طرحینه

هزینه بازسازی ساختمان تهران 1400 ✔️ [ برآورد هزینه نوسازی ساختمان 1400 ]

هزینه بازسازی ساختمان در سال 99 تهران چقدر است ؟ ، برآورد هزینه نوسازی ساختمان , لیست تعمیرات ساختمان جهت نوسازی و بازسازی خانه : در مقالات قبلی در مورد بازسازی ساختمان ، بازسازی خانه ، بازسازی منزل توضیحات تکمیلی ارائه دادیم. یکی از موضوعات حائز اهمیت در نوسازی مدیریت هزینه می باشد. از این رو در این مقاله قصد داریم در مورد هزینه بازسازی ساختمان توضیحات بیشتری ارائه دهیم.

هزینه بازسازی ساختمان چقدر می باشد؟

بازسازی در مقایسه با ساخت خانه جدید هزینه های مقرون به صرفه تری دارد. از این رو تمایل به بازسازی و نوسازی بیشتر از تخریب کامل و ساخت مجدد می باشد.

با در نظر گرفتن هزینه بازسازی ساختمان بهترین راه حل برای تعمیر و نوسازی ، طراحی دکوراسیون داخلی می باشد. عملیاتی نظیر کف سازی، نصب کاغذ دیواری ، نصب پارکت ، دکوراسیون داخلی آشپزخانه ، سقف کاذب ، تعویض کابینت های آشپزخانه تاثیر شگرفی در نوسازی خواهند داشت.

هزینه بازسازی ساختمان

برآورد هزینه باسازی ساختمان چگونه انجام می شود؟

هزینه بازسازی ساختمان به فاکتورهای مختلفی از جمله مراحل بازسازی ، حجم تعمیرات ساختمان ، هزینه مربوط به شرکت بازسازی ساختمان بستگی دارد. این هزینه در مورد پروژه های مختلف ، متفاوت می باشد. از این رو نمی توان نرخ دقیقی برای هزینه نوسازی تعیین کرد.

برای تعیین هزینه بازسازی از یک کارشناس کمک بگیرید، چرا که این کار نیاز به داشتن دانش و تجربه و تخصص کافی در این زمینه می باشد. هزینه ها فقط منحصر به تهیه مواد و مصالح و دستمزد نمی باشد و اکثرا هزینه های پایانی بیشتر از هزینه برآورد شده خواهد شد.

برای تعیین نرخ دقیق تر هزینه بازسازی ساختمان ، هزینه برآورد شده را 10 الی 15 درصد بیشتر در نظر بگیرید. برای تعیین دقیق می توانید هزینه ها را بر حسب نوع مصالح و کیفیت آن و دستمزد برای هر مترمربع برآورد کنید.

هزینه بازسازی خانه های کلنگی چقدر می باشد؟

هزینه بازسازی خانه‌های کلنگی در مقایسه با هزینه بازسازی آپارتمان کوچک و بازسازی آپارتمان قدیمی، متفاوت می باشد. و هزینه ها به مراحل انجام کار بستگی دارد. هزینه های مربوط به نوسازی خانه کلنگی شامل موارد زیر می باشد:

 • هزینه تهیه و خرید مواد و مصالح
 • هزینه دکوراسیون آشپزخانه
 • هزینه بازسازی نمای ساختمان
 • هزینه بازسازی سرویس بهداشتی

نوسازی و تعمیرات در فصول سرد به دلیل سخت شدن شرایط آب و هوایی دستمزد بیشتری خواهد داشت.

تهیه چک لیست هزینه های بازسازی

تهیه چک لیست برای برآورد هزینه بازسازی ساختمان ضرورت دارد. مواردی از قبیل کفپوش ، پنل دیواری،طراحی دیوار سیمان، گچ، سنگ، رنگ و سایر مصالح ریز و درشت نظیر میخ، کابل برق و لوله آب در چک لیست یادداشت می شود.

در صورتی که عملیات بازسازی را به شرکت بازسازی ساختمان بسپارید. باید لیستی از اهداف و نیازهایتان را در اختیار آن ها بگذارید. این لیستشامل موارد زیر می باشد:

 • مشخص کردن دلایل بازسازی
 • مشخص کردن قسمت هایی از منزل که نیاز به تغییر دارند.
 • تعیین بودجه ی مدنظرتان برای بازسازی
 • مشخص کردن سبک دکوراسیون مورد علاقه تان
 • مواردی که قصد اضافه کردن آن ها را دارید.

چه عواملی در تعیین هزینه بازسازی ساختمان موثر می باشند؟

همانگونه که در بالا نیز اشاره کردیم بهترین راه حل برای برآورد هزینه نوسازی ساختمان برآورد بر اساس مترمربع می باشد. فاکتورهای مختلفی ازز جمله میزان تغییرات، مواد و مصالح، اجزای به کار رفته، کیفیت و سطح کار درتعیین هزینه بازسازی دخالت دارند. در تعیین قیمت بازسازی ساختمان باید موارد زیر را در نظر گرفت :

 • فصل بازسازی
 • میزان تغییرات در ساختمان
 • متراژ ساختمان
 • بازسازی آشپزخانه، سرویس بهداشتی
 • دستمزد کارگر و پیمانکار
 • مواد و مصالح به کار رفته در عملیات بازسازی
 • طرح و نقشه مورد استفاده در بازسازی ساختمان

قیمت مصالح به برند آن، کشور تولید کننده آن، درجه کیفیت ، اجرت نسبت به متراژ، پیچیدگی و میزان سختی کار بستگی دارد.

