد از مدتی از بین می رود.

در صورتی که قصد خرید سینک توکار را داشته باشید ، حتما از یک نصاب حرفه ای کمک بگیرید. سعی کنید کابنیتی را انتخاب کنید که در برابر رطوبت حساس نباشد.

درسته که در مقایسه سینک توکار و سینک روکار ، سینک توکار معایب بیشتری دارد. اما سینک توکار به دلیل زیبایی فروش بیشتری دارد . از این رو می توان نتیجه گرفت که دکوراسیون آشپزخانه مدرن طرفدار بیشتری دارد. و زیبایی آشپزخانه در برابر دردسرهای آن با اهمیت تر می باشد.

سینک روکار

سینک روکار

سینک روکار ، سینکی است که در زمان نصب روی صفحه کابینت قرار داده می شود. نصب این سینک ها کار راحتی است . انتهای این سینک ها به دیوار متصل می شود.

در اکثر مدل های سینک های روکار ابعاد بزرگتری از سینک های توکار دارند. در حال حاضر اکثر برندها سعی دارند تا سینک های ظرفشویی روکار را با ظاهری جذاب و مدرن تولید کنند. در ادامه معایب انواع سینک را معرفی می کنیم.

معایب سینک روکار

سینک های روکار در مقایسه با سینک های توکار ، دیزاین قدیمی تری دارند. در سینک های روکار از شیرآلات استاندارد استفاده کنید تا آب کمتری به محیط بیرون پاشیده شود. عمق لگن سینک در این موارد از اهمیت بیشتری برخودار است. از این رو استفاده از شیرآلات مناسب و عمق لگن در سینک توکار و سینک روکار بسیار حائز اهمیت می باشد.

سینک ظرفشویی زیرکار

استفاده از سینک زیرکار در طراحی های جدید دکوراسیون داخلی بسیار طرفدار پیدا کرده است. این سینک ها در بخش زیرین صفحات کابینت نصب می شوند. در سینک های زیرکار متناسب با نوع و جنس سینک ظرفشویی از صفحات کورین یا کوارتز بسته استفاده می شود.

سینک های زیرکار در مقایسه با انواع دیگر سینک ها از ظرافت بیشتری برخوردارند. از این رو اگر زیبایی سینک برایتان اهمیت داشته باشد ، این سینک ها می توانند انتخاب ایده آلی باشند.

سینک های زیرکار جزو به روزترین نوع سینک ها می باشند که با دکوراسیون مدرن تناسب بیشتری دارند.زیرکار از یک نصاب حرفه ای کمک بگیرید. در صورتی که آب بندی سینک زیرکار به درستی انجام نشود ، مشکلات زیادی به وجود خواهد آمد.

معایب سینک ظرفشویی زیرکار

از آنجایی که سینک زیرکار به صفحه کابینت وصل می شود ، سینک را نباید سنگین کرد. مشکل اصلی که سینک زیرکار دارد این است که آب به زیر کابینت نفوذ می کند ، از این رو انتخاب یک نصاب ماهر برای نصب این سینک از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

آب بندی سینک زیرکار باید به صورت دوره ای چک شود ، در صورت نیاز آب بندی باید دوباره انجام شود.

تفاوت سینک توکار و سینک روکار در چیست ؟

تفاوت سینک روکار و توکار در نصب آن می باشد. سینک روکار نصب راحت تری دارد. سینک را روی صفحه کابینت قرار می دهند. تا از نفوذ آب به بخش کابینت و اطراف جلوگیری شود. سینک های توکار در مقایسه با سینک های روکار زیباتر هستند.

نصب سینک توکار از حساسیت بیشتری برخودار است . آب بندی این سینک بسیار حائز اهمیت می باشد. در صورتی که آب بندی به درستی انجام نشود ، آب به اطراف لگن نفوذ می یابد. کابینت ام دی اف یا چوبی در چنین شرایطی باد می کند و کابینت های فلزی زنگ می زند.

سینک توکار بهتر است یا سینک روکار ؟

در این مقاله تفاوت سینک توکار و روکار را به شما توضیح دادیم. و مزایا و معایب هر کدام از این سینک ها را معرفی کردیم. امیدواریم با مطالعه این مقاله بهترین نوع سینک را انتخاب کنید.