طرحینه

شیرآلات ظرفشویی آشپزخانه – قیمت شیرآلات آشپزخانه قدیمی و مدرن

شیرآلات آشپزخانه قدیمی و مدرن , بهترین برند شیرآلات ظرفشویی آشپزخانه , تنوع رنگبندی و برند های مختلف و قیمت شیرآلات آشپزخانه : انتخاب و خرید شیرآلات ظرفشویی آشپزخانه یکی از حساس ترین و مهم ترین بخش خرید شیر آلات به شمار می رود.شیر آلات این قسمت از ساختمان به دلیل استفاده روزانه و زیاد بیشتر در معرض خرابی و آسیب قرار می گیرند به همین دلیل توصیه می شود همواره در زمان خرید شیر آلات ظرفشویی آشپزخانه از محصولاتی با کیفیت و دوام بالا استفاده گردد.

همچنین به دلیل استفاده مداوم و امکان آسیب بهتر است از شیر آلات گارانتی دار استفاده نمایید تا در موقع نیاز بدون هزینه اضافی امکان تعمیر یا تعویض آن فراهم گردد. علاوه بر این به دلیل تاثیر مهم دکوراسیون آشپزخانه بر زیبایی و شیک بودن خانه، باید شیر آلاتی زیبا و متناسب باسایر وسایل آشپزخانه انتخاب گردد.

حال این سوال پیش می آید که چگونه بهترین شیر ظرفشویی را انتخاب کنم؟ برای پاسخ دادن به این سوال پیشنهاد می کنیم در ادامه همذراه ما باشید.

خرید انواع شیرآلات ظرفشویی آشپزخانه

شیر آلات ظرفشویی آشپزخانه دارای انواع مختلفی می باشند که هر کدام از آنها ویژگی ها و شکل ظاهری منحصر بفردی داشته و برای استفاده در سینک های خاصی تهیه شده اند . بنابرین در زمان خرید انواع شیر آلات باید نهایت دقت را کرد. مثلا در صورتی که سایز سینک ظرفشویی شما 100 سانتی متر باشد بهترین انتخاب استفاده از شیرآلات ثابت ظرفشویی می باشد و شیر ظرفشویی شلنگ دار گزینه مناسبی برای این مورد نخواهد بود.

اما اگر سینک ظرفشویی بزرگی دارید و اندازه آن 110 یا 120 سانتی متر می باشداستفاده از شیر آلات ظرفشویی شلنگ دار، شاوری و یا شیر ظرفشویی فنری بهترین انتخاب خواهد بود زیرا به دلیل بزرگ بودن این سینک ها استفاده از شیر با علم ثابت شاید گزینه مناسبی نباشد و فرد نتواند به راحتی سینک را تمیز کند.

در ادامه مطلب به بررسی انواع شیر ظرفشویی خواهیم پرداخت. شیر های ظرفشویی انواع مختلفی دارند از جمله :

  • شیرآلات ظرفشویی علم ثابت
  • شیرآلات ظرفشویی شاوری یا شیر ظرفشویی شلنگدار
  • شیرآلات ظرفشویی فنری
  • شیرآلات ظرفشویی دوکاره یا تصفیه دار

نمونه شیرآلات ظرفشویی مدرن

شیرآلات ظرفشویی آشپزخانه

شیرآلات ظرفشویی شیرآلات ظرفشویی شیرآلات ظرفشویی شیرآلات ظرفشویی شیرآلات آشپزخانه شیرآلات آشپزخانه شیرآلات آشپزخانه شیرآلات آشپزخانه شیرآلات ظرفشویی آشپزخانه شیرآلات ظرفشویی آشپزخانه شیرآلات ظرفشویی آشپزخانه

شیر آلات ظرفشویی علم ثابت

شیر آلات ظرفشویی علم ثابت دسته ای از شیرهای ظرفشویی می باشند که مناسب استفاده در سینک های با ابعاد کوچکتر هستند. مثلا برای سینک های 100 سانتی متری گزینه ای بسیار مناسب می باشند. برخلاف نام این شیر آلات، علم آنها قابلیت چرخش دارد اما مانند سایر شیر ها دارای شلنگ و دوشی نمی باشند.