هزینه بازسازی ساختمان

هزینه بازسازی ساختمان در تهران سال 99

عوامل مختلفی در تعیین هزینه بازسازی موثر می باشد. محاسبه قیمت ها در ابتدای کار کمک زیادی در انتخاب و پیاده سازی متریال ها خواهد کرد.

عملیات مربوط به نوسازی بر حسب هزینه و بودجه تعیین شده انجام می شود. از این رو مشورت با افراد متخصص بازسازی کمک زیادی خواهد کرد. طرح های مورد استفاده، بخش هایی از منزل که نیاز به بازسازی دارند، همگی در تعیین هزینه دخالت دارند. با برآورد هزینه ها می توان در مورد نوسازی تصمیم گیری درستی گرفت و کارها را اولویت بندی کرد.

هزینه بازسازی ساختمان در تهران برای مناطق مختلف ؛ متفاوت می باشد. برای نوسازی در تهران نیاز به اخذ مجوز می باشد. حتی برخی از تغییرات در داخل ساختمان نیز نیاز به اخذ مجوز دارد. از این رو هزینه نوسازی خانه در تهران علاوه بر مواد، مصالح، هزینه پیمانکار  و اخذ مجوز را نیز شامل می شود.

اولویت بندی کارها در تعمیرات و نوسازی ساختمان

برای مدیریت هزینه ها باید کارها را با توجه به میزان اهمیت اولویت بندی کرد. اولویت ها می تواند به نحو زیر باشد:

اولویت اول: بازسازی آشپزخانه و کابینت و هزینه مورد نیاز

آشپزخانه یکی از اصلی ترین و در عین حال پرهزینه ترین بخش های منزل می باشد که نیاز به بازسازی دارد.هزینه بازسازی آشپزخانه به موارد مختلفی از جمله : از کابینت ، کاشی، سرامیک کف، شیرآلات، سینک، گچ کاری سقف و نقاشی آشپزخانه بستگی دارد.

هزینه هر کدام از این موارد به کیفیت مواد به کار رفته بستگی دارد. ولی بخش عمده هزینه های نوسازی این بخش از منزل به کابینت‌ها، نصب و اجرای کارهای تأسیساتی، صفحه کابینت و کف‌پوش مربوط می شود.

اولویت دوم: بازسازی سرویس بهداشتی و حمام و هزینه مورد نیاز

سرویس بهداشتی و حمام به دلیل قرار گرفتن در معرض آب زودتر فرسوده می شود و نیاز به بازسازی دارد. شیرآلات و لوله ها را تنها در صورتی که فرسوده شده باشند، تعویض کنید. چرا که این موارد هزینه های زیادی دارد و در صورت قابل استفاده بودن می توان در هزینه ها صرفه جویی کرد.

اولویت سوم: بازسازی سالن پذیرایی و نشیمن و هزینه آن

هزینه بازسازی سالن پذیرایی شامل موارد زیر می باشد:

 • هزینه‌های گچ کاری و نقاشی دیوارها
 • هزینه های پارکت کف، کاغذ دیواری
 • هزینه طراحی شومینه

کاغذ دیواری ها انواع مختلفی با قیمت های متفاوتی دارند. و شما بر حسب بودجه خود می توانید یک انتخاب مناسبی داشته باشید.

اولویت چهارم: بازسازی اتاق ها و کمدها و هزینه آن

هزینه بازسازی اتاق به عوامل متعددی از جمله تعداد اتاق ها، نصب کاغذ دیواری، پوستردیواری، کمد دیواری، تعویض کف و … بستگی دارد.

اولویت پنجم: بازسازی فضای بیرونی ساختمان

فضای بیرونی خود اولویت های زیر را شامل می شود.

 1. نمای ساختمان
 2. لابی
 3. پارکینگ و راه پله ها

دستمزد پیمانکار چگونه محاسبه می شود؟

دستمزد پیمانکار جزو هزینه های بازسازی به شمار می رود. برای پرداخت دستمزد دو روش وجود دارد:

روزمزد

این روش در مورد پروژه هایی می باشد که متراژ ساختمان پایین باشد. و دستمزد برحسب مترمربع برای پیمانکار به صرفه نخواهد بود.

کنترات

در این روش هزینه برای کل پروژه پرداخت می شود. و این بر عهده ی پیمانکار می باشد که کار را زودتر تمام کند. هر چه سرعت عمل بالا باشد، هزینه ها برای وی مقرون به صرفه خواهد بود.

نحوه استعلام و بر آورد هزینه بازسازی ساختمان

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با قیمت بازسازی ساختمان می توانید با شرکت بازسازی ساختمان تماس گرفته و اطلاعات کاملی در رابطه با این موضوع کسب کنید.