طرحینه

پارکت لمینت چیست ؟ – قیمت پارکت ارزان کف خانه 1400

پارکت چیست ؟ همه چیز درباره پارکت لمینت , لیست قیمت پارکت ارزان کف خانه در سال 1400 , قیمت کفپوش طرح پارکت لمینت در طرحینه : امروزه موضوع دکوراسیون داخلی به دلیل تمایل به مد و مدگرایی محبوبیت زیادی پیدا کرده است. یک کف پوش مناسب تا حد زیادی ظاهر منزل شما را تغییر می دهد. امروزه کفپوش های زیادی در بازار موجود هستند. پارکت لمینت یکی از کفپوش هایی است که زیبایی و جذابیت خاصی به کف منزل شما می بخشد. و دکوراسیون منزل بسیار تغییر می کند. از این رو نصب این کفپوش برای تغییر دکوراسیون می تواند ایده آل باشد. در ادامه مقاله در مورد پارکت لمینت اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار می دهیم.

پارکت لمینت چیست؟

کفپوش پارکت لمینت از جنس پالپ چوب و رزین می باشد و در صورت باکیفیت بودن بسیار مشابه کفپوش چوبی می باشد. این کف پوش ایرادات کفپوش چوبی را ندارد. به پارکت لمینت پارکت های شناور نیز گفته می شود. نصب این کفپوش ها بسیار آسان می باشد. لمینت از اتصال چند لایه ی چوب به هم ساخته شده است. طراحی این پارکت ها به شکلی است که نیازی به نصب و اتصال ندارد. و فقط از طریق چند زبانه و شیار به زمین متصل می شود.

نمونه پارکت لمینت بهترین مارک ها

پارکت لمینت پارکت لمینت پارکت لمینت پارکت لمینت نمونه پارکت لمینت نمونه پارکت لمینت نمونه پارکت لمینت نمونه پارکت لمینت نمونه پارکت لمینت نمونه پارکت لمینت بهترین مارک پارکت لمینت بهترین مارک پارکت لمینت بهترین مارک پارکت لمینت بهترین مارک پارکت لمینت بهترین مارک پارکت لمینت بهترین مارک پارکت لمینت نصب پارکت نصب پارکت نصب پارکت نصب پارکت نصب پارکت نصب پارکت پارکت پارکت پارکت پارکت پارکت پارکت پارکت لمینت

پارکت لمینت از چه موادی ساخته شده است؟

جنس پارکت لیمنت ازچوب و یا مواد بر مبنای چوب می باشد. امروزه کف پوش لمینت در میان مشتریان بسیار پرطرفدارمی باشد. در واقع لمنیت ها نوع کلاسیک پارکت های شناور هستند. پارکت های شناور ضخامتی حدود 6 تا 2.5 کیلی متر دارندو و از چند لایه تشکیل شده اند، یکی از لایه ها دکوری و تزئینی می باشد و لایه آخر به عنوان محافظ می باشد. که از این کف پوش در برابر ضربه و لکه محافظت می کند.

مراحل نصب پارکت لمینت

قبل از نصب کفپوش لمینت بایستی به یکسری نکات توجه کرد. برای نصب این کفپوش ها باید کف زمین تمیز، صاف و خشک شود. سپس لایه یا پرده ی نازک از پلی اتیلن انعطاف پذیر بر روی کف نصب می شود.این لایه نقش عایق را دارد و مانع از نفوذ آب می شود. در مرحله ی بعدی این لایه زیر پارکت به مانند یک عایق صوتی نصب می شود.

نصب پارکت لمینت

برای نگهداری از کفپوش لمینت چه اقداماتی باید انجام داد؟

نگهداری از این نوع کفپوش در مقایسه با کف پوش های دیگر راحت تر می باشد. و در صورت کثیف شدن می توان سطح آن را جاروبرقی و یا جارو و خاک انداز تمیز کرد. البته این کار را می توان با استفاده از شوینده های مخصوص پارکت و کفپوش نیز انجام داد. این تمیزکننده ها جلای آن را افزایش می دهند.