شیر آلات ظرفشویی شلنگ دار یا شاوری

از محبوب ترین شیر های ظرفشویی شیر آلات ظرفشویی شلنگ دار یا شاوری می باشد. با استفاده از این شیر آلات می توان به راحتی سینک های دارای ابعاد بزرگ و همچنین قابلمه ها و وسایل بزرگ را شستشو داد .زیرا همانطور که از نامش پیداست علم آنها شلنگ دار می باشند و دامنه حرکتی زیادی دارند.

شیرآلات ظرفشویی فنری

شیر آلات ظرفشویی فنری نیز همان خصوصیا و حالت شیر های شلنگ دار را دارند با این تفاوت که شلنگ این شیر آلات به جای لوله داخل فنر قرار دارد .شیر آلات ظرفشویی فنری ارتفاع بلند تری نسبت به سایر شیر آلات دارند به دلیل این ویژگی باید برای آشپزخانه هایی انتخاب و خریداری شود که فاصله بین آبچکان و سینک زیاد باشد.

شیرآلات ظرفشویی تصفیه دار

در برخی مکان ها ممکن است در سینک ظرفشویی دو عد شیر مشاهده نمایید که یکی از آنها مربوط به آب تصفیه شده می باشد برای رفع این مورد می توان از شیر آلات ظرفشویی تصفیه دار استفاده نمود.با نصب این شیر این امکان وجود دارد که از ورودی های مختلف شیر آب تصفیه شده استفاده نمایید. نام دیگر این دسته از شیر آلات، شیر ظرفشویی دوکاره نام دارد.

عوامل تاثیر گذاربر قیمت شیرآلات آشپزخانه

برای تعیین قیمت شیر آلات ظرفشویی باید به عوامل تاثیر گذار توجه نمود. یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار، وزن شیر ظرفشویی می باشد.در زمان خرید باید به این مورد توجه ویژه ای نمود معمولا شیرهای ظرفشویی با با وزن سبک دارای قیمت پایین تری نیز می باشندو شیر های ظرفشویی با وزن بالا دارای قیمت بالاتری نیز می باشند.

متریال مورد استفاده در ساخت شیر آلات از دیگر عوامل موثر برقیمت کالا می باشد.شیر های ظرفشویی با کیفیت و با دوام معمولا بدنه ای از جنس برنج ضخیم را دارند که این متریال از فرسودگی و سایش زودهنگام جلوگیری می کند. کیفیت این شیر آلات نیز بسیار بالا خواهد بود و میزان رضایت استفاده از آنها بالاست.
برای کاهش هزینه ها پیشنهاد می کنیم از شیر آلات با کیفیت بالا و مقاوم و دارای وزن بالا استفاده شود که در دراز مدت بهترین انتخاب خواهد بود.همچنین شیر آلات دارای گارانتی و معتبر انتخابی بسیار بهتر خواهد بود زیرا در صورت ایجاد مشکل می توان از خدمات پس از فروش استفاده نمود.

انتخاب وخرید شیرآلات ظرفشویی رنگی

شیرآلات ظرفشویی به رنگ استیل (کروم)

برای زیبایی آشپزخانه بهتر است رنگ شیر آلات با سایر وسایل آشپزخانه متناسب باشد.معمولا شیر آلات ظرفشویی به رنگ استیل همانهنگ رین شیر آلات با سایر وسایل آشپزخانه می تواند باشد. شیر آلات به رنگ کروم براق بسیار پرفروش می باشندو قیمت پایین تری نسبت به سایر محصولات خواهند داشت.

شیرآلات ظرفشویی سفید رنگ

از دیگر شیر آلات بسیار پرفروش که در سالهای اخیر طرفداران بسیاری پیدا کرده است شیر آلات ظرفشویی به رنگ سفید می باشد. این رنگ از شیر ظرفشویی نیز بسیار راحت با سایر وسایل آشپزخانه ست می شود و نمایی زیبا در آشپزخانه را ایجاد می کند.همچنین رنگ سفید از لکه آب و اثر انگشت را زیاد نمایان نمی کند.

