طرحینه

دکوراسیون حمام لوکس – 50 نمونه طراحی حمام لاکچری برای ایده گرفتن

دکوراسیون حمام لوکس – 50 نمونه حمام لوکس که میتوانید از آنها الگوبرداری کنید :  در این مقاله نمونه هایی از دکوراسیون حمام لوکس را برای الگو برداری آورده ایم.  تصور کنید در کمال آرامش در وانی پر از کف دراز کشیده اید. هنگامی که چشمان خود را باز می کنید چه میبینید؟ اگر دکور حمام شما ما به اندازه کافی خوب و آرامش بخش نیست، باید آنرا تغییر دهید.

 

حمام یکی از مهم ترین بخش ها در دکوراسیون سرویس بهداشتی می باشد. در اینجا طرح ۵۰ حمام لوکس را آورده ایم. شما می توانید با الهام از آنها حمام مجلل خود را خلق کنید. در این طرح ها، از وان ها، وسایل بهداشتی براق و تزیینی فوق العاده زیبا استفاده کرده ایم. می توانید عکس های آنها را هم ببینید.

 

1. تزئین وان با گلدان

شما می توانید  دکوراسیون حمام خود را تزئین کنید.  این دو پایه گلدان کنار وان ، آنرا در مرکز توجه قرار داده اند.

دکوراسیون حمام لوکس

2. حمام خود را شبیه به باغچه طراحی کنید.

مرز میان باغچه و حمام را کمرنگ کنید. سنگ ریزه های زیر وان، مرز بین فضای بیرون و داخل خانه را کمرنگ می کنند. گیاهانی که برگ های بلندی دارند را درون حمام قرار دهید.

دکوراسیون حمام لوکس

3. کشیدن طرح درخت روی دیوار حمام

روی دیوار، طرح درخت بکشید. اگر حمام شما رو به باغچه نیست، می‌توانید در پشت وان با کاشی کاری طرحی از یک درخت ایجاد کنید.و یک حمام هیجان انگیز طبیعی را داشته باشید.

دکوراسیون حمام لوکس

4. بهره گیری از عنصر نورپردازی

نورپردازی یکی از مهم ترین المان ها در طراحی دکوراسیون حمام لوکس می باشد. با نورپردازی می توانید حال و هوای حمام را عوض کنید. به جای لامپ های سقفی از لامپ های زمینی استفاده کنید. در حالی که در وان آب گرم، کتاب یا قهوه به دست هستید، از نور ملایم این لامپ ها لذت ببرید.

نورپردازی حمام لوکس

5. از عنصر نورپردازی بیشتر استفاده کنید.

در بعضی از قسمت های حمام از نور بیشتری استفاده کنید. نورپردازیِ بیشتر در اطراف روشویی بسیار کمک کننده خواهد بود. محل قرار گیری لامپ دیواریِ این طرح بسیار جالب است. شاید تمایل داشته باشید که در جایی به غیر از وان کتاب بخوانید.

نورپردازی حمام لوکس

6. استفاده خلاقانه از گیاهان

یکی دیگر از المان های مهم در دکوراسیون حمام لوکس استفاده خلاقانه از گیاهان می باشد. به صورت خلاقانه از گیاهان استفاده کنید. صاحب این حمام حتماً عاشق گیاهان است. ممکن است هنگام دوش گرفتن در این فضای کوچک، گیاهان این حمام شما را غلغلک دهند.

گیاه در دکوراسیون حمام

7. طراحی پیشخوان حمام

پیشخوان حمام باید کاربردی و در عین حال زیبا باشد. علاوه بر جامایعی و امثال آن ، یک گلدان دکوری زیبا هم روی پیشخوان قرار دهید.

پیشخوان حمام

8. طرح دیگر از پیشخوان حمام

در این طرح یک درخت مینیاتوری درون پیشخوان قرار دارد.

پیشخوان حمام

9. اهمیت استفاده از عنصر نورپردازی

هیچ چیز مانند نورپردازی نمی تواند دکوراسیون حمام لوکس را به محیطی آرامش بخش تبدیل کند. تاثیر نورپردازی در طراحی دکوراسیون غیر قابل انکار می باشد. لوستری درخشان یا لامپهای گرد آویزان از سقف جلوه ای زیبا به این وان ساده میبخشند.

