طرحینه

مدل و طرح جدید کابینت نئوکلاسیک 2021 – قیمت طراحی کابینت نئوکلاسیک

کابینت نئوکلاسیک با تنوع رنگی بالا , قیمت هر متر کابینت نئوکلاسیک سفید چقدر است ؟ , بهترین رنگ کابینت نئوکلاسیک چه رنگی است ؟ مدل و طرح جدید را در اینجا ببینید  : انواع دیگری از کابینت ها وجود دارند که طرح های ساده تری نسبت به کابینت های کلاسیک دارند.این کابینت ها به عنوان کابینت نئو کلاسیک شناخته شده اند.

کابینت های نئوکلاسیک در عین سادگی ویژگی های کابینت مدرن را نیز دارا می باشند. افرادی ممکن است در انتخاب کابینت تلفیقی از مدرنیته و سادگی را بپسندند که برای این افراد این کابینت ها گزینه خوبی است. در ادامه این مطلب درمورد خصوصیات این کابینت ،مدل ها و قیمت آنها بحث خواهیم نمود.

طراحی کابینت نئوکلاسیک

یکی از سبک های پرطرفدار در صنعت ساختمان و طراحی دکوراسیون داخلی ،اجرای کابینت های نئوکلاسیک می باشد. این نوع از کابینت ها طرفداران خاص خود را دارند و دارای ویژگی های منحصربفردی  می باشند. این کابینت ها تلفیقی از ویژگی های دو سبک ساده و مدن کابینت سازی را دارند و معایب و مشکلات این دو سبک را نیز برطرف نموده اند .

طراحی کابینت آشپزخانه نئو کلاسیک به گونه ای است  فکر انسان را به سبک معماری رومی در قرن هجدهم می برد.با این تفاوت که پوسته این کابینت ها از طرح کلاسیک و طراحی استفاده شده در آنها مدرن می باشد.

کابینت نئوکلاسیک کابینت نئوکلاسیک کابینت نئوکلاسیکنئوکلاسیک نئوکلاسیک نئوکلاسیک نئوکلاسیک نئوکلاسیک

تولید و مونتاژ

در ساخت کابینت های نئو کلاسیک نیز همانند کابینت کلاسیک از ترکیبی از سادگی و ظرافت بهره گرفته شده و از تزئینات بی مورد و غیر واقعی پرهیز شده است. این کابینت ها در عین سادگی و ظرافت بسیار شیک و لوکس می باشند و نظر هر بیننده ای را می توانند جلب نمایند.

طراحی زیبا و شکیل این کابینت ها وجه تمایز آنها  نسبت به سایر کابینت ها می باشد. این ویژگی خاص  سبب  محبوبیت این نوع کابینت در بین مردم شده است. در طراحی این کابینت ها معمولا بوسیله دستگاه سی ان سی درب ها تراش خورده و نقوش زیبا دریافت می کنندسپس ورقه هایی از ام دی اف یا از جنس چوب بوسیله دستگاه سی ان سی تراش خورده می شوند و در آخر بخش مرکزی و درب های حکاکی شده بوسیله روکش های pvc یا رنگ  پوشش داده می شوند

در واقع می توان گفت طراحی و حکاکی های انجام شده در درب های این کابینت ها ،همچنین رنگ آمیزی و پوشش آنها با pvc تفاوت اصلی کابینت های نئوکلاسیک با سایر کابینت ها می باشد که سطحی براق دارند. افرادی که از این نوع کابینت ها در طراحی دکوراسیون آشپزخانه استفاده کرده اندباید به این نکته توجه نمایند که سبک نورپردازی انها باید خاص باشد . این افراد بهتر است از لوسترهای آویزی استفاده کرده و یا از نورهای مخفی جهت ایجاد جلوه ای زیباتر استفاده کنند.

مدل های کابینت نئوکلاسیک

کابینت های نئو کلاسیک مدل های مختلفی دارند که بر اساس متریال مورد استفاده تقسیم بندی می شوند.انواع مدل های آن عبارتست از :

 1. کابینت نئوکلاسیک چوبی
 2. کابینت نئوکلاسیک ام دی اف

این دو نوع کابینت ها تمام مراحل ساخت وطراحی یکسانی دارند تنها تفاوت آنها به متریال مورد استفاده و قیمت آنها و نوع روکش آنها برمی گردد. در ساخت هر دو پس از طراحی و ایجاد حکاکی های مورد نظر روکشی از رنگ یا ورق های pvc روی آنها قرار می گیرد.

البته در کابینت های نئوکلاسیک چوبی پس از حکاکی های مورد نظر برای پوشش سطح از رنگ استفاده می گردد ونمی توان  از روکش های pvc استفاده نمود.برخلاف آنها جهت روکش کابینتهای نئوکلاسیک ام دی اف می توان هم از رنگ و هم از ورق یو پی وی استفاده نمود.

همچنین مقاومت و دوام کابینت های نئوکلاسیکی که از چوب تهیه می گردند بیشتر می باشدو طول عمر آنها زیادتر است.

