طرحینه

جدیدترین مدل لوستر دیواری,خرید دیوار کوب مدرن 1402

راهنمای خرید انواع دیوار کوب و لوستر دیواری شیک و مدرن  : دکوراسیون داخلی منزل و زیبایی آن تاثیر به سزایی در آرامش افراد آن دارد. نورپردازی در دکوراسیون داخلی بسیار مهم است و می تواند زیبایی منزل شما را چند برابر کند.

در حال حاضر، لوسترها یکی از ابزارهای اصلی نورپردازی هستند و طراحان به این موضوع اهمیت زیادی داده اند و لوسترهای متفاوتی را تولید و به بازار عرضه کرده اند. لوسترها انواع متفاوتی دارند و هرکدام کاربرد به خصوصی دارند. شما بر حسب نیاز دکوراسیون داخلی و برای بخش های مختلف منزل می توانید یکی از انواع لوسترها را انتخاب کنید. در این مقاله در مورد لوستر دیواری، نکات مهم برای خرید لوستر و غیره اطلاعات بیشتری ارائه می دهیم. در ادامه با ما همراه باشید.

مهم ترین نکات برای خرید لوستر

مهم ترین نکته ای که در زمان خرید لوستر باید به آن توجه داشته باشید؛ متناسب بودن لوستر انتخابی با محیط و دکوراسیون داخلی است. همانطور که قبلا نیز اشاره کردیم؛ هرکدام از لوسترها کاربرد به خصوصی دارند و هر یک از آن ها برای محیط به خصوصی طراحی شده اند.

در زمان خرید لوستر باید میزان نور لوستر، زیبایی آن، تناسب لوستر با دکوراسیون داخلی مورد توجه قرار بگیرد.

فاکتورهای اصلی برای خرید لوستر دیواری

شاید برای شما نیز خرید لوستر دیواری یکی از کارهای سخت و دشوار باشد. برای برخی از افراد جنبه ی دکوری و تزئینی لوستر دیواری اهمیت دارد و برای برخی دیگر کاربرد محصول نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. برای خرید لوستر دیواری باید هدف از خرید آن مشخص شود. برای این منظور بهتر است نکات زیر را در نظر داشته باشید:

  • برخی از لوسترهای دیواری نور را به صورت مستقیم پخش می کنند. این دسته از لوسترها مناسب دکوراسیون داخلی آشپزخانه هستند.
  • لوسترهای دیواری که نور را به صورت گسترده پخش می کنند؛ برای دکوراسیون پذیرایی یا راهرو مناسب هستند.
  • برخی از لوسترهای دیواری نیز برای برجسته کردن و نمایان کردن یک بخش از منزل کاربرد دارند. نور این دسته از لوسترها قوی تر و پررنگ تر هستند تا برجستگی آن بخش را نمایش دهند.

افرادی که جنبه ی تزئینی و دکوری لوسترها برایشان اهمیت دارد؛ باید در ابتدا به هماهنگی لوستر با دکوراسیون توجه داشته باشند و سپس میزان نورپردازی آن را در نظر بگیرند.

دیوار کوب مدرن دیوار کوب دیوار کوب دیوار کوب لوستر دیواری لوستر دیواری لوستر دیواری لوستر دیواری دیوار کوب

مهم ترین نکات برای خرید دیوار کوب

قبل از اقدام به خرید دیوار کوب باید مکانی که قرار است، لوستر در آنجا نصب شود را مشخص کنید. باید به این نکته توجه کنید که مکان نصب لوستر آیا در تاریکی مطلق قرار دارد یا از نور طبیعی نیز بهره مند است؟

در صورتی که محیط مد نظر شما تاریک مطلق باشد، باید برای روشنایی بیشتر لوستری را انتخاب کنید که تعداد چراغ های بیشتری داشته باشد. برای انتخاب لوستر دیواری باید به موارد نیز توجه داشته باشید:

  • ارتفاع لوستر
  • هماهنگی لوستر با دکوراسیون داخلی
  • جفت بودن لوستر
  • متعدد بودن لوستر
  • برجستگی لوستر

1- ارتفاع لوستر

ارتفاع لوستر دیواری بهتر است یک و نیم بالاتر از سطح زمین باشد، اما این اندازه برای همه ی محیط ها یکسان نیست و به مسافت محیط بستگی خواهد داشت.

2- هماهنگی لوستر با دکوراسیون داخلی

لوستر دیواری باید با دکوراسیون داخلی هماهنگ باشد. طراحان دکوراسیون داخلی سعی بر این دارند، لوستر را با محیط ست کنند. همچنین ممکن است لوسترهای دیواری با لوسترهای سقفی هماهنگ و ست شوند.

3- جفت بودن لوستر

برای اینکه لوسترها جلوه ی بیشتری داشته باشند، معمولا به صورت جفتی نصب می شوند. انجام این کار نور لوستر را نیز زیادتر خواهد کرد.

4- معتدد بودن لوستر

با استفاده از لوسترهای دیواری متعدد می توان راهروی منزل را روشن تر کرد. در صورتی که لوسترها همسان و هم شکل باشند، جلوه ی خوبی خواهند داشت و برای چراغ های سقفی جایگزین خوبی خواهند بود.

5- برجستگی لوستر

در صورتی که تمایل افراد برجسته کردن ویژگی یا وسیله ی خاصی در اتاق یا راهرو باشد، باید چراغ های دیواری پایین تر از اندازه ی معمولی نصب شوند.

سخن پایانی

در این مقاله در مورد لوستر دیواری و مهم ترین نکات برای خرید لوستر دیواری توضیحات کاملی ارائه دادیم.

برای خرید لوستر دیواری باید به نکات بیشتری که در این مقاله به آن اشاره شد، توجه داشته باشید و دکوراسیون داخلی منزل را مد نظر قرار دهید. برای زیبایی محیط ست بودن و هماهنگ بودن لوستر با دکوراسیون داخلی اهمیت دارد. بسیاری از طراحان داخلی دیوارکوب ها را با چلچراغ های آویز ست و هماهنگ می کنند.