طرحینه

کابینت ممبران جدید – قیمت بهترین طرح و رنگ 2023

 کابینت ممبران سفید صدفی با قیمت مناسب ,  انواع کابینت ساده و طرحدار با رنگ بندی متنوع در بزرگترین نمایشگاه اینترنتی و آنلاین کشور

کابینت ممبران  تنوع رنگ زیاد و طرح های متنوع با سبک های گوناگون و قیمت مناسب می باشند . این کابینت های نمایی بسیار مجلل و زیبا را در آشپزخانه به وجود می آورند.

کابینت ها یکی از مهم ترین المان ها در دکوراسیون آشپزخانه هستند. توجه داشته باشید که قبل از انتخاب هر نوع طرح کابینت آشپزخانه تمامی خصوصیات و مزایا و معایب آن را شناخته و با آگاهی کامل انتخاب خود را انجام دهید.

معرفی کابینت ممبران

در ساخت این نوع از کابینت ها از متریال ممبران استفاده می شود. مراحل ساخت به اینگونه است که در ابتدا مغز کابینت را از چوب یا ام دی اف ویا نئوپان انتخاب می کنند سپس با استفاده از ماده PVC روکشی را بر روی آن می زنند. نحوه تولید این کابینت ها بدین صورت است که :در صورت تمایل خریدار نقش ابزاری بر روی ورق های این کابینت زده می شود و پس از آن مغزی ورق ها را با استفاده از چسب و رزین می پوشانند و در آخر به وسیله دستگاه مخصوصی روکش ممبران بر روی آن کشیده می شود.

به کابینت ممبران ، کابینت وکیوم نیز گفته می شود. دلیل این نام گذاری به دلیل انجام مراحل گفته شده می باشد.

 

انواع کابینت ممبران

به طور کلی کابینت ممبران در دو مدل طراحی می شود : مدل کابینت ممبران کلاسیک , مدل کابینت مدرن . در ادامه طرحینه برای هر کدام از این نوع مدل ها نمونه طرح را آورده ایم می توانید با مشاهده آنها ایده های خود برای طراحی یک آشپزخانه زیبا و شیک را تکمیل کنید .

مدل کابینت ممبران کلاسیک

طرح کلاسیک این کابینت ها بسیار شیک و محبوب می باشدو در ساخت آن از متریال های مختلف استفاده می گردد.اگر کابینت طرح کلاسیک دوست دارید پیشنهاد می کنیم حتما از طرح کابینت ممبران کلاسیک استفاده نمایید.

در ساخت کابینت های کلاسیک ،بیشتر از مغذی های چوب با روکش چوب و ممبران استفاده می گردد.به دلیل استفاده از چوب در ساخت این نوع کابینت ها قیمت آنها بالا می باشد .سبک کلاسیک این کابینت ها بسیار خاص بوده و طراحی های ویژه ای دارد.

طراحی های کابینت کلاسیک بسیار متنوع می باشد مثلا می تواند کابینت سفید با منبت کاری کلاسیک به رنگ طلایی بوده و یاطراحی جزیره آشپزخانه می تواند به سبک کلاسیک انجام شود.

کابینت ممبران کلاسیک کابینت ممبران کلاسیک کابینت ممبران کلاسیک مدل کابینت ممبران کابینت ممبران کلاسیک کابینت ممبران کابینت ممبران کلاسیک کابینت ممبران مدل کابینت ممبران مدل کابینت ممبران مدل کابینت ممبران کابینت ممبران مدل کابینت ممبران طرح کابینت ممبران کابینت ممبران کابینت ممبران کابینت ممبران کابینت ممبران طرح کابینت ممبران طرح کابینت ممبران طرح کابینت ممبران طرح کابینت ممبران طرح کابینت ممبران

مدل کابینت ممبران مدرن

کابینت های آشپزخانه به سبک ها و طراحی های مختلفی اجرا می شوند . کابینت های ممبران علاوه بر طرح کلاسیک می توانند به سبک طرح مدرن نیز طراحی و اجرا گردند.از آنجایی که طرح کلاسیک این کابینت ها رواج بیشتری دارد عده ای از مردم گمان می کنند این کابینت همان کابینت طرح کلاسیک است اما این گونه نیست شما می توانید ممبران را با طرح های مدرن نیز سفارش دهید.درحقیقت کابینت هایی که سبک کلی آنها و طرح های به کار رفته در مغزی ورق های آنها کلاسیک می باشد را کابینت کلاسیک و آن دسته را که سبکی مدرن داشته وطرح های روی مغزی ورق ها، طرح های مدرن و ساده و خاص می باشد، کابینت طرح مدرن می نامند.

