طرحینه

دکوراسیون آشپزخانه مدرن – زیباترین و جدیدترین دکوراسیون آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه ایرانی ساده ,  جدیدترین و زیباترین دکوراسیون آشپزخانه ترکیه ,  طراحی دکوراسیون مدرن و لاکچری برای آشپزخانه پنجره دار و شیک .

آشپزخانه ها فقط برای آشپزی نیستند . می توان از آشپزخانه به عنوان یک اتاق مورد علاقه برای صحبت کردن خندیدن و… نیز استفاده کرد. برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه از ایده های ما استفاده کنید. با بهرمندی از ایده هایی که در اینجا آورده ایم می توانید یک شروع تازه در قلب خانه خود ایجاد کنید . طرحی که در ذهن دارید را پاک کنید و دوباره شروع به پیکربندی کنید. با دیدن تصاویر و مطاله نکاتی که در بین آنها ارائه خواهد شد می توانید یک ایده جالب و هیجان انگیز پیاده کنید.

ایده دکوراسیون آشپزخانه

طراحی این بخش از منزل نیاز به توجه ویژه ای دارد. در طراحی آشپزخانه ، انتخاب سبک و رنگ کابینت، سطح روی کانترها و لوازم خانگی بسیار اهمیت دارد چراکه توجه به این المان ها در چیدمان و عملکرد فضا موثر خواهد بود.

در دکوراسیون آشپزخانه ، توجه به جزئیات می تواند بسیار موثر باشد. جزئیاتی نظیر دستیابی به اشیایی در کابینت گوشه یا پشت قفسه بندی ، قرار گرفتن ماشین ظرفشویی در آشپزخانه کوچک و… می تواند در طراحی ایده آل باشد. در ادامه این مقاله توجه شما را به یکسری نکات در رابطه با طراحی دکوراسیون آشپزخانه جلب می کنم.

دکوراسیون آشپزخانهطراحی دکوراسیون آشپزخانه

دیزاین آشپزخانهدیزاین آشپزخانهطراحی آشپزخانهطراحی آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه مدرندکوراسیون آشپزخانه مدرندکوراسیون آشپزخانه مدرندیزاین دکور آشپزخانهطراحی دکوراسیون آشپزخانهدکوراسیون آشپزخانه

دیزاین کشوهای داخلی در دکوراسیون آشپزخانه

بانوان تمایل دارند ؛ فضای ذخیره سازی در آشپزخانه بیشتر باشد. با بیشتر شدن فضاهای ذخیره سازی ، وسایل زیادی در آن جای می گیرد و آشپزخانه مرتب تر به نظر می رسد.

طراحی برای این منظور باید به نحوی باشد که ؛ دسترسی به مواد راحت تر باشد. طراحی قفسه های کشویی داخلی ، یک فضای ذخیره سازی ایده آل و کاربر پسند تر خواهد بود. پیدا کردن مواد و وسایل در اینگونه طراحی بسیار آسان تر خواهد بود.

ا کمک رانرهایی که تحمل وزن بالایی دارند، جای نگرانی برای شکستن کشوها نیست.

طراحی کابینت برای جای دادن لوازم برقی کوچک

در طراحی دکوراسیون آشپزخانه ، باید به فکر جای دادن لوازم برقی کوچک و پرکاربرد نظیر کتری، سرخ کن و قهوه ساز یا چای ساز بود. اما سوالی که ممکن است ، ذهن شما را درگیر کند این است که ، بهترین محل برای جای دادن لوازم برقی کوچک کجا می تواند باشد؟

نیازی نیست که این وسایل را در درون کابینت پنهان کنید و در هربار استفاده ، آن ها را بیرون بکشید از سوی دیگر، ممکن است شما تمایلی به نمایش لوازم روی کانتر نداشته باشید.طراحی کابینت روی کانتر ، می تواند بهترین مکان برای قرار دادن این لوازم باشد.

در طراحی دکوراسیون آشپزخانه ، برای این نوع کابینت می توان دو نوع درب در نظر گرفت. طراحی درب غلتکی می تواند کارایی بیشتری داشته باشد. این در در بالای کابینت جمع می شود و تا زمانی که مورد نیاز باشد بدون مزاحمت روی کانتر می تواند باز بماند. بعد از تمام شدن کار می توانید درب را ببندید. ظاهر کانتر کاملا تمیز و مرتب به نظر برسد.

کاربرد کابینت گوشه ای کشویی در آشپزخانه

متناسب با شکل و چیدمان آشپزخانه، می توان کابینت های گوشه ای را طراحی کرد. معمولا کابینت های گوشه ای در اکثر خانه ها وجود دارد ، ولی این کابینت ها چندان محبوبیت ندارند. چرا که دسترسی به کالاهایی که در انتهای این کابینت ها می باشد، دشوارتر است.