مدل کابینت نئوکلاسیک کابینت نئوکلاسیک سفید کابینت نئوکلاسیک سفید مدل کابینت نئوکلاسیک کابینت نئوکلاسیک سفید طرح کابینت نئوکلاسیک طرح کابینت نئوکلاسیک طرح کابینت نئوکلاسیک طرح کابینت نئوکلاسیک طرح کابینت نئوکلاسیک

رنگبندی و بهترین رنگ کابینت نئوکلاسیک

رنگ کابینت در طراحی دکوراسیون آشپزخانه معمولا با توجه به رنگبندی سایر وسایل انتخاب می گردد. رنگ های مورد استفاده در کابینت های نئوکلاسیک از نوع رنگ های معتدل می باشند.

رنگ هایی از قبیل طوسی، سبز ،زرد ، آبی کمرنگ و غیره . افرادی که بخواهند در طراحی این کابینت ها از رنگ های تیره مانند قرمز و مشکی  استفاده کنند باید تلفیقی از رنگ های تیره و روشن را انتخاب نمایند. در ساخت و طراحی هر دو مدل کابینت نئوکلاسیک محدودیتی از جانب رنگ وجود نداشته و رنگ های ذکر شده در هر دو نوع کابینت مورد استفاده قرار می گیرد.

قیمت انواع کابینت نئوکلاسیک

در تعیین قیمت کابینت ها نئوکلاسیک فاکتورهای مختلفی دخالت دارند که هر کدام می توانند به تنهایی تاثیر مستقیمی بر قیمت و کیفیت آن داشته باشند. در طراحی این کابینت ها معمولا از دستگاه های  cnc   گران قیمتی استفاده می گردد که این خود عاملی برای بالا بودن قیمت کابینت های نئوکلاسیک می باشد.

همچنین برای روکش  این کابینت ها  از رنگ آمیزی استفاده می گردد که قیمت نهایی را بالاتر می برد.از دیگر فاکتورهای تاثیرگذار در قیمت انواع کابینت نئوکلاسیک به متریال آنها می توان اشاره نمود. همه این عوامل سبب شده است که قیمت آنها نسبت به کابینت ممبران بالاتر باشد.

از دیگر عوامل تاثیرگذار در قیمت کابینت های نئوکلاسیک می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • کیفیت و چگونگی حکاکی و تراشکاری آن
 • کیفیت رنگ و روکش مورد استفاده
 • کیفیت ام دی اف و چوب مصرفی
 • ،کیفیت تجهیزات مورد استفاده در کابینت نئوکلاسیک( کیفیت کمتر و نامرغوب بودن از میزان ماندگاری آنها می کاهدو مقاومت آن را در برابر خط و خش و رطوبت و حرارت کاهش می دهد)

ویژگی های معماری مدل کابینت نئوکلاسیک:

کابینت هایی به سبک نئوکلاسیک دارای ویژگی های معماری زیادی می باشند که در ادامه به چند مورد اشاره می کنیم :

 • دارا بودن ظاهری منظم و ثابت
 • دارا بودن حالت سنتوری سه گوش مانند
 • داشتن ستون های بلندی که در برخی موارد ممکن است ارتفاع آن را به ارتفاع ساختمان نیز برسد.
 • بزرگی ابعاد ساختمان ها
 • خطوط مرتب و پیراسته کابینت ها
 • در کابینت نئوکلاسیک، معمولا بریا روکابینتی و پیشخوان از متریال سنگ  استفاده می گردد.
 • در کابینت بندی به سبک نئوکلاسیک ،معمولا چند ردیف کابینت درب شیشه‌ای در آشپزخانه دیده می شود.
 • کابینت های نئوکلاسیک کاملا متقارن و منطبق بر هم می باشند.
 • ازکابینت نئوکلاسیک  می توان در همه نوع آشپزخانه اعم از آشپزخانه‌های بزرگ و کوچک استفاده نمود.
 • کابینت‌های نئوکلاسیک بسیار جادار می باشندزیرا این نوع کابینت‌ها دارای ارتفاع بلند می باشند و معمولا تا نزدیک سقف ادامه دارد.
 • طراحی کابینت نئوکلاسیک به صورت ساده، مدرن و زیبا می باشد.
 • در طراحی کابینت نئوکلاسیک تنوع رنگی بالا می توان استفاده نمود.

سخن آخر

کابینت های نوع ترکیب سبک جدیدی از کابینت ها می باشند که می توان ویژگی های هر دوکابینت های کلاسیک و مدرن را در آن پیدا کرد. قیمت این کابینت ها نسبت به کیفیت متریال مورد استفاده مناسب می باشد و نحوه طراحی و ساخت آن به گونه ای است که همه انواع سلیقه ها را پوشش می دهد.اگر خواهان داشتم کابینت های تلفیقی از مدل کلاسیک و مدرن می باشد این کابینت ها انتخاب مناسبی می باشند.