طرحینه

ایده برای کمد دیواری اتاق خواب 2021 – بهترین رنگ برای کمد دیواری اتاق خواب

ترکیب رنگ کمد دیواری اتاق خواب , طراحی داخل کمد دیواری اتاق خواب 2021 , لیست قیمت انواع کمد دیواری طرح جدید برای اتاق خواب : همانگونه که قبلا نیز اشاره کردیم. اتاق خواب محلی برای استراحت و آرامش می باشد. از این رو در طراحی دکوراسیون آن باید دقت و حساسیت بیشتری به خرج داد. کمد دیواری یکی از مهم ترین المان ها در دکوراسیون اتاق خواب می باشد . کمد دیواری به منظور نظم دادن وسایل و لباس ها بسیار کاربرد دارد.

در ادامه این مقاله قصد داریم در مورد انواع کمد دیواری مخصوص اتاق صحبت کنیم . با مطالعه این مقاله می توانید یک کمد مناسبی را برای اتاق خواب خود در نظر بگیرید. پس با ما همراه باشید.

ایده برای کمد دیواری اتاق خواب

کمد دیواری اتاق خواب کمد دیواری اتاق خواب کمد دیواری کمد دیواری کمد دیواری اتاق کمد دیواری اتاق کمد دیواری اتاق کمد دیواری اتاق کمد دیواری اتاق مدل کمد دیواری اتاق خواب مدل کمد دیواری اتاق خواب قیمت کمد دیواری اتاق خواب قیمت کمد دیواری اتاق خواب قیمت کمد دیواری اتاق خواب

انواع مدل کمد دیواری اتاق

در حال حاضر مدل های متنوعی از کمد دیواری در بازار موجود می باشد. این مدل ها کاربردهای متفاوتی دارد. مدل ها در حالت کلی به دسته های زیر تقسیم می شوند:

کمد دیواری اتاق خواب

• کمد لباس

• کمد رختخوابی

• کمد closet

کمد دیواری لباس

این کمد ها انواع مختلفی دارند. برخی یک آویز ساده برای لباس دارند . و برخی طبقات ، کشوها و قسمت های متفاوتی نظیر آویز و جاکفشی دارند.

ارتفاع محل آویز باید بلند باشد. تا بتوان به راحتی لباس هایی نظیر مانتو ، لباس های مجلسی ، و… را از آن آویز کرد. در ضمن این کمد ها باید عمقی حدود 60 سانتی متر داشته باشند. تا بتوان لباس هایی نظیر کت و پالتوهای مردانه را به راحتی در کمد دیواری اتاق خواب جای داد.

تعداد طبقات و چگونگی بخشبندی داخلی کمد ، و تعداد کشوهای این کمد  به سلیقه شما بستگی دارد.

کمد دیواری رختخوابی

کمد های رختخوابی بسیار پرکاربرد هستند. و محلی برای گذاشتن لحاف فراهم می کنند. درب این کمد ها معمولا به صورت لولایی می باشد . تا به راحتی باز و بسته شود.

ارتفاع این کمد ها باید 150 سانتی متر  به بالا باشد. و عرض این کمد ها حداقل 110 سانتی متر در نظر گرفته می شود. از قسمت بالایی این کمد ها می توان برای قرار دادن وسایل جانبی استفاده کرد.

کمد closet

کمد closet یکی دیگر از انواع کمد دیواری اتاق خواب می باشد. این کمد ها معمولا به حالت باز هستند. و می توانند کشوها و قفسه های متعددی داشته باشند. تفاوتی که این کمد ها با کمد لباس دارند، این است که ؛ کمد های closet درب ندارند. کاربرد این کمد ها در اتاق های تعویض لباس می باشد .

متریال به کار رفته در ساخت کمد دیواری اتاق

چارچوب های کمد های لباس و رختخوابی می توانند از جنس متریال های مختلفی نظیر ورق ام دی اف ، نئوپان ، ملامینه یا های گلاس باشند. در میان انواع جنس ها نئوپان با روکش ملامینه کاربرد بیشتری دارد. چراکه ، نئوپان در مقایسه با ام دی اف وزن سبک تری دارد.

کمد دیواری اتاق خواب

در ساخت درب های کمد دیواری اتاق خواب و طبقات داخلی آن نیز از ورق های نئوپان یا ام دی اف استفاده می کنند.