در ساخت این دسته از شیر آلات از روکش سفید از جنس پلاستیک مقاوم یا چینی استفاده می کنند. از لحاظ قیمت نیز به دلیل روکش ایجاد شده کمی گران تر از شیر آلات رنگ استیل خواهدبود.

شیرآلات ظرفشویی رنگ مشکی

ممکن است شما نیز شیر آلات ظرفشویی به رنگ مشکی را ببینید. این شیر آلات بسیار خاص می باشند و در آشپزخانه هایی بادکوراسیون خاص مورد استفاده قرار می گیرند.
نگهداری و تمیز کردن این دسته از شیر آلات کمی سخت می باشد زیرا رنگ مشکی لکه آب و اثر انگشت را به خوبی نمایان می کنند. از لحاظ قیمت نیز با شیر آلات سفید برابر می باشند ولی از شیر هایی با رنگ استیل قیمتی بالاتری خواهند داشت.همینطور به دلیل استفاده کم و خاص بودن این شیر آلات،در بازار تنوع کمی از آنها می توان پیدا کرد.

شیر ظرفشویی طلایی

دسته ای از دیگر از شیرآلات که بسیار لوکس بوده و در خانه های لاکچری و زیبا بیشتر به کار می رود،شیر آلات ظرفشویی طلایی می باشد. در صورت استفاده از این گونه شیر الات باید در دکوراسیون آشپزخانه خود از وسایل لوکس و شیک استفاده نمایید تا هماهنگی و پدید بیاید. با توجه به کیفیت بالای لعاب طلایی بر این دسته از شیر آلات ،کیفیت آنها نیز بالاتر بوده و دوام و مقاومت بالاتری نیز خواهند داشت.

قیمت این شیر آلات نیز بسیار بالا بوده واستفاده کنندگان هزینه بالاتری نسبت به سایر شیر آلات باید پرداخت نمایند.

شیرآلات ظرفشویی برنز

در خانه هایی با دکورهای سنتی بیشتر از شیر آلات ظرفشویی با رنگ برنز استفاده می شود زیرا این رنگ تناسب بیشتری با سبک قدیمی و سنتی دارد.همچنین در ساخت این شیر ها از روکش برنز برای شیر آلات استفاده می شود که مقاومت بالایی در برابر فرسودگی ناشی از رطوب و املاح آب داشته و همچنین زیبایی را برای آشپزخانه به همراه خواهد داشت.

قیمت بالای این رنگ از شیر آلات سبب شده است عده معدودی بتوانند از آن استفاده نمایند.

شیرآلات ظرفشویی رنگ رز گلد

دسته ای دیگر از شیر آلات ظرفشویی، شیر ظرفشویی رنگ رزگلد می باشند که زیبایی خارق العاده ای به فضای آشپزخانه می بخشند.این شیرها با توجه به روکش ایجاد شده روی آنها دارای مقاومت بالایی بوده و کیفیت بالایی خواهند داشت.رنگ این شیر آلات بسیار ملایم و خاص می باشدو بسیار قیمت بالایی دارند.

خرید شیرآلات ظرفشویی آشپزخانه بر حسب برند

در حال حاضر شیرآلات بسیاری با برندهای متفاوت در بازار موجود می باشند که با توجه به ویژگی ها و خصوصیاتی که دارند در حال رقابت با همدیگر می باشند. در بازار شیر آلات ایران برند های مختلفی از جمله: شیرآلات قهرمان، شیر ظرفشویی Kwc . کی . دبلیو . سی، شیر آلات ظرفشویی راسان ، شیر آلات ظرفشویی شیبه ، شیر ظرفشویی آویسا Avisa، شیر آلات ظرفشویی شایان، شیرآلات ظرفشویی شودر فعالیت دارند و انواع شیر آلات را بع عرضه گذاشته اند.هر فردی با توجه به شرایط خود و آنچه می پسندد می تواند انتخاب نماید.