کابینت ممبران کابینت ممبران کابینت ممبران طرح کابینت ممبران طرح کابینت ممبران طرح کابینت ممبران طرح کابینت ممبران طرح کابینت ممبران کابینت ممبران جدید کابینت ممبران جدید کابینت ممبران جدید کابینت ممبران جدید کابینت ممبران جدید کابینت ممبران جدید کابینت ممبران جدید کابینت ممبران مدرن کابینت ممبران کابینت ممبران کابینت ممبران مدرن کابینت ممبران مدرن کابینت ممبران مدرن مدل کابینت ممبران مدرن مدل کابینت ممبران مدرن

مراحل ساخت کابینت ممبران

در ساخت ورق های ممبران تنها یک طرف از ورق را متریال ممبران می کشند طرف دیگر این ورق ها را با روکش ارزانتری مانند PVC آغشته می کند. از این ورق ها در ساخت کابینت های ممبران و در برخی مواقع ساخت تخت و کمد و … استفاده می شود.

انجام کارهای ساختمانی باید به ترتیب انجام شود .نصب کابینت نیز جز مراحل آخر از ساخت یک ساختمان می باشد .زمانی که تمام مراحل ساخت ساختمان از جمله گچ کاری ،رنگ آمیزی داخل ساختمان و نصب دیوارپوش ها انجام شد مرحله نصب کابینت شروع می شود.اگر نصب کابینت ممبران را قبل از مراحلی مانند رنگ آمیزی ساختمان انجام دهید ممکن است به کابینت ها آسیب وارد گردد.

متریال مورد استفاده در ساخت کابینت

در اکثر مواقع (بیش از 90 درصد) در ساخت ورق های این کابینت ها مغزی ورق ها را از جنس ام دی اف استفاده می کنند.برای روکش نیز از ممبران وpvc استفاده می گردد.

در ساخت کابینت های ممبران پس از انتخاب مغزی و طراحی های انجام شده روی آن یک لایه نازک از متریال pvc ممبران روی آن کشیده می شود . این روکش ها در اکثر ورق ها حالت مات دارند . این نوع از ورق ها به صورت روتین در صنعت کابینت سازی مورد استفاده قرار می گیرد .اما ورق های دیگری نیز هستند که روکش روی مغزی آنها نازک نبوده و ضخیم تر کشیده می شود و ورق هایی براق تولید می گردد.معمولا از این ورق ها در ساخت کابینت های طرح مدرن استفاده می کنند.تولید و استفاده از این نوع ورق ها بسیار کمتر از نوع مات می باشد.

البته به این نکته باشد اشاره نمود که کابینت های ممبران طرح مدرن به صورت عادی هم ساخته می شود و همیشه براق نیست. ساخت کابینت کلاسیک نیز به دو صورت کلاسیک پرکار وکلاسیک کم کار بوده و هر دو مورد طرفداران خاص خود را دارند. کابینت های کلاسیک پرکار دارای نقش و منبت های پرتعداد و پیچیده بوده و برخلاف آن کابینت های کلاسیک کم کار هم دارای طرح های بسیار ساده می باشند.

ذکر این نکته حائز اهمیت است که ایرانی ها علاقه بیشتری به استفاده از کابینت کلاسیک پر کار دارند. کابینت های کلاسیک پرکار قیمتی بالاتر نسبت به سایر کابینت ها دارند.