با پیشرفته شدن طراحی دکوراسیون آشپزخانه ، اکسسوری های کشویی متعددی برای کابینت های گوشه ای طراحی می شود. در این نوع طراحی دسترسی به اشیا راحت تر می باشد و شما در مورد پیدا کردن این لوازم نگرانی نخواهید داشت.

طراحی اکسسوری و تجهیزات زیر کابینت در دکوراسیون آشپزخانه

بخش زیرین کابینت های بالایی محل مناسبی برای نگه داری مواد اضافی می باشد. طراحی یکسری قفسه ها در زیر کابینت ، برای نگهداری اقلامی نظیر ادویه جات بسیار ایده آل خواهد بود. دسترسی به مواد نیز آسان تر خواهد بود.

طراحی یکسری گیره ها برای نگه داشتن لیوان ها، بطری ها و حتی گیاهان خانگی علاوه بر کاربردی بودن ، ظاهری زیبا به محیط آشپزخانه می بخشد.

بهره گیری از ایده نورپردازی در طراحی دکوراسیون آشپزخانه ، بسیار موثر خواهد بود. به عنوان مثال ، نورپردازی در زیر کابینت ، جذابیت ویژه ای به محیط آشپزخانه می بخشد. این نور فضای کار روی کانتر را نیز روشن می کند.

طراحی درب های دو تاشو در دکور آشپزخانه

طراحی کابینت هایی که باز بودن درب هایشان مزاحمتی ایجاد نکند ، بسیار کاراتر خواهد بود. ممکن است در فضای آشپزخانه شما انباری وجود داشته باشد. به منظور رفت و آمد آسان ، بهتر است درب انباری باز بماند.

درب های دو تاشو برای دسترسی آسان به وسایلی که نمی خواهید در معرض دید باشد ، مناسب می باشد. با بهره گیری از این دو نوع درب در طراحی دکوراسیون آشپزخانه ، در صورت نیاز می توانید درب ها را باز بگذارید و بعد از تمام شدن کار ، درب ها را ببندید.

دیزاین کابینت های سراسردیواری در دکوراسیون داخلی آشپزخانه

بانوان دوست دارند ، کمد و فضای ذخیره سازی در محیط خانه و مخصوصا در آشپزخانه بیشتر باشد. در صورتی که سقف آشپزخانه شما بلند باشد ، می توانید با یک ردیف کابینت بیشتر ، این فضاهای خالی را تکمیل کنید.

دسترسی به این بخش ها، به دلیل قرار گرفتن در بالا کمی دشوار می باشد . از این رو بهتر است ،وسایل غیرکاربردی و وسایلی که استفاده روزانه ندارند ، را در این بخش قرار دهید.

این روش یک راهکار ایده آل برای طراحی مناسب کابینت می باشد. این کابینت ها می تواند برای نگهداری اشیا و لوازم غیرآشپزخانه ای نیز استفاده شود.

چندراهی برق در طراحی دکوراسیون آشپزخانه

طراحی چند راهی برق در آشپزخانه بسیار مهم می باشد.با کمک این چند راهی می توانید از سطح کانتر برای استفاده از لوازمی از قبیل میکسر و مخلوط کن بهره بگیرید.

طراحی کابینت مایکروویو در دکوراسیون آشپزخانه

در حال حاضر ، تقریبا در هر آشپزخانه ای مایکروویو وجود دارد. وجود یک فضای مناسب، برای قرار دادن این وسیله ممکن است دغدغه ی شما نیز باشد. و این سوال را در ذهن شما ایجاد کند که ؛ بهترین محل در دکوراسیون آشپزخانه، برای قراردادن مایکروویو کجاست؟

جای دادن کابینت مایکروویو زیر کانتر،می تواند راهکار ایده آلی باشد . با این راه حل می توان فضای مناسبی برای قرار دادن ماکرووویو طراحی کرد و همچنین ماکرووویو در ارتفاعی مناسب در دسترس خواهد بود.

طراحی نظم دهنده ها در دکوراسیون آشپزخانه

یافتن چاقوی مناسب و ادویه مورد نیاز در داخل کابینت کار دشواری خواهد بود و ممکن است ، شما کل کابینت را برای یافتن وسیله مورد نیاز زیر ورو کنید. با کمک نظم دهنده های کشویی ، در صورت نیاز به راحتی می توانید به وسایل مورد نیاز دسترسی داشته باشید.

نظافت سریع آشپزخانه با کمک جاروی مرکزی

با طراحی یک سیستم جاروبرقی در پاخور کابینت آشپزخانه می توانید تمام آلودگی ها را در جلوی صفحه ی وکیوم جمع آوری کرده و با روشن کردن سیستم، آن ها به درون محفظه بکشید. این جاروی مرکزی ، جایگزینی راحت و بی صدا برای جاروبرقی می باشد.

نتیجه گیری

راهکارهای ارائه شده در این مقاله برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک بسیار موثر خواهد بود. با بهره گیری از ایده ها در بازسازی آشپزخانه می توانید بهترین دکوراسیون را داشته باشید.

طراحی دکوراسیون آشپزخانه