طرحینه

دکوراسیون پذیرایی بزرگ – زیباترین دکوراسیون پذیرایی ایرانی جدید 2021 با عکس

دکوراسیون پذیرایی و حال بزرگ , طراحی دکوراسیون داخلی پذیرایی و حال شیک و مدرن , طراحی زیباترین دکوراسیون پذیرایی ایرانی جدید 2021 : در مقالات دکوراسیون پذیرایی کوچک و نکات قابل توجه برای طراحی چنین فضایی صحبت کردیم . گفتیم که طراحی دکوراسیون به ابعاد اتاق بستگی دارد و طراحی یک فضای کوچک دشوار می باشد.

شاید تصور شما این باشد که تدارک و ترتیب یک دکور برای فضای بزرگ تر کار چندان دشواری نیست. این در حالی است که ؛ طراحی یک فضای بزرگ نیز به نوبه ی خود می تواند ، چالش برانگیز باشد. طراحی دکوراسیون با هر ابعادی نیاز به دقت و حساسیت بیشتری دارد. در این مقاله قصد داریم، در مورد دکوراسیون پذیرایی بزرگ صحبت کنیم. طرحینه در ادامه یکسری نکات و ایده هایی برای طراحی دکوراسیون بزرگ ارائه می دهد می توانید برای تکمیل طراحی دکوراسیون داخلی منزل خود از این ایده ها الهام بگیرید:

زیباترین دکوراسیون پذیرایی زیباترین دکوراسیون پذیرایی زیباترین دکوراسیون پذیرایی زیباترین دکوراسیون پذیرایی زیباترین دکوراسیون پذیرایی زیباترین دکوراسیون پذیرایی زیباترین دکوراسیون پذیرایی زیباترین دکوراسیون پذیرایی زیباترین دکوراسیون پذیرایی زیباترین دکوراسیون پذیرایی زیباترین دکوراسیون پذیرایی زیباترین دکوراسیون پذیرایی زیباترین دکوراسیون پذیرایی زیباترین دکوراسیون پذیرایی طراحی دکوراسیون حال طراحی دکوراسیون حال طراحی دکوراسیون حال طراحی دکوراسیون حال نمونه دکوراسیون پذیرایی ایرانی نمونه دکوراسیون پذیرایی ایرانی دکوراسیون پذیرایی ایرانی جدید دکوراسیون پذیرایی ایرانی جدید نمونه دکوراسیون پذیرایی ایرانی نمونه دکوراسیون پذیرایی ایرانی دکوراسیون پذیرایی ایرانی جدید دکوراسیون پذیرایی ایرانی جدید دکوراسیون پذیرایی بزرگ دکوراسیون پذیرایی بزرگ دکوراسیون پذیرایی بزرگ دکوراسیون پذیرایی دکوراسیون پذیرایی دکوراسیون پذیرایی دکوراسیون پذیرایی بزرگ دکوراسیون پذیرایی بزرگ دکوراسیون پذیرایی دکوراسیون پذیرایی دکوراسیون پذیرایی دکوراسیون پذیراییزیباترین دکوراسیون پذیرایی

انتخاب مبلمان برای دکوراسیون پذیرایی بزرگ و کوچک

انتخاب مبلمان و چیدمان آن یکی از فاکتورهای اساسی در طراحی دکوراسیون پذیرایی می باشد. اما در انتخاب مبلمان برای یک پذیرایی بزرگ تر چه فاکتورهایی را مد نظر قرار دهیم:

چیدمان مبلمان

انتخاب مبلمان و چیدمان آن برای طراحی یک فضای مجزا و هماهنگ با هم بسیار حائز اهمیت می باشد. به عنوان مثال ممکن است شما برای تماشای تلویزیون، گفت‌وگو، کتاب‌خواندن یا بازی یک فضای مخصوصی داشته باشید. دکور این فضاها بایستی متفاوت و در عین حال با یکدیگر هماهنگ باشد.

اندازه مبلمان

در انتخاب اندازه مبلمان ، بایستی به اندازه اتاق توجه داشته باشید. برای اتاق با سقف کوتاه بهتر است ، مبلمان های کوتاهی انتخاب کنید. این کار سقف را بلندتر جلوه می دهد. و برعکس مبلمان کوتاه در اتاقی با سقف بلند ، در فضای اتاق گم می شود و اصلا جلوه ای نخواهد داشت.

در طراحی دکوراسیون پذیرایی بزرگ ، نباید مبلمان را به دیوار بچسبانید. این کار حس خوبی به مهمانان انتقال نمی دهد. برای داشتن یک فضای گرم و صمیمی بهتر است مبل ها را به اندازه سه قدم از یکدیگر بچینید.