مزایا و معایب کابینت های ممبران

در طراحی دکوراسیون داخلی منزل یکی از دشوارترین انتخاب ها انتخاب جنس و طرح و رنگ کابینت های آشپزخانه می باشد.برای خرید و نصب کابینت های آشپزخانه وقت و هزینه زیادی صرف می شود بنابرین باید بهترین نوع و رنگ آن را انتخاب نمایید تا بعدا دچار مشکل نشوید. برای انتخاب درست لازم است در مورد مزایا و معایب کابینت مورد نظر اطلاعات کافی را بدست آورید سپس با بررسی و تجزیه تحلیل این اطلاعات بتوانید درست انتخاب نمایید.اگر کابینت انتخابی شما ممبران است می توانید با مطالعه مطالب زیر بهترین انتخاب را انجام دهید.

قبل از سفارش توصیه می کنیم مطالب زیر را به دقت مطالعه نموده و سپس تصمیم گیری کنید.کابینت ممبران معمولا نقاط قوت وضعف فراوانی دارند بخصوص در خرید این نوع کابینت ها از نقاط ضعف آن نمی توان چشم پوشی کرد .در ادامه معایب و مزایای این نوع کابینت ها را ذکر می کنیم:

نکته : مزایا و معایب ذکر شده می تواند شامل تمام کابینت ها اعم از ام دی اف، کابینت هایگلاس، کابینت چوبی، روکش چوب و … نیز باشد و مختص ممبران نیست روهم شامل میشه.

مزایا

 • جذاب و شیک بودن گابینت های وکیوم یا ممبران
 • مقاومت نسبتا بالا در برابر رطوبت
 • تنوع بالا در طرح و رنگ
 • قیمت مناسب
 • سبک وزن هستند و هزینه های جانبی پایینی دارند.
 • آشپزخانه را یکدست و زیبا می کنند.
 • تمیز کردن راحت آنها

معایب کابینت ممبران

معایب این نوع کابینت ها نیز در کنار مزایای آن قابل توجه می باشند . کابینت های ممبران دارای معایب قابل توجهی هستند که اگر فرد در خواست کننده شاید از آنها آگاه شود اشتیاق خود را برای سفارش این کابینت ها از دست دهد .به همین خاطر است که تاکید می شود قبل از سفارش و خرید هر نوع کابینتی در مورد مزایا و بخصوص معایب آنها اطلاعات کافی را کسب نمایید .در ادامه چند مورد از معایب این نوع از کابینت ها را اشاره می کنیم :

 • وابستگی خیلی زیاد به کیفیت اجرای کابینت ساز
 • عدم زیبایی در کارهای ظریف
 • یکی از معایب کابینت ممبران تغییر رنگ در برابر نور و حرارت می باشد.
 • احتمال آسیب و صدمه به کابینت ها در صورت تماس با اجسام تیز
 • احتمال باز شدن روکش از روی مغزی در صورتی که روکش به خوبی وکیوم نشده باشه

برخی از معایب گفته شده در بالا قابل پیشگیری هستند و می توان با افزایش کیفیت متریال مورد استفاده و سطح دقت کابینت ساز تا حدودی رفع نمود اما برخی دیگر غیر قابل پیشگیری می باشند.البته تمامی کابینت ها معایبی دارند که غیر قابل پیشگیری است.با وجود تمام این معایب بسیاری از مردم به دلیل شیک و مجلل بودن این کابینت ها ،چشم خود را بر روی معایب آن می بندند و برای دکوراسیون آشپزخانه خود از این نوع کابینت استفاده می کنند.

قیمت کابینت ممبران چقدر است ؟

قیمت این نوع کابینت ها در مقایسه با دیگر کابینت های کلاسیک مقرون به صرفه تر می باشد و با توجه به طرح ها و میزان پر کار یا کم کار بودن طرح کابینت می تواند متفاوت باشد.قیمت کلی کابینت سفارش داده شده با توجه به قیمت هر متر زمینی و دیواری و متراژ کلی آشپزخانه محاسبه می گردد.

البته با توجه به نوسانات شدید ارزی نمی توان قیمت مشخصی برای این کابینت ها و سایر در نظر گرفت. بنابرین افرادی که می خواهند از قیمت آن اطلاع پیدا کنند بهتر است به صورت حضوری مراجعه نمایند.