طرحینه

روف گاردن لوکس و کوچک – قیمت طراحی روف گاردن در تهران 1400

طراحی روف گاردن در تهران – هزینه طراحی روف گاردن در تهران  چقدر است ؟ – طراحی تخصصی روف گاردن لوکس و کوچک در تهران و سایر شهرها : فضای سبز تاثیر زیادی در زیبایی و دلنشین بودن یک محوطه دارد. در این مقاله قصد داریم در مورد روف گاردن صحبت کنیم. منظور از روف گاردن هر نوع پوشش گیاهی روی پشت بام ساختمان است که به آن باغ بام نیز گفته می شود. روف گاردن جدا از مزایای تزئینی با هدف بهبود معماری، کنترل دما ، ایجاد فرصت های تفریحی و … ایجاد می شود.

گیاهان مورد استفاده برای پوشش گیاهی بام سبز باید متناسب با محیط باشد و در برابر کم آبی ، بی آبی ، یخ زدگی ، خشکی و سایر عوامل اقلیمی و آب و هوایی مقاوم باشد.

طراحی و ساخت روف گاردن

همانگونه که در بالا نیز اشاره کردیم ، روف گاردن با اهداف متفاوتی طراحی و پیاده سازی می شود. بام سبز اولین بار در بین النهرین و امپراطوری مصر باستان طراحی و اجرا شد. گل ها و گیاهان مورد استفاده برای بام سبز باید متناسب با شرایط اقلیمی و آب و هوایی باشد.

درحال حاضر به دلیل صنعتی شدن شهرها و کم شدن فضاهای سبز و محیط های طبیعی ، باعث شده که مردم به استفاده از فضای حداقلی حیاط یا بام بیشتر توجه کنند. در طراحی روف گاردن از المان های مختلفی استفاده می شود. و برای نگهداری از آن از سیستم های آبیاری مکانیزه و سیستم های گرمایشی در زمستان و… استفاده می شود.

نمونه روف گاردن لوکس

سعی کرده ایم نمونه هایی از سراسر جهان برای الهام گیری شما جهت تکمیل طرح نهایی خود در اینجا بیاوریم .

روف گاردن روف گاردن لوکس روف گاردن شیک روف گاردن شیک روف گاردن مدرن روف گاردن مدرن روف گاردن تهران روف گاردن تهران روف گاردن تهران

روف گاردن تهران
روف گاردن تهران

روف گاردن کوچک روف گاردن کوچک روف گاردن کوچک روف گاردن کوچک روف گاردن کوچک روف گاردن لاکچری روف گاردن لاکچری روف گاردن لاکچری روف گاردن لاکچری طراحی روف گاردن طراحی روف گاردن طراحی روف گاردن طراحی روف گاردن طراحی روف گاردن طراحی روف گاردن طراحی روف گاردن طراحی روف گاردن

روف گاردن

انواع بام سبز

روف گاردنها بر اساس نوع پوشش گیاهی و نگهداری سقف به انواع متفاوتی دسته بندی می شوند:

  • باغ بام گسترده
  • باغ بام فشرده
  • باغ بام نیمه فشرده

مراحل طراحی روف گاردن

دیزاین بام سبز شامل مراحل زیر است :

آماده سازی سطح پشت بام

اولین گام برای دیزاین بام سبز ، آماده سازی سطح پشت بام است. برای این منظور خاک کافی برای کاشت چمن و سایرگل و گیاهان تهیه می شود. برخی از افراد ترجیح می دهند که به جای چمن طبیعی از چمن مصنوعی برای ایجاد فضای سبز استفاده کنند. استفاده از چمن مصنوعی در بام سبز دشواری های تهیه خاک برای کاشت چمن طبیعی و رسیدگی های بعدی را ندارد.

در چنین شرایطی می توان با به کار بردن باغچه ها و نهال های گلدانی بدون نیاز به پایه سازی یک پشت بام سبز طراحی کرد.

