طرحینه

کابینت مدرن و لوکس 2021 – جدیدترین طرح های کابینت مدرن

کابینت مدرن و لوکس : کابینت بندی آشپزخانه در واقع بخش اصلی و روح آشپزخانه است و بدون کابینت آشپزخانه خالی و بی روح به نظر می رسد. به همین دلیل م گوییم بخش اساسی از طراحی داخلی آشپزخانه را کابینت تشکیل می دهد .در این مقاله قصد داریم شما را با مشخصات کابینتهای مدرن وانواع مدل های جدید آن بیشتر آشنا کنیم . پیشنهاد می کنیم با ما همراه شوید.

معرفی

کابینت مدرن به نوعی از کابینت ها گفته می شود که دارای سطحی صاف و بدون شیب ، حداقل تزئینات وشکل های هندسی خاص می باشند.در واقع سادگی جز اصلی کابینت های مدرن است.

کابینتهای مدرن درب های ساده ای دارند و در ساخت آنها از درب هایی که دارای معرق یا منبت کاری هستند ،استفاده نمی گردد. همچنین در ساخت این کابینت ها از تاج‌ها و پاخورهای پر نقش و طرح خیلی کم استفاده می گردد یا اصلا استفاده نمی شود.

کابینت ساز ها معمولا در ساخت کابینت های مدرن از متریال‌های جدید و متنوع و رنگارنگ استفاده می نمایند.با توجه به مشخصات گفته شده می توان نتیجه گرفت که کابینت های مدرن در عین سادگی دارای زیبایی فراوان می باشند و با نصب آنها می توان منزلی شیک و خاص داشت .

کابینتهای مدرن بخصوص در آشپزخانه های کوچک و جمع و جور بیشتر کاربرد داشته و سبب بزرگتر دیده شدن فضای آشپزخانه می گردند.

برخی از مواقع دیده می شود که کابینت سازها تلفیقی از کابینت کلاسیک و مدرن را به کار می گیرند و طرحی بسیار زیبا را ایجاد می کنند .البته اجرای این طرح ها بستگی به سلیقه و خواست مشتری و شرایط دارد و ممکن است فردی طرح ساده کابینت کلاسیک یا مدرن را بپسندد و یا فردی دیگر طرح تلفیقی آنها را زیباتر بداند.

نمونه طرح های جدید

کابینت مدرن کابینت مدرن کابینت مدرنطرح کابینت مدرن طرح کابینت لوکس طرح کابینت لوکس

اجرای کابینت مدرن به سبک ساده و درخشنده

در برخی از خانه ها کابینت هایی های گلاس که سطوحی صاف و براق دارند را به صورت به هم پیوسته نصب می کنند وبخشی از این کابینت ها را با طرح ویترین اجرا می کنند .زیبایی این کابینت ها در سادگی و صافی و درخشندگی این کابینت ها می باشد . بدین ترتیب کابینت هایی مدرن برای آشپزخانه خواهیم داشت.

اجرای كابينت مدرن با نورپردازي خاص

اجرای کابینت مدرن با نورپردازی خاص نیز یکی دیگر از سبک های کابینت های مدرن می باشد و در این نوع کابینت ها، کابینت ساز پس از نصب کابینت های گلاس مثلا ترکیبی رنگ بژ و کرم با استفاده از نورپردازی خاص سقف ،درخشش و زیبایی فضای آشپزخانه را چندین برابر کرده و نمایی بسیار جذاب و شیک از کابینت های مدن ایجاد می کند.

اجرای کابینت مدرن با متریال‌های مختلف و خاص

سبک دیگری از اجرای کابیت های مدرن با استفاده از متریال های مختلف و متنوع دیگر را می توانید مشاهده نمایید.در این مدل طراحی کابینت های گلاس یا چوب یا استیل که دارای لبه های تیز و سطوحی صاف می باشند با نوعی کاشی های بین کابینتی ترکیب داده می شود و آشپزخانه ای زیبا و جذاب را ایجاد می کنند.

کابینت مدرن طوسی

باید شما نیز جز افرادی باشید که در طراحی محیط خانه خود زیاد از رنگ طوسی استفاده می کنید.رنگ طوسی بسیار جذاب بوده و خیلی زیاد در طراحی دکوراسیون منازل استفاده می گردد.در تصاویر نیز نمونه ای از کارهای اجرا شده به رنگ طوسی را می توانید مشاهده نمایید.در سال 2020 استفاده ازکابینت های مدرن طوسی و سفید بسیار رواج پیدا کرده است وزیبایی منحصربفردی به آشپزخانه ها داده است.

اجرای کابینت مدرن با ديد گسترده

در ساختمان هایی که متراژ کوچکتری دارند طراحی و ساخت کابینت های مدرن با دید گسترده بسیار کاربرد دارد. در این سبک از اجرای کابینت مرز بین آشپزخانه و پذیرایی برداشته می شود و بدین ترتیب فضای پذیرایی بزرگتر دیده می شود.