تاثیر نورپردازی در دکوراسیون حمام

10. کفپوش چوبی

کف را با مصالحی متفاوت بپوشانید. بخشی از طرح هندسیِ کف این حمام از جنس چوب است. این کف چوبی تا روی دیواری که تلویزیون دارد، ادامه یافته است.

کفپوش چوبی حمام

11. جان بخشیدن به عناصر

به دیوار ها جان ببخشید. همانطور که می‌بینید، این باغچه ی عمودی، فضای بیرون را به درون حمام آورده است.

حمام لوکس سفارشی

12. طراحی حمام برای جلوگیری از دیده شدن داخل حمام

اگر افراد دیگر میتوانند از بیرون داخل حمام شما را ببینند، می‌توانید پشت پنجره دیواری ایجاد کرده و سپس روی این دیوار فضای سبزی کوچک ایجاد کنید.

حمام لوکس کوچک

13. وان های دوتایی

در دکوراسیون حمام لوکس بهتر است ، پاسخ برخی سوالات را بدهید و سپس نسبت به طراحی اقدام کنید. مثلا نظرتان را در مورد وان های دوتایی چیست ؟ پاتریشیا اورکویلا این اثر را برای برند Hansgrohe Axor طراحی کرد و اینگونه سنت شکنی کرد. ویژگی منحصر به فرد طرح او، انحناها و انتقال های روان است. گیاهان انبوه این طرح، بافتی طبیعی به آن بخشیده اند.

وان دوتایی حمام

14. لطافت حمام

با طراحی دکوراسیون حمام به بهترین شکل ممکن می توانید ، به حمام خود لطافت ببخشید. Jean-Marie Massaud یکی دیگر از طراحان برجسته ی برند Hansgrohe Axor است. او با استفاده از سنگریزه های پف دار، به کف حمام لطافت بخشیده است.

لطافت در طراحی حمام

15. محل قرار گیری وان

در دکوراسیون حمام لوکس ، وان را روبروی دوش بگذارید. هنگام ریختن طرح حمام، انتخاب محل قرار گیری پنجره ها می‌تواند چالش بر انگیز باشد. هم چنین، نمیتوان تصمیم گرفت که بزرگترین دیوار را باید به وان اختصاص داد یا دوش. این طرح این مشکل را برطرف کرده است. با وجود این لوستر به نظر میرسد که وان در مرکز قرار دارد.

محل قرار گیری وان

16. رنگ حمام

رنگ حمام را باب میل خود تغییر دهید. در حالی که درون وان ریلکس کرده اید، با فشار دادن یک دکمه میتوانید رنگ لامپ های LED را تغییر دهید یا بگذارید هفت رنگ رنگین کمان یکی پس از دیگری برای شما ظاهر شود.

رنگ حمام

17. وان فرورفته

در دکوراسیون حمام لوکس می توانید از وان فرورفته استفاده کنید.  شما می توانید برای اینکار از شرکت طراحی دکوراسیون طرحینه کمک بگیرید.

وان فرورفته

18. شومینه

شومینه میتواند حمام را به فضایی گرم و نرم تبدیل کند. شومینه ی روباز و وان پر از کف؟ بله، لطفا.

شومینه حمام

19. از عناصر رنگارنگ استفاده کنید.

بدون ترس از لوازم رنگارنگ استفاده کنید. در سال های اخیر حمام های کمتری رنگارنگ هستند اما شما می‌توانید سنت شکنی کنید. به جای در های کابینت سفید از رنگ های خاص استفاده کنید. این رنگ را در کف هم به کار ببرید. میتوانید با رنگ طوسی در طرح تعادل ایجاد کنید. طراحی حمام سفید و خاکستری طرفداران خاص خود را دارند.

رنگ های متعدد در حمام

20. از رنگ مسی استفاده کنید.

امروزه در دکوراسیون حمام لوکس و در هر جایی از خانه می توان از این رنگ استفاده کرد. قاب آینه، شمعدان ها، لامپ ها، شیر آب و گلدان ها می‌توانند مسی باشند.

رنگ مسی در حمام

21. تعداد روشویی و آینه ها را دو برابر کنید.