انواع درب کمد دیواری

کمد دیواری مخصوص اتاق ها ، دو نوع درب دارند:

• درب ریلی

• درب لولایی

کمد دیواری اتاق خواب

کمد دیواری درب ریلی

در این نوع کمد ها برای باز شدن درب ها به فضای زیادی نیاز نیست. و درب ها به راحتی روی ریل ها سر می خورند. این کمد ها برای دکوراسیون اتاق خواب کوچک ایده آل می باشند.  تنها محدودیتی که این کمد ها دارند این سات که ؛ در هر بار باز شدن درب آن تنها به یک قسمت کمد دسترسی خواهیم داشت.

نکته حائز اهمیت در ساخت این کمد دیواری این است که ؛ برای درب ها حتما از متریال خوبی استفاده شود. چراکه ؛ متریال های ضعیف در مدت زمان کوتاهی آسیب می بینند.

کمد دیواری درب لولایی

در این نوع از کمد دیواری اتاق خواب ، درب های فضای زیادی را اشغال می کنند. مزیتی که این کمد ها نسبت به کمد های ریلی دارند ، این است که ؛ در زمان باز شدن درب به تمامی بخش های کمد دسترسی خواهیم داشت. این نوع درب ها برای کمدهای رختخوابی انتخاب ایده آلی می باشند.

نکته حائز اهمیت در ساخت این نوع کمد دیواری این است که ؛ درب ها وزن سنگینی دارند. و درب ها فشار زیادی روی لولاها وارد می کنند. از این رو توصیه بر این است که برای پشگیری از آسیب زود هنگام از لولاهای جک دار و آرام بند استفاده شود. تا فشار کمتری به لولاها وارد شود.

نکات قابل توجه در انتخاب کمد دیواری اتاق خواب

در اینجا به یکسری نکات مهم در رابطه با انتخاب بهترین کمد دیواری برای اتاق ها می پردازیم:

جداسازی کمد ها

بهتر است که کمد آقایان و خانم ها و بچه ها  را جدا از هم انتخاب کنید. در صورت نبود فضای کافی حداقل درب آن ها را جدا کنید. چرا که هر کدام از آن ها به سایز مختلف از فضا برای قرار دادن لباس هایشان نیاز دارند.

درب های ریلی

درب کمدهای مخصوص برای دکوراسیون اتاق خواب کودک  بهتر است ، ریلی باشد. چرا که این کمدها نیاز به فضای کمتری دارند. و با راحتی باز و بسته می شود.

در حالت کلی کمد دیواری اتاق خواب با درب ریلی ، برای هر اتاقی که فضای کمتری داشته باشد، می تواند ایده آل باشد.

نورپردازی

با یک نورپردازی مخفی در داخل کمد ، می توانید زیبایی آن را دوچندان کنید.

انتخاب رنگ درب کمد

درب کمدها را می توانید از میان رنگ های ترکیبی و فانتزی انتخاب کنید. این نوع ترکیب رنگ ها برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه یا پسرانه می تواند ایده آل باشد.

هماهنگی رنگ کمد دیواری با  دکوراسیون اتاق

هماهنگی رنگ کمد دیواری با رنگ روتختی اتاق و رنگ پنجره و پرده ها می تواند هارمونی زیبایی خلق کند.

ترکیب ام دی اف با آینه

ترکیب ام دی اف با آینه یک کمد دیواری اتاق خواب زیبایی خواهد بود. آینه ها فضای اتاق را بزرگ تر از اندازه واقعی نمایش می دهند.

انتخاب رنگ کمد دیواری

بسیار حائز اهمیت می باشد. و می تواند دکوراسیون اتاق را متحول کنند. رنگ مناسب کمد دیواری به اندازه کاغذ دیواری اتاق خواب می تواند ، اهمیت داشته باشد.

سخن پایانی

انتخاب بهترین کمد دیواری برای اتاق خواب کار نسبتا دشواری است. و باید دقت زیادی به خرج داد. طراحی و ساخت کمد دیواری یک کار تخصصی می باشد و باید توسط افراد متخصص در این حوزه انجام شود.

برای انجام این کار می توانید از یک شرکت طراحی دکوراسیون داخلی کمک بگیرید. این شرکت ها با در اختیار داشتن نیروهای متخصص شما را در انتخاب بهترین کمد برای دکوراسیون اتاق خوابتان یاری می کنند.