اجرای کابینت مدرن با دیواره متحرک

اجرای کابینت مدرن با دید گسترده به معنی از بین رفتن حریم شخصی و قرار گرفتن در معرض دید نمی باشد . اگر از ان دسته خانواده هایی هستید که حفظ حریم شخصی در آشپزخانه برایتان مهم است می توانید از یک دیواره متخرک در جلوی آشپزخانه استفاده کنید.وجود این دیواره متحرک می تواند به زیبایی هر چه بیشتر آشپزخانه شما و کابینت های مدرن کمک نماید.

اجرای کابینت مدرن به صورت تلفیقی

اجرای کابینت مدرن به صورت تلفیق اممروزه بسیار رواج پیدا کرده است . هم در رنگ کابینت ها می توان از تلفیق دورنگ استفاده نمود و هم از ورق های متفاوت در ساخت کابینت می توان بهره برد.برای مثال کابینت هایی از جنس ورق های گلاس ام دی اف و با رنگ سفید قهوه ای می تواند زیبایی خیره کننده ای در آشپزخانه شما ایجاد نماید .

اجرای کابینت مدرن به دور از الگوهای مرسوم

برای داشتن یک آشپزخانه مدرن می توان کابینت هایی به دور از الگوهای مرسوم استفاده نمود. در این سبک از کابینت مثلا می توان از ورق های صاف و پیوسته دیواره بین آپزخانه و پذیرایی را به صورت یک حفره ایجاد نمود . این گونه الگوها فانتزی می باشند و کابینت اجرا شده بدین سبک بسیار زیبا و منحصربفردخواهد بود.

اجرای کابینت مدرن با رنگ شخصی

ممکن است برخی از افراد علاقه داشته باشند کابینت مدرن خود را با رنگ شخصی و مورد علاقه خود درخواست نمایند.در این صورت کابینت ساز باید با توجه به سلیقه و خواسته فرد ،نسبت به اجرای کابینت مدرن وی اقدام کند.همچنین ممکن است از طرح هایی از کابینت سازی کلاسیک مانند بشقاب‌های عتیقه و پرده‌های سنتی را نیز بکار بگیرد.

مدرن با استفاده از تضاد سياه و سفيد

ممکن است فردی علاقه داشته باشد در اجرای کابینت آشپزخانه خود از دو رنگ متضاد سفید و سیاه استفاده نماید. تضاد این رنگ ها می تواند جلوه ای زیبا را به تصویر بکشد .

کابینت مدرن مشکی

مشکی رنگی بسیار لوکس و خاص می باشد اما استفاده از این رنگ در دکوراسیون منزل وآشپزخانه زیاد توصیه نمی گردد. مخصوصا ما ایرانی ها در فضای آشپزخانه و کابینت های خود محال است از رنگ تمام مشکی استفاده نماییم ،البته ممکن است در برخی موارد ترکیب این رنگ سایر رنگ ها به کار گرفته شود.

اجرای كابينت مدرن سفيد رنگ

از رنگ سفید برخلاف رنگ سیاه خیلی زیاد در دکوراسیون منازل استفاده می گردد.رنگ سفید نماد پاکی بوده و به علت پخش نمودن نور به مناطق مختلف خیلی زیاد کاربرد دارد. از رنک سفید در اجرای انواع کابینت ها به وفور استفاده می شود . و حتی می توان از تلفیق رنگ سفید با سایر رنگ ها نیز استفاده کرد. اجرای کابینت سفید چه از جنس گلاس یا ام دی اف فضایی مدرن و شیک را در آشپزخانه ایجاد می کند .

کابینت با فرورفتگی‌های جالب

نوعی دیگر از سبک اجرای کابینت لوکس وجود دارد که می توان با استفاده از دو پارامتر صافی سطح و رنگ فرورفتگی های جالبی را ایجاد نمودو نظر هر بیننده ای را جلب نمود.با استفاده از این چند تغییر کوچک می توان کابینت شیک و مدرن را طراحی و اجرا نمود.

اجرای کابینت زرد رنگ مدرن

در اجرای کابینت لوکس رنگ ها نقش زیادی دارند می توان برای ایجاد کابینت هایی به سبک متفاوت از انواع رنگ ها استفاده نمود.رنگ زرد نیز یکی از رنگ های خاص می باشد که علاقه مندان خاص خود را دارد و در ساخت کابینت مدرن چه به صورت تک رنگ یا ترکیب با رنگ های دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.

اجرای کابینت با استفاده بهينه از اپن

در فضای آشپزخانه های مدرن معمولا از تمامی فضاها استفاده بهینه می گردد . یکی از این فضاها که می توان به صورت بهینه بکاربرد اپن می باشد مثلا از آن می توان به عنوان میز غذا خوری استفاده کرد .