انتخاب طرح مبلمان

در طراحی دکوراسیون داخلی می توانید انواع مبلمان با طرح های مدرن ، ساده و یا آنتیک را انتخاب کنید. ولی مبلمان با طراحی کروی در فضای بزرگ تر جلوه ی زیبایی خواهد داشت. برای ایجاد یک فضای گرم و صمیمی می توانید ازکاناپه‌های بزرگ با روکش‌های سراسر و صندلی‌های دسته‌دار استفاده کنید.  المان های معماری نظیرستون‌ یا گچ‌بر، برای طراحی یک فضای جذاب می توانند ایده آل باشند.

نکات قابل توجه در دکوراسیون هال و پذیرایی بزرگ

طراحی دکوراسیون پذیرایی بزرگ به نوبت خود نیاز به دقت و وسواسیت بیشتری دارد. از نکات قابل توجه در این رابطه می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • فضای بزرگ پذیرایی به این معنی نیست که شما همه جا را پر از خرت و پرت کنید. هر قسمتی از فضا به نوبه ی خود مهم می باشد و در بهسازی فضای کل موثر می باشد. برای جلوگیری از شلوغی ، شما باید از وسایل دکوری بزرگ استفاده کنید. آثار هنری، گلدان یا گیاه‌ها در سایز بزرگ می توانند انتخاب ایده آلی باشند.
 • در صورتی که شما یک کلکسیون کوچکی از وسایل داشته باشید و بخواهید در دکوراسیون پذیرایی بزرگ خود از آن ها استفاده کنید. می توانید آن ها را در گروه های سه تایی به نمایش بگذارید. به عنوان مثال سه گلدان، سه قاب یا …. این وسایل در یک نگاه به عنوان یک واحد کل به نظر می رسد و مانع از گم شدن اشیا در فضا می شود.
 • شما می توانید، دکوراسیون خود را به بخش های مختلفی تقسیم بندی کنید. هر بخش می تواند به طور مجزا کاربرد داشته باشد. به عنوان مثال ستون‌‌های بازسازی‌شده می تواند فضای مناسبی برای دورهمی های خانوادگی ایجاد کند. با نصب قفسه های کتاب در بین فضای اتاق می توانید یک بخش برای کتاب خوانی ایجاد کنید. با استفاده از فرش و قالیچه می توانید فضای دنج برای استراحت و گفت‌وگو اختصاص دهید.

استفاده از رنگ و نقش در دکوراسیون داخلی پذیرایی

 • در انتخاب رنگ ها دقت داشته باشید. همانگونه که استفاده از رنگ های مختلف برای یک فضای کوچک مناسب نیست. در فضاهای بزرگ نیز نباید رنگ های زیادی به کار برد. در دکوراسیون پذیرایی بزرگ بهتر است از رنگ های خنثی استفاده کنید. رنگ های تند برای پیوستگی فضاهای اتاق می تواند مفید باشد.
 • استفاده از رنگ های تیره یا خنثی حس راحتی را منتقل می کند. ترکیب رنگ‌های سیر یا روشن با رنگ های گرم یا خنثی نیز همین ویژگی را دارند. می توانید از رنگ های سفید گرم، کرمی یا رنگ‌های خنثی گرم مثل خاکستری به عنوان رنگ اصلی استفاده کنید. رنگ‌های روشن‌تر با تنالیته‌ی سرد حسی گرم و درعین‌حال پرجنب‌وجوش بودن را منتقل می کنند.
 • برای ایجاد تغییرکنتراست و زیبایی در یک پذیرایی بزرگ ، می توانید اندازه‌ی طرح‌ و بافت را تغییر دهید. در دکوراسیون پذیرایی بزرگ می توانید ، از نقش‌های درشت استفاده کنید. این نقش ها باید با دقت در کنار هم قرار داده شود. به عنوان مثال شما می توانید طرح چهارخانه ریز را با طرح گلدار درشت ترکیب کرده و در کنار آن از پارچه ای به رنگ خنثی یا تک رنگ درخشان استفاده کنید. با این کار جلوه ی خاصی به پذیرایی می بخشید.
 • در طراحی دکوراسیون پذیرایی می توانید همه ی دیوار ها را یک رنگ کرده و از تنالیته‌های مختلف روی هر دیوار استفاده نمایید. در زمان استفاده از چند رنگ ، شما می توانید در گوشه‌ی دیوار یا در جزئیات معماری (مثل شروع ستون‌ها) رنگ را تغییر دهید. رنگ ها باید با یکدیگر هماهنگی داشته باشند. استفاده از رنگ دیوارها در پارچه‌ی مبل، پرده و یا دیگر اجزای دکوراسیون یک فضای یکپارچه به وجود می آورد.

