طرحینه

روش های نصب درب ضد سرقت بدون تخریب

انواع روش های نصب درب ضد سرقت چینی , ایرانی , ترک در تهران  , بهترین روش نصب درب ضد سرقت بدون تخریب و هزینه نصب درب ضد سرقت : امروزه به دلیل تغیر نحوه زندگی ها و نیاز به امنیت زیاد طرفدار درب های ضد سرقت بیشتر شده است از این رو سؤال های زیادی برای کسانی که تمایل به خرید این نوع در دارند، پیش می آید. برای مثال خیلی از افراد می خواهند بدانند آیا می توان بدون تخریب درب ضد سرقت را جایگزین درب معمولی کرد؟ ما در این قسمت می خواهیم به بررسی نحوه نصب درب ضد سرقت بپردازیم شما می توانید با مطالعه این بخش پاسخ تمامی سؤالات خود را از پیدا کنید.

چگونگی نصب درب ضد سرقت

بعد از انتخاب و خرید درب ضد سرقت نوبت به نصب آن می رسد. برای نصب درب ضد سرقت لازم است شما مراحلی را طی کنید تا درب به درستی نصب شود که ما در ادامه تمامی این مراحل را به ترتیب توضیح می دهیم.

اولین کار ساخت و نصب چهارچوب در می باشد.

اگر برای ساختمان نوساز درب ضد سرقت را نصب می کنید حتماً نیاز به نصب چهارچوب خواهید داشت ولی زمانی که ساختمان شما قبلاً در داشته باشد نیاز به ساخت چهارچوب جدید نیست و شما می توانید درب را بر روی چهارچوب های قبلی نصب کنید. برای نصب درب ضد سرقت برای ساختمان بدون چهارچوب ابتدا باید چهارچوب ساخته شود توجه کنید که اندازه چهارچوب درب های ضد سرقت 8*4 یا 10*4 می باشد و از پروفیل های آهنی ساخته می شوند.

برای این کار فریم درب ضد سرقت را باید قبل سفیدکاری ساختمان نصب کنید به این نکته نیز توجه کنید که چهارچوب باید حتماً توسط ضد رنگ عایق کاری شده باشد.

روش های نصب درب ضد سرقت

دومین کار نصب قفل و دستگیره درب ضد سرقت می باشد.

قفل و دستگیره درب ضد سرقت به صورت مجزا از درب نصب خواهد شد. پس از خرید درب ضد سرقت، دفترچه راهنمایی به شما ارائه می‌شود که در آن تمامی مراحل نصب قفل ضد سرقت و دستگیره توضیح داده‌ شده است. اکثر قفل‌ها با دو پیچ متصل می‌شوند. سپس یک دوک نخ‌ریسی را به دستگیره وصل کنید. پس‌ از آن نوبت وصل کردن قفل داخلی است.

سومین کاری که باید برای نصب درب ضد سرقت انجام دهید اندازه‌گیری و علامت زدن برای نصب لولا می باشد.

در این مرحله از نصب شما باید درب را در داخل چهارچوب قرار دهید و مطمئن شوید که شکاف 3 میلی متری وجود دارد بعد از اطمینان محل لولا را علامت گذاری کنید. توجه کنید که در این مرحله شما بادی از فردی دیگری نیز کمک بگیرید.

مرحله چهارم نصب لولا می باشد.

برای هر در 3 لولا نیاز می باشد یکی بالای درب، یکی وسط و یکی پایین آن که نصب لولا کار نسبتاً راحتی می باشد و شما می توانید این کار را با استفاده از یک مته 3 میلی متری انجام دهید.

آخرین مرحله نصب درب ضد سرقت می باشد.

راه های مختلفی برای نصب درب ضد سرقت وجود دارد که برخی از این روش ها ساده بوده ولی برخی بسیار پیچیده می باشند. ما در این قسمت به دو راه بسیار ساده اشاره می کنیم که بسیار معمول می باشد و بیشتر از این روش های برای نصب درب ضد سرقت استفاده می کنند که در ادامه به این دو روش اشاره می کنیم.

