طرحینه

کابینت انزو پولیشی , رنگی – قیمت هر متر کابینت انزو 1400

کابینت انزو چیست ؟  مزایا و معایب کابینت طرح انزو , انواع رنگ بندی کابینت انزو : سفید , طوسی , مشکی و … لیست قیمت جدید 1400 :  در کشور ایران به شرکت هایی که به علت تساهل و یا به دلیل اشتباه دارای طراحی مشابه با کابینت برند انزو هستند، شرکت کابینت انزو می گویند. همان طوری که نام پودر رختشویی “تاید” و مایع ظرفشویی “ریکا” است، شرکت تولید کننده کابینت طرح انزو نیزنامشان را از شرکت کابینت انزو گرفته اند. نام های “تاید” و”ریکا” به ترتیب به عنوان اولین و برترین برندهای تولید کننده پودر رخت شویی و مایع ظرف شویی در ایران هستند.

کابینت آشپزخانه انزو

به دلیل پیشتاز بودن این دو برند در کار خود، در هنگام ورود به ایران، تا مدت های طولانی در سراسر کشور همه پودر های رختشویی را “تاید” و همه مایع های ظرفشویی را”ریکا” می نامیدند. مشابه همین اتفاق در مورد نامگذاری کابینت هایی رخ داده است که طرح مشابه شرکت های تولید کننده برند انزو را دارند.

نمونه مدل و طرح جدید کابینت انزو پولیشی و ساده

در این بخش می خواهیم یکسری از کابینت های طراحی شده بر اساس مدل انزو رو نمایش دهیم تمامی کابینت های آشپزخانه زیر از وب سایت های خارجی جمع آوری شده است و تنها برای الهام گیری شما عزیزان در این بخش آورده شده اند . می توانید با استفاده از طرح های زیر دکوراسیون آشپزخانه خود را تکمیل کنید و ایده های جالبی را پیاده کنید ک

قیمت کابینت انزو کابینت انزو کابینت انزو کابینت انزو کابینت انزو قیمت کابینت انزو قیمت کابینت انزو https://tarhineh.com/wp-content/uploads/2021/09/Enzo-cabinet-9.jpg https://tarhineh.com/wp-content/uploads/2021/09/Enzo-cabinet-9.jpg کابینت انزو پولیشی

سیستم آشپزخانه انزو

برند انزو درواقع برندی است که مخصوص سیستم آشپزخانه بوده و در زمینه طراحی وتولید و اجرای کابینت آشپزخانه، میز و صندلی و درب های تمام چوب فعالیت می کنند. سیستم آشپزخانه انزو به علت نوآوری های موفقی که در زمینه محصولات آشپزخانه دست یافته است، مشهور بوده و طراحی های باکیفیتی نیز ارائه می دهد.

نام شرکت انزو به یک شرکت خاص تعلق ندارد بلکه تمامی شرکت های کابینت ساز داخلی که کابینت های تولید شده خود را با برند انزو نامگذاری می کنند را نیز شامل می شود، بنابراین کابینت های موجود در ایران که معروف به کابینت انزو هستند، در واقع خود برند معروف انزو نیستند و فقط از روی تسامح و به دلیل تشابهی که در طراحی های آن ها وجود دارد، به این نام معروف هستند.

تفاوت کابینت انزو با کابینت وکیوم

می توان گفت کابینت انزو درواقع نوعی کابینت وکیوم به حساب می آید زیرا همانند کابینت وکیوم مغزی آن از جنس ورق ام دی اف است و همچنین از طریق تکنولوژی وکیوم و توسط دستگاه پرس وکیوم، روکش را روی آن پرس می کنند. دلیل متفاوت بودن نام آن ها نیز دارا بودن برخی تفاوت های خاص در برخی ویژگی هایشان می باشد.

یکی از تفاوت های کابینت آشپزخانه انزو با کابینت آشپزخانه وکیوم در این است که قطر ورق ام دی اف به کار رفته در هر کدام متفاوت بوده و در کابینت انزو قطر ام دی اف نسبت به قطر ورق کابینت وکیوم بیشتر می باشد. به عبارتی دیگر اگر بخواهیم به طور دقیق تر به این موضوع بپردازیم، می توان گفت قطر ورق های ام دی اف استفاده شده در کابینت انزو 25 میلی متر و در کابینت وکیوم 16 و یا حداکثر18 میلی متر می باشد.

از دیگر تفاوت های کابینت آشپزخانه انزو با کابینت وکیوم این موضوع می تواند باشد که قطر روکشی که در ساختار کابینت انزو به کار رفته است نسبت به قطر روکش کابینت وکیوم بیشتر است.

درب های کابینت انزو از هر چهار طرف آن توسط دستگاه سی ان سی، تراش خورده است، به همین دلیل قطر لبه های کابینت انزو نسبت به قطر لبه های کابینت وکیوم حدودا 8 میلی متر کمتر است.