اگرچه میتوان از آینه ی تکی استفاده کرد اما دو آینه نظر دیگران را به داشتن دو روشویی جلب می‌کند و حمام لوکس تر بنظر میرسد.

دو آینه دو روشویی

22. نورپردازی اطراف آینه و لوازم دیگر

در این طرح، اطراف آینه و لوازم دیگر نورپردازی شده و بنظر میرسد خود آینه ها منبع این نور هستند.

نورپردازی اطراف لوازم حمام

23. طراحی به سبک مینی‌مالیستی

با استفاده از لوازمی که برشی تمیز و خطی دارند دکوراسیون حمام لوکس خود را به سبک مینی‌مالیستی طراحی کنید.

طرح حمام سبک مینی‌مالیستی

24. استفاده از وسایل چوبی برای گرما بخشیدن به حمام

با وسایل چوبی به حمام گرما ببخشید. اگر حمام عمدتا سفید و بی روح است، با اضافه کردن تعدادی لوازم چوبی به آن گرما ببخشید.

وسایل چوبی در حمام

25. دکور تیره ی چوبی

دکور تیره ی چوبی ، مجلل به نظر میرسد. شمعدان ها این طرح را زیباتر کرده اند.

دکور تیره ی چوبی حمام

26. از جادوی شمع ها غافل نشوید.

شمع ها میتوانند هر حمامی را زیبا کنند. چه حمام به سبک مینی‌مالیستی باشد چه به سبک اغواکننده.

شمع در دکوراسیون حمام

27 . شیر آب آبشاری

اگر روشویی شما ساده است، شیر آبی خاص انتخاب کنید. چرا که شیر می تواند جزو یکی از مهم ترین عناصر زیبایی در دکوراسیون حمام لوکس باشد. در اینجا ، این شیر آبِ آبشاری باعث شده روشویی مجلل به نطر برسد.

شیر آب آبشاری

28. سینک ها

لازم به ذکر است که سینک های منحصر به فرد، با شیر عجیب یا بدون آن جای خود را در حمام ها محکم کرده اند.

سینک حمام

29. حمام های بتنی

علاقه ی خود به بتن را شکوفا کنید. حمام های بتنی، جالب به نظر میرسند. در دکوراسیون حمام لوکس به این نوع حتما از نورهای گرم استفاده کنید تا اینگونه ظاهری فریبنده پیدا کنند.

دکوراسیون حمام طرح بتن

30. دیوار و پنجره را فراموش کنید.

لازم نیست که حتما اتاق خواب، رختکن و حمام را از هم جدا کنید. در این طرح از دیوار برای لوله کشی استفاده شده. حمام تقریباً مخفی است.

حمام لوکس سفارشی

31. حمام خود را مثل حال و پذیرایی طراحی کنید.

فیلیپ استارک، طراح برجسته ی برند Hansgrohe Axor با این طرح، انقلابی در طراحی حمام به وجود آورد. به جای اینکه به حمام به عنوان جایی برای شست و شو نگاه کند آنرا به یک خلوتگاه و محل زندگی تبدیل کرد. و دکوراسیون حمام لوکس را به بهترین شکل طراحی کنید. افراد دیگر هم سعی دارند مرز بین حمام و حال و پذیرایی را کم رنگ کنند.

تزیین حمام

32. حمام های مرمری ، فوق‌العاده به نظر میرسند.

سالهاست که دکور مرمری رواج دارد. همیشه دیوار، کف، وان و روشویی های مرمری جایی در طراحی حمام دارند. لامپهای IC این طرح با رگه های سنگ مرمر همخوانی دارند. اگر دنبال جایگزینی ارزان تر برای این لامپ ها هستید، اینجا کلیک کنید.

حمام مرمری

33. تضاد رنگی کوچک می تواند طرحی ساده را جذاب تر کند.

در این حمام مینی‌مالیستیِ طوسی-سفید، رنگ قرمز حوله ها با رنگ سبز گیاه مار تضادی زیبا ایجاد کرده است.

تضاد رنگی در حمام

34. نمونه ای از طرح حمام مناسب دوستداران طبیعت

گر واقعا دوستدار طبیعت هستید و میخواهید زمین جان بگیرد، این طرح از دکوراسیون حمام لوکس مناسب شماست. سطل زباله های این اتاق به تفکیک زباله های قابل بازیافت و غیر قابل بازیافت اشاره دارد.

