طرحینه

نکات مهم و ساده در طراحی کابینت ممبران – جدیدترین طراحی جزیره کابینت ممبران

نکات مهم و ساده در طراحی کابینت ممبران – جدیدترین طراحی جزیره کابینت ممبران : کابینت ممبران از لوکس ترین و جذابترین کابینت های آشپزخانه به حساب می آید کابینت های ممبران از زیر مجموعه  کابینت های کلاسیک می باشند اما در ساخت آنها از سبک مدرن نیز استفاده می گردد. شکوه و لوکس بودن این کابینت ها می تواند در حد کابینت های چوبی باشد با این تفاوت که قیمت تمام شده آنها بسیار کمتر از کابینت های چوبی خواهد بود .

در این مقاله در مورد نکات مهم و ساده دیزاین کابینت ممبران با شما سخن خواهیم گفت امیدواریم بتوانیم اطلاعات خوبی را در اختیار خوانندگان عزیز قرار دهیم.

جدیدترین طراحی کابینت ممبران

کابینت ممبران

قبل از اینکه در مورد طراحی کابینت ممبران صحبت کنیم، یک تعریف ساده ای از کابینت ممبران ارائه می دهیم. کابینت ممبران یا همان کابینت وکیوم سبک  نوینی ازکابینت های  کلاسیک می باشد که از آن بسیار در خانه های لوکس و اعیانی استفاده می گردد.این نوع کابینت ها مغزی از جنس ام دی اف دارند که با پوششی از پی وی سی روی آن پرس می شود.

در ساخت این کابینت ها در ابتدا کابینت ساز با استفاده از دستگاه سی ان سی ورق های ام دی اف را برش داده و روی آنها طرح های مورد نظر را حکاکی می کند در آخر ورق های پی وی سی روی ام دی اف پرس می گردد.در کابینت ممبران به سبک کلاسیک طرح و نقوش حک شده بسیار زیاد خواهد بود اما در سبک مدرن این قضیه برعکس می باشد وطرح های ساده و جزئی حکاکی می گردد.جزئیات و نقش های تزئینی در کابینت های ممبران از کابینت های کلاسیک چوبی کمتر می باشدو این مورد یکی از نکات مهم در طراحی این کابینت ها می باشد.

طراحی کابینت ممبران

یکی دیگر از نکات کابینت های ممبران در مورد طرح های مختلف آن می باشد.این کابینت ها از نظر قالب دور درب ها ، بافت و طرح روکش درب ،تاج بالای کابینت ،ستون و سرتون و…. از بهترین ها می باشند.

انواع رنگ های کابینت ممبران

کابینت ممبران شامل طرح های زیر می باشد:

کابینت ممبران سفید صدفی

از پرکاربردترین و محبوبترین رنگ هایی که کابینت های ممبران دارند ،رنگ سفید صدفی می باشد.این سبک و رنگ از کابینت ها پرطرفدار بوده و جلوه ای زیبا و شیک را در آشپزخانه بوجود می آورد.

رنگ بندی کابینت های ممبران از نکات مهم و ساده در تولید و طراحی کابینت ممبران می باشد .تنوع رنگ های زیبا می تواند دست مشتری را بازتر گذاشته و وی را در انتخاب صحیح کمک کند.

مشتری باید توجه داشته باشد رنگی از کابینت را انتخاب نماید که با سایر وسایل و فضای آشپزخانه همخوانی داشته و ظاهری شیک  ایجاد کند.

کابینت ممبران سفید طوسی

از دیگر مدل ها و رنگ های محبوب و پرطرفدار کابینت های ممبران رنگ سفید طوسی است. این نوع از ترکیب دو نوع ورق رنگ سفید و طوسی ساخته می شود و نمایی مفرح و زیبا را برای آشپزخانه شما به ارمغان می آورد.ترکیب این دو رنگ بسیار زیبا و شیک خواهد بود.

انتخاب رنگ بندی مناسب در طراحی کابینت ممبران از نکات مهم در طراحی هر کابینتی می باشد . بنابرین باید نهایت دقت و ظرافت را به خرج داد .

کابینت سفید گردویی

علاوه بر ترکیب رنگ های گفته شده در بالا ترکیب رنگ سفید و گردویی نیز برای کابینت های ممبران قابل استفاده است و جلوه ای زیبا را برای آشپزخانه پدید می آورد . این ترکیب از جدیدترین مدل های طراحی می باشد و توانسته است طرفداران بسیاری را پیدا کند. این سبک رنگ ز کابینت های ممبران طراحی بسیار منحصربفردی را می توانند ایجاد نمایند.
اگر تمایل دارید آشپزخانه ای مدرن با ویژگی های منحصر بفرد داشته باشید پیشنهاد می کنیم از ترکیب رنگ سفید و گردویی در طراحی کابینت ممبران استفاده نمایید . البته توجه داشته باشید که بهتر است سایر وسایل آشپزخانه نیز با این ترکیب رنگ ست شوند.

ویترین کابینت ممبران

در بالا چند مورد از نکات مهم در خصوص طراحی کابینت های ممبران ذکر کردیم .یکی دیگر از این موارد مهم ویترین کابینت ممبران  می باشد.

ویترین کابینت ممبران می تواند شامل مدل های مختلف باشد و سلیقه هر مشتری را پوشش دهد.

برای آشنایی بیشتر با مدل ها و طراحی کابینت های ممبران و ویترین آنها می توانید به سایت های کابینت سازی معروف مراجعه کنید.در این سایت ها اکثر پروژه هایی که توسط طراحان و نصب کننده های حرفه ای این شرکت ها به وجود می آید را می توانید مشاهده کرده و تصمیم خود را در انتخاب نوع و رنگ کابینت بگیرید.

جزیره کابینت ممبران

در دکوراسیون آشپزخانه گاهی یک کابینت یا ردیفی از کابینت ها را در مرکز آشپزخانه قرار می دهند که با سایر کابینت ها در تماس نمی باشد وجنبه پیشخوان آشپزخانه را دارد که به آن کابینت جزیره  می گویند. در این مبحث در مورد جزیره کابینت ممبران صحبت می کنیم. جزیره کابینت های ممبران از جدید ترین نوع طراحی کابینت ممبران بوده و در مرکز آشپزخانه طراحی و نصب می گردد.کابینت های جزیره با متریال ممبران می تواند فضایی بسیار لاکچری را در آشپزخانه ایجاد نماید بخصوص اگر طراحی زیبا و خارق العاده ای داشته باشد.

همانطور که قیلا گفته شداز نکات مهم  و ساده در دیزاین کابینت ممبران انتخاب مدل و نوع کابینت می باشد. این موضوع در مورد کابینت جزیره نیز صدق می کند.

کابینت های جزیره ممبران بسیار جدید می باشند و معمولا به سبک مدرن طراحی و اجرا می شوند.

سخن آخر

افرادی که تمایل به خرید و نصب کابینت ممبران در فضای آشپزخانه خود دارند می توانند با توجه و مطالعه نکات مهم در خصوص این کابینت ها بهترین انتخاب را داشته باشند .