تفاوت دیگر کابینت های انزو با کابینت های وکیوم این می تواند باشد که کابینت های انزو در هر حالتی هم که باشند به شکل سفید و براق هستند، در صورتی که کابینت آشپزخانه وکیوم دارای تنوع رنگ بیشتری است.

آخرین تفاوت کابینت آشپزخانه انزو با وکیوم در مورد قیمت تمام شده آن ها می باشد که به دلیل این که جنس و همین طور مواد به کار رفته در کابینت انزو به مراتب بهتر است، پس مسلما قیمت بالاتری نیز نسبت به کابینت وکیوم را دارا می باشد.
کابینت آشپزخانه انزو دارای رنگ سفید بوده که باعث بزرگتر جلوه دادن فضای منزل و همچنین آشپزخانه می شود. به عبارت دیگر رنگ سفید، رنگی است که می توان به راحتی با همه لوازم آشپزخانه ست کرد. کابینت آشپزخانه انزو در واقع ترکیبی ازکابینت وکیوم با کابینت هایگلاس سفید می باشد.

کابینت آشپزخانه هایگلاس

کابینت های گلاس از زیباترین و شیک ترین انواع کابینت ها می باشند که محیط آشپزخانه را جذاب تر می نماید. درواقع می توان گفت زیبایی و جذابیت کابینت های هایگلاس به گونه ای است که که در هر خانه ای جلب توجه می کند. کابینت هایگلاس نیز مانند کابینت های انزو و وکیوم از ورق های ام دی اف تشکیل شده اند و تنها فرقی که با یکدیگر دارند در نوع روکش آن ها است که از جنس پلاکسی گلاس می باشد.

کابینت هایگلاس چون دارای روکشی متفاوت می باشد، سطح براق تری نیز نسبت به کابینت وکیوم داشته و درخشندگی فراوانی را در دکوراسیون آشپزخانه به وجود می آورد. این نوع درخشندگی در مورد کابینت های آشپزخانه، یکی از مهم ترین خصوصیت های کابینت هایگلاس می باشد. می توان گفت یکی دیگر از مزیت های مهم کابینت های هایگلاس نسبت به کابینت وکیوم این است که دارای تنوع رنگ بالاتری می باشد و همچنین عمل تمیز کاری آن هم به نسبت راحت تر است.

کابینت های هایگلاس به دلیل داشتن مزایای متعدد، قیمت بالاتری نیز نسبت به کابینت های وکیوم دارند ولی این کابینت ها در مقایسه با کابینت های انزو قیمت پایین تری دارند. البته کابینت هایگلاس در مقابل مزایایی که دارد معایبی را نیز دارا می باشد که می توان آن را با کمی دقت بیشتر جبران نمود.

کابیبنت پولیشی چیست؟

کابینت پولیشی نوعی از کابینت آشپزخانه انزو می باشد با این تفاوت که در ساختار آن به جای روکش وکیوم، از رنگ پولیشی استفاده می کنند. رنگ پولیشی نیز از رنگ های خاصی است که بر روی ام دی اف مورد استفاده قرار می دهند. پولیش ماده ای است که اغلب به شکل مایع بوده و گاهی نیز به صورت خمیری و اسپری نیز وجود دارد. از کاربرد های پولش می توان به استفاده از سطوح مختلف برای ازبین بردن آلودگی ها و همچنین خط وخش نیز اشاره کرد.

روی سطوح مختلف مثلا پلاستیکی، شیشه ای، چوبی و فلزی را می توان به کمک پولیش شفاف و درخشان نمود. در مورد چوب نیز استفاده از آن بر روی لوازم چوبی باعث می شود خط و خش های سطح زیرین چوب از بین بروند و باعث درخشان شدن چوب شود. همچنین پولیش باعث بازسازی مجدد چوب نیز شده و اکسید شدن آن را حفظ می نماید.

پولیش به این صورت عمل می کند که یک لایه نازک از رنگ را بر می دارد و جای خط و خش ها را پر کرده و باعث نابودی آن ها می شود و در نتیجه جلای خاصی به آن می دهد. در واقع می توان گفت پولیش به دلیل دارا بودن مواد ساینده، به عنوان سنباده عمل می کند. پولیش می تواند نرم و یا زبر باشد و نیز بیشتر پولیش ها دارای واکس هستند که آن هم موجب درخشندگی سطح مورد نظر می شود.

مدل کابینت پولیشی نسبت به کابینت انزو معمولی دارای این مزیت است که اگر روی کابینت پولیشی خط و خش بیفتد می توان به راحتی آن را ترمیم کرد ولی از جهت دیگر استفاده مکرر از پولیش مضر می باشد زیرا باعث کاهش ضخامت لایه بیرونی و محافظ بدنه سطح مورد نظر می شود و در نتیجه آسیب پذیری رنگ در برابر عوامل زیست محیطی مخرب نیز کاهش پیدا می کند.