حمام طبیعی

35. طرحی دیگر از نورپردازی آینه

این آینه روی دیواری چوبی نصب شده و پشت آن نور پردازی شده است.

نورپردازی آینه حمام

36. کنار وان یک میز بگذارید .

اگر دلتان نمی‌خواهد برای برداشتن شامپو و سایر وسایل شست و شو از لبه وان آویزان شوید، کنار وان یک میز بگذارید و جامایعی و لوسیون ها را روی آن قرار دهید.

وان حمام

37. موزاییک کاری

از موزاییک فقط در کنج ها استفاده نکنید. با استفاده از موزاییک کاری اثری هنری و دلربا در دکوراسیون حمام لوکس ایجاد کنید.

موزاییک کاری حمام

38. استفاده از لوازم تزئینی

با استفاده از لوازم تزیینی پر زرق و برق حمامی با شکوه خلق کنید. حمام هتل های لوکس، پر از مجسمه و آینه های تزئینی است. شما هم می توانید با الهام از آن ها، حمام لوکس خودتان را بسازید.

وسایل تزیینی در حمام

39. استفاده از وسایل و آینه های منبت کاری شده

پاگر در حمام خود از وسایل و آینه های منبت کاری شده استفاده می‌کنید، با نورپردازی جلوه ای متمایز به آنها ببخشید.

منبت کاری در حمام

40. برجسته کردن یک بخش

کدام بخش دکور این دکوراسیون حمام لوکس از سایر بخش های آن برجسته تر است، باغچه عمودی یا لامپ های معلق؟ چه کسی گفته که فقط باید یک بخش برجسته باشد.

تصاویری از حمام لوکس

41. مثالی از برجسته کردن یک بخش حمام

برجسته ترین بخش این حمام، نقاشی دیواری باشکوه آن است. لامپهای معلق و زمینی، بخشی از این مجسمه ی نقاشی شده را روشن میکنند.

تصاویری از حمام شیک و اعیانی

42. کرکره های پنجره، مناسب هر نوع دکورِ سنتی و مدرن هستند.

این طرح از مکتب مینی‌مالیستی و Wabi-Sabi الهام گرفته است. کرکره های این اتاق، جوی فرانسوی-ایتالیایی و کلاسیک دارند.

حمام اعیانی آپارتمان

43. طراحی حمام با حال و هوای روستایی

با استفاده از عناصر طبیعی و عناصری که بافت خوبی دارند، فضایی با حال و هوای روستایی ایجاد کنید. اگر در دکوراسیون حمام لوکس میخواهید، فضا در عین حال مدرن هم باشد، از وسایلی مثل این سینک براق برند By Coccoon بهره ببرید.

حمام اعیانی-روستایی

44 . وان فرورفته و شیرآلات آبشاری

دیوار طاقدار این حمام به خاطر وجود وان فرورفته و لامپ های معلق، بلند به نظر میرسد.
شیر آلات حمام اعیانی

45. استفاده از مرمر

مرمر می‌تواند رنگی باشد. زرد مذابی این دیوار را ببینید.

سنگ مرمر در دکوراسیون حمام

46. صحنه را بیارایید.

وان کوی را روی سکو قرار دهید تا شکوه آنرا نمایان کنید. این وان، لوله کشی را می‌پوشاند.

تزیین بی نظیر حمام

47. طرح های برند Maison Valentina.

در اینجا تصاویر یکسری برند ها را می بینید.

دکوراسیون حمام بی نظیر

48. دگرگونی حمام

می‌توان با وسایلی خاص، دکوراسیون حمام لوکس کوچک را دگرگون کرد.

دکوراسیون حمام بی نظیر

49. قرنیزکاری

با قرنیزکاری دکوری، می توانید طرحی زیبا ایجاد کنید.

قرنیزکاری حمام

50. پولتان را خرج وان کنید.

فقط در صورت سفارش، هزینه ی این وان ننویی را به شما میگویند. ولی اینطور که پیداست، هزینه ی خرید این وان، ۵ رقمی است.

وان بی نظیر