طرحینه

کابینت ام دی اف جدید 2021 – بهترین مدل کابینت ام دی اف آشپزخانه

جدیدترین مدل های کابینت ام دی اف در سال 2021 , بهترین رنگ و مدل کابینت ام دی اف آشپزخانه کدام است ؟ و زیباترین کابینت mdf جدید و سوالات زیادی که در زیر  پاسخ تمامی این سوالات را با مطالعه این بخش پیدا خواهید کرد .

چرا کابینت آشپزخانه ام دی اف محبوب است ؟

یکی از کابینت های آشپزخانه بسیار محبوب که از نظر اقتصادی نیز به صرفه است ،کابینت آشپزخانه ام دی اف می باشد.قیمت این نوع از کابینت ها در مقایسه با کابینت های ممبران ،چوب وگلاس پایین تر می باشد .همچنین این نوع کابینت ها برخلاف کابینت های ممبران و چوب روکشی بسیار ساده و غیر براق دارند و امکان کنده کاری و ایجاد طرح های  cnc راهمچون کابینت های ممبران و کلاسیک ندارند.

متریال سازنده آنها از جنس ورق های ام دی اف می باشد بنابرین به این نوع کابینت ها کابینت ام دی اف می گویند. برای خرید کابینت خوب باید با کاربردها و مزایا و معایب آن آشنا شده و اطلاعات کافی در مورد ساخت و قیمت آن در