طراحی روف گاردن

تعبیه آبنما

در طراحی روف گاردن می توان المان هایی نظیر آبنما را اضافه کرد. افزودن یک فواره کوچک در مرکز بام سبز یا در نقاط متقارن سازی شده بسیار ایده آل خواهد بود.

در طراحی بام سبز باید به درخواست های مشتری و پتانسیل های فضا توجه کرد. قبل از شروع طراحی و اجرا باید نقشه ی بام سبز را روی کاغذ رسم کرد.

نورپردازی

توجه به نورپردازی در طراحی بام سبزبه اندازه ی طراحی فضای سبز معمولی حائز اهمیت می باشد. از آنجایی که کاربری عمده فضای بام سبز در تاریکی شب است. از این رو باید نورپردازی آن به صورت کاملا اصولی و درست باشد.

بیشترین کاربرد و بازدهی روف گاردن در اوقات شب و زمان غروب و تاریکی هوا می باشد. از این رو در فضای پشت بام باید تغییرات اساسی ایجاد کرد.

برای حفاظت از گل و گیاهان کاشته شده در روف گاردن ، سقف های پیش ساخته نیمه ایجاد می شود. از این رو می توان به راحتی نورپردازی را در بام سبز پیاده سازی و اجرا کرد.

در طراحی روف گاردن با نورپردازی مناسب می توان نما و جلوه گل و گیاهان در پشت بام را به حداکثر رساند. پیاده سازی نورپردازی های حرفه ای و استفاده از چراغ های ال ای دی رنگی، جذابیت فضای بام سبز را دوچندان می کند.

پیاده سازی نورپردازی به شکل و دیزاین روف گاردن بستگی دارد. در برخی از بخش ها نیاز به نورپردازی کاملا مشخص است. با پیاده سازی این عنصر می توان یک غروب جذاب را در بام سبز تجربه کرد.

بنابراین نیاز به نورپردازی حرفه ای برای طراحی بام سبز فوق العاده ضروری است.

نگهداری از روف گاردن

همانگونه که در بالا اشاره کردیم در کاشت گل و گیاه در طراحی روف گاردن باید شرایط اقلیمی و آب و هوایی را در نظر گرفت. هر کدام از این گیاهان نیاز به رسیدگی و نگهداری دارند. بدیهی است که در صورت عدم توجه و نداشتن دانش کافی برای رسیدگی به گیاهان در مدت زمان اندکی زیبایی بام سبز از بین خواهد رفت.

طراحی بام سبز

نگهداری از روف گاردنها نیاز به تجربه و تخصص دارد و باید از افرادی که در این حوزه علم و دانش کافی دارند ، کمک گرفت. شاید در ظاهر سپردن نگهداری از گل و گیاهان روف گاردن به یک شخص متخصص هزینه بر باشد. اما با انجام این کار می توان در از بین رفتن گیاهان و وارد شدن خسارت های جدی پیشگیری کرد.

قیمت طراحی روف گاردن در تهران

یکی از سوالاتی که در طراحی روف گاردن مطرح می شود ، قیمت آن است. در پیاده سازی و اجرای روف گاردن هیچ وقت کیفیت را فدای قیمت نکنید. چرا که روف گاردن هایی با قیمت کم از کیفیت کمتر و عمر مفید کمتری برخوردارند. در اجرا و پیاده سازی روف گاردن همواره از متریال های باکیفیت استفاده کنید.

طراحی روف گاردن

پیاده سازی یک روف گاردن با کیفیت ، با متریال های عالی برای هر مترمربع بالای یک میلیون تومان خواهد بود. برای پیاده سازی و اجرای بام سبز باید از شرکت های معتبر که در این زمینه فعالیت دارند. کمک بگیرید. چراکه هرگونه ناشی گری در طراحی روف گاردن می تواند هزینه های اضافه تری را در بر داشته باشد. و امکان وارد شدن صدمه به ساختمان وجود دارد.

طرحینه سعی دارد بهترین های این حوزه را برای شما معرفی کند . می توانید با تحقیق و پرس و جو بهترین شرکت را انتخاب کنید .