طرحینه

طراحی نمای ساختمان مسکونی ساده و شیک – طراحی نما رومی

طراحی نمای ساختمان تاثیر زیادی در انتخاب یک ساختمان از طرف متقاضی دارد از طرفی نمایانگر کیفیت ساختمان و پروژه را نشان می دهد . باید توجه داشته باشیم که نمای ساختمان هویت آن است و هیچ نباید کوتاهی در طراحی نمای ساختمان داشته باشیم . تفکرات زیادی مبنی بر این است که نمای ساختمان مهم نیست و بهتر است داخل و طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان زیبا باشد در حالی که اینچنین نیست . وقتی کسی ساختمان را می بیند و از بیرون نظاره گر ساختمان است کیفیت آن را می سنجد .
همه ماها وقتی که وارد یک منطقه می شویم اولین چیزی که به چشم می آید ساختار کوچه ها و طراحی نمای ساختمان های آنجا است .

طراحی نما

طراحی نما مهمترین فاکتور در صنعت ساختمان سازی است در این بخش می خواهیم نمونه هایی از انواع طراحی نما را برای شما از جای جای دنیا نشان دهیم با ما همراه باشید :

طراحی نمای ساختماننمای ساختمانطراحی نمانمای ساختمان سفیدنمای مدرنطراحی نمای ساختمانطراحی نما

هر انچه باید در مورد طراحی نما بدانید

همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم نمای ساختمان هویت بنا را نشان می دهد و هر مهندس معماری با طراحی نما به ساختمان خود هویت می بخشد . باید توجه شود که نمای یک ساختمان نشانگر کاربری آن نیز است . نمای ساختمان تجاری کاملا با نمای ساختمان مسکونی متفاوت است و حتی در انواع ساختمان مسکونی می توان گفت نمای ساختمان های ویلایی نیز با آپارتمان ها و مجتمع ها و یا ویلا متفاوت است . در بخش های جداگانه در مورد تک تک این موارد و طراحی نمای آنها صحبت خواهیم کرد .

نکته مهمی دیگری در رابطه با طراحی نمای ساختمان باید گفته شود و آن هم این است که در طراحی نمای ساختمان بافت شهری و منطقه شهری تاثیر زیادی دارد بطور مثال نمای ساختمان در زعفرانیه تهران , مهرشهر کرج با مناطق شهری بافت سنتی کاملا متفاوت است . هر کدام طرح و ایده خاصی را می طلبد.

سلیقه کارفرما در طراحی نما اهمیت زیادی دارد . اما وقتی در محله ای ساکن هستید باید به ساختار آن نیز توجه شود چرا که یکپارچگی محیط از بین می رود بطور مثال ساختار خانه های مسکونی در یک منطقه اکثرا سقف شیروانی دارند و شما می خواهید در بین انبوهی از این سازه ها ایده خودتان را بدون سقف شیروانی پیاده کنید این غلط است .

مزایای نمای ساختمان

  • زیبایی و چشم نوازی ظاهر ساختمان
  • از بین بردن آلودگی صوتی با استفاده از انواع پوشش های عایق
  • عایق حرارتی و سرما
  • حفاظت از ساختمان در برابر شرایط جوی
  • و …

انواع طراحی نما ساختمان

  • طراحی نمای شهری
  • طراحی نمای ویلایی
  • طراحی نمای برج
  • طراحی نما ساختمان های تا 5 طبقه