نصب درب ضد سرقت به روش جوش دادن

  1. در این روش درب معمولی ساختمان خود را در می آورید و به جای آن درب ضد سرقت را قرار می دهید. توجه کنید که درب ضد سرقت را از طرفی وارد چهارچوب کنید که باله نداشته باشد.
  2. درب را کاملاً تراز کنید و آن را آزمایش کنید. مثلاً چند بار درب را باز و بسته کنید تا مطمئن شوید که درب شما به‌خوبی تراز شده است و به بهترین شکل کار می‌کند. سپس در سوراخ‌های مشخص‌شده در قسمت داخلی چهارچوب، چند خال‌جوش بزنید تا موقتاً نصب شود.
  3. وقتی که محل قراری گیری درب کاملاً درست بود و به راحتی باز و بسته شد می توانید آن را جوش بزنید. توجه کنید که جوش را طوری باید بزنید که درب به طور کامل نصب شده باشد و بعداً دچار آسیب و مشکلی نشود.

نحوه نصب درب ضد سرقت به روش رول بولت

یکی دیگر از روش های نصب درب ضد سرقت روش رول بولت می باشد. شما زمانی می توانید از این روش استفاده کنید که دیوارهایی که درب بر روی آن ها نصب می شوند استحکام و مقاومت بالایی داشته باشند. از جمله دیوارهایی که مقاومت بالایی دارند می توان به دیوارهای بتنی اشاره کرد.

برای نصب درب ضد سرقت به روش رول بولت همانند روش قبل ابتدا باید درب و چهارچوب را کاملاً تراز کنید. سپس از درست‌ کار کردن درب مطمئن شوید. لولاهای درب را با دیوار هماهنگ کنید. سپس با توجه به سوراخ‌های چهارچوب، اقدام به سوراخ کردن دیوار نمایید. دوباره درب و دیوار را تزار کنید و رول‌بولت‌ها را بااحتیاط به حفره‌های مشخص‌شده وارد کنید.

نصب درب ضد سرقت

در دیوارهای پارتیشنی چگونه می توان درب ضد سرقت نصب کرد؟

نصب درب بر روی دیوارهای پارتیشنی نیز مانند دیوارهای دیگر می باشد. برای این کار شما ابتدا باید چهارچوب را به صورت درست و کاملاً دقیق اندازه بگیرید و بعد از تراز کردن آن درب را نصب نمایید. توجه کنید که شما باید برای طولانی کردن عمر درب باید چهارچوب را با استفاده از مواد مختلف عایق کنید تا زنگ نزند برای این کار می توانید چهارچوب را به ضدزنگ آغشته نمایید.

نحوه نصب درب ضد سرقت چینی

برای نصب درب ضد سرقت چینی لازم است یک فریم انتظار فلزی نصب شود. همچنین قوطی مورد استفاده باید 8*4 یا 10*4 باشد. البته می‌توان از قوطی‌های کوچک‌ تر نیز استفاده کرد.

هزینه نصب درب ضد سرقت چقدر است ؟

نصب درب ضد سرقت حدود 12 تا 15 درصد از قیمت کل درب را شامل می شود. میزان پولی که شما باید برای نصب درب ضد سرقت هزینه کنید بستگی که میزان هزینه حمل درب و نصب آن ها دارد.

در حین انتخاب نصاب درب ضد سرقت به چه مواردی باید توجه شود؟

نصاب در نصب درب ضد سرقت اهمیت زیادی دارد زیرا تا اگر او کار خود را به درستی انجام ندهد درب به خوبی نصب نخواهد شد و مشکلات زیادی ایجاد می شود. یک نصاب خوب حتماً باید تجربه و مهارت کافی در این کار داشته باشد و با دقت زیادی کار خود را انجام دهد زیرا نصب و رگلاژ درب ضد سرقت اگر با دقت کافی انجام نشود مشکلات زیادی ایجاد می کند و ممکن است امنیت کافی به وجود نیاورد.