طراحی دکوراسیون پذیرایی مدرن

برای دیزاین یک دکوراسیون عالی باید بتوان میان اجزا یک هارمونی زیبا ایجاد کرد.در ادامه این مقاله در مورد طراحی دکوراسیون پذیرایی اطلاعات جامع تری ارائه می دهیم.

سبک مدرن یکی از سبک های پرطرفدار در دیزاین پذیرایی می باشد. به کارگیری فاکتورهایی نظیر مبلمان، پرده و المان های تزئینی در طراحی دکوراسیون پذیرایی مدرن موثر می باشد. انتخاب رنگ در طراحی این سبک بسیار حائز اهمیت می باشد. رنگ های خنثی می تواند انتخاب ایده آلی باشد. یکی دیگر از ایده های موثر در طراحی دکوراسیون مدرن ، بهره گیری از سیستم نورپردازی مناسب می باشد. ترکیب این المان ها فضایی شیک و مدرن به وجود می آورد.

دکوراسیون سالن پذیرایی بزرگ

طراحی دکوراسیون پذیرایی بزرگ به مراتب راحت تر می باشد. چرا که در فضای بزرگ امکان ایده پردازی بیشتر است.

نکات قابل توجه در طراحی دکواسیون پذیرایی بزرگ :

حفظ انسجام

حفظ انسجام در این طراحی بسیار حائز اهمیت می باشد.انتخاب رنگ ها باید به گونه ای انتخاب شود، که میان اجزای مختلف هماهنگی ایجاد شود. به عنوان مثال رنگ پرده، ها مبلمان و فرش باید با یکدیگر هماهنگی داشته باشد.

انتخاب مبلمان

شما می توانید هر نوع مبلمانی برای پذیرایی بزرگ انتخاب کنید. هیچ محدودیتی در این مورد وجود ندارد.

تقسیم بندی فضای پذیرایی

یکی از ایده های جالب در دکوراسیون پذیرایی بزرگ ، تقسیم بندی فضای آن می باشد. برای این کار می توان از انواع شلف و پارتیشن استفاده کرد. با استفاده از یک فرش نیز می توان فضا را تقسیم بندی کرد.

عمق بخشی به فضای پذیرایی

یکی از نکات مهم در دیزاین پذیرایی بزرگ عمق بخشی به فضای سالن می باشد. برای این کار می توان از از فرش یا کوسن های الگودار استفاده کرد.

طراحی دکوراسیون داخلی پذیرایی کوچک

طراحی دکوراسیون پذیرایی کوچک به دلیل محدود بودن فضا کمی دشوار تر می باشد. انتخاب هوشمندانه وسایل و ایجاد فضایی ساماندهی شده و به دور از هرج و مرج در این طراحی بسیار حائز اهمیت می باشد. در انتخاب رنگ ها باید دقت زیادی به خرج دارد. برای پذیرایی کوچک از رنگ های روشن و خفیف استفاده می شود. چرا که رنگ های روشن فضا را بزرگ تر از اندازه واقعی نشان می دهند.

دکوراسیون داخلی پذیرایی مستطیلی

یکی از نکات قابل توجه در دکوراسیون پذیرایی مستطیلی، نحوه چیدمان پذیرایی می باشد. چیدمان باید به نحوی باشد که افراد به راحتی بتوانند در آن جا رفت و آمد کنند. بهره گیری از المان های دایره ای شکل در این چیدمان بسیار موثر خواهد بود. به عنوان مثال شما می توانید مبلمان های منحنی شکل و میزهای دایره ای انتخاب کنید.

تقسیم بندی فضا در طراحی پذیرایی مستطیلی تاثیر خوبی خواهد داشت. با استفاده از یک فرش می توان تقسیم بندی کرد. استفاده از مبلمان هایی به شکل ال ،برای دکوراسیون فضای مستطیلی ایده مناسبی است.

دکوراسیون پذیرایی و حال

فاکتورهای موثر در طراحی دکوراسیون پذیرایی

همانگونه که در بالا نیز اشاره کردیم. توجه به دیزاین پذیرایی در دکوراسیون داخلی بسیار حائز اهمیت می باشد.

از عوامل موثر در دکوراسیون داخلی پذیرایی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

چیدمان پذیرایی

یکی از نکات قابل توجه در طراحی پذیرایی ، نحوه چیدمان آن می باشد. نحوه چیدمان به انتخاب سبک دکوراسیون بستگی دارد. به عنوان مثال بهره گیری از المان های تزئینی سنتی ، نظیر تابلو فرش در چیدمان پذیرایی ایرانی از جایگاه ویژه ای برخوردار است. در این نوع دکوراسیون می توان از فرش هایی با نقش و طرح ایرانی استفاده کرد.