چگونه با انواع پارکت لمینت دکوراسیون را تغییر دهیم؟

نوع پارکت و سبک و رنگ آن تاثیر فوق العاده ای در دکوراسیون منزل خواهد داشت. پارکت های سفید و سایه روشن فضای اتاق را بزرگ تر و بازتر نشان می دهند. لمینت خاکستری افرای بژ نیز برای این کار انتخاب خوبی خواهد بود. پارکت های براق منعکس کننده نور هستند و نور اتاق را زیاد می کنند. جدا از رنگ پارکت ها، تیغه ها هم در تغییر دکوراسیون نقش موثری دارند. به عنوان مثال تیغه های بلند و باریک اتاق را بزرگ تر نشان می دهند.

هرکدام از انواع پارکت ها زیبایی و جلوه ی خاصی برای اتاق خواهند داشت. توجه کنید، هر نوع پارکتی که انتخاب می کنید، روغنی باشد، چون درخشش پارکت های روغنی به دکوراسیون منزل شما روح می بخشد. هر چه لایه ها ضخیم تر باشند، می توان عمل سمباده را به خوبی انجام داد و ایرادات را برطرف کرد.

پارکت لمینت تا چه اندازه ظرافت دارد؟

پارکت مناسب اتاق هایی می باشد که زیاد مورد استفاده قرار نمی گیرد. چون جنس این کف پوش ها به گونه ای است که بیشتر از یک لایه قابل سمباده زدن نیست. هوای موجود زیر پارکت شناور باعث شده که این پارکت صدا را از خود عبور دهد. البته می توان با قرار دادن یک لایه آکوستیک زیر پارکت آن را عایق صوتی کرد. در واقع ظرافت کفپوش های لمینت را افراد متخصص در این زمینه به خوبی درک می کنند.

چه برندهایی از کفپوش های لمینت در بازار موجود می باشد؟

بسیاری از شرکت ها به دلایل محدودیت های خاص گمرکی محصولی ارائه نمی دهند. اما هنوز هم یک سری از مارک ها و برند ها برای خرید پارکت ها محبوبیت زیادی دارند و معتبر هستند، این برند ها عبارتند از: برند ایمپرال، بنلوکس، هایکا، ووتکس، آیپیا ، یونیک ، وی پارکت، بنلوکس، هایکا.

همانگونه که در بالا نیز اشاره کردیم موجودی برند های ویتالیتی و وینئو و وی پارکت به دلیل مشکلات گمرکی و وارداتی کامل نیست و آن هایی که موجود هستند، قیمت بالایی دارند. کشورهای بلژیک و آلمان بهترین کشور ها در زمینه کفپوش های لمینت هستند و برترین برندها از آن این کشورها می باشد.

پارکتکشورهایی مشهور در صنعت کفپوش پارکت کدامند؟

در حال حاضر کشورهای ایران ، ترکیه و بلژیک کف پوش های لمینت و پارکت ها را تحت لیسانس کانادا و آلمان تولید می کنند. کشورهای بلژیک و آلمان از لحاظ کیفیت در رده بالایی هستند و در این زمینه بسیار پیشرفت کرده اند. شهرت ایرانی در پارکت لمینت برای افراد آشنا به کف پوش لمینت غیر قابل انکار می باشد.

هزینه ی مورد نیاز برای تهیه پارکت چقدر می باشد؟

در میان برند ها قیمت برند ایمپرال مناسب می باشد و قیمتی حدود 170 هزار تومان دارد، این برند به دلایلی که در بالا اشاره کردیم موجودی ندارد. قیمت برند های ایرانی متری حدود … هزار تومان می باشد.

پارکت ها بسیار حساس و ظریف هستند از این رو خیلی به قیمت های پایین اعتماد نکنید. در کل بسیاری از برند های ایرانی با کیفیت هستند و شما می توانید بر حسب بودجه خود انتخاب مناسبی داشته باشید.