انتخاب رنگ

یکی از فاکتورهای موثر در دکوراسیون پذیرایی ،انتخاب رنگ مناسب می باشد. در انتخاب رنگ باید وسواسیت بیشتری به خرج داد و ابعاد پذیرایی را در نظر گرفت. در طراحی پذیرایی با ابعاد کوچک از رنگ های روشن استفاده می شود. رنگ های روشن فضا را بزرگ تر از اندازه واقعی نشان می دهند. اگر شما به رنگ های تیره علاقه مند هستید. از آن برای رنگ آمیزی دیواراصلی استفاده کنید. و رنگ دیوارهای دیگر را متناسب با آن انتخاب کنید.

نورطبیعی پذیرایی در انتخاب رنگ آن موثر می باشد. در صورتی که فضای اتاق از نور کافی برخوردار باشد، می توان از رنگ های تیره تری استفاده کرد. در مورد فضاهای تاریک بهتر است از رنگ روشن استفاده کرد. لازم به ذکر است که رنگ پذیرایی باید با المان های دگیر هماهنگ باشد.

نصب کاغذ دیورای

یکی از ایده های جالب در دکوراسیون پذیرایی نصب کاغذ دیواری می باشد. انتخاب کاغذ دیواری ، سلیقه ای می باشد. ولی با توجه به یک سری عوامل می توان انتخاب مناسبی داشت.

در انتخاب کاغذ دیواری می توان به موارد زیر توجه کرد:

 • سبک طراحی در انتخاب طرح کاغذ دیواری موثر می باشد.
 • شما می توانید برای یکی از دیوارهای اصلی از کاغذ دیواری طرح دار یا پوستر دیواری استفاده کنید و برای دیوارهای دیگر طرح های ساده ای در نظر بگیرید. شما می توانید از رنگ آمیزی هم برای دیگر دیوارها استفاده کنید.

انتخاب پرده

پرده ها یکی از فاکتورهای اصلی در دکوراسیون پذیرایی هستند. انتخاب پرده به سبک طراحی بستگی دارد. به عنوان مثال در سبک دکوراسیون مدرن از پرده های ساده استفاده می شود. ولی در سبک کلاسیک از پرده های سنگین مانند مخمل استفاده می شود.

 • رنگ پرده ها باید با المان های دیگر هماهنگ باشد.
 • یکی دیگر از فاکتورهای موثر در انتخاب پرده ، توجه به نور اتاق می باشد.

طراحی دیوار

برای طراحی دیوار می توان از المان های تزئینی استفاده کرد. ایده های مختلفی برای دیزاین دیوار وجود دارد. به عنوان مثال در برای یک دکوراسیون پذیرایی خوب می توان تابلویی زیبا روی دیوار نصب کرد. رنگ تابلو باید با سایر المان های پذیرایی هماهنگی داشته باشد.

اجرای کناف سقف

کناف جزو المان های تزئینی می باشد. با اجرای کناف سقف، یک پذیرای شیک و مجلل خواهید داشت. انتخاب کناف به سبک دکوراسیون بستگی دارد.

به عنوان مثال طراحی هایی با خطوط صاف و زاویه دار در دکوراسیون مدرن و طرح هایی با خطوط منحنی در دکوراسیون کلاسیک مورد استفاده قرار می گیرد.

نورپردازی پذیرایی

نورپردازی مناسب یکی از ایده های موثر در زیبایی دکوراسیون پذیرایی می باشد. برای این کار می توان از وسایل روشنایی مناسب نظیر لوستر استفاده کرد.

انتخاب لوستر به سبک طراحی بستگی دارد. در طراحی سبک کلاسیک از لوسترهای کریستال و در طراحی سبک مدرن از لوسترهای ساده استفاده می شود.

اجرای کفپوش

کفپوش ها یکی از فاکتورهای اساسی در دیزاین پذیرایی هستند و تاثیر زیادی در زیبایی فضای پذیرایی خواهند داشت. برای طراحی داخلی پذیرایی می توان از کفپوش های مختلفی نظیر : پارکت های چوبی، سرامیک، کفپوش پی وی سی و غیره استفاده کرد.

سرامیک ها در میان انواع مختلف کفپوش ها ، طرفداران زیادی دارند.در انتخاب رنگ و طرح سرامیک باید به فاکتورهای مختلفی توجه کرد. به عنوان مثال برای پذیرایی های کوچک از سرامیک رنگ روشن استفاده می شود. با این کار فضا بزرگ تر از اندازه واقعی نشان داده می شود. انتخاب سرامیک روشن ، برای فضاهای تاریک نیز ایده آل خواهد بود.

نتیجه گیری

ما در این مقاله ایده های برای طراحی دکوراسیون پذیرایی ارائه کردیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با انواع دکوراسیون داخلی پذیرایی می توانید به مقالات بعدی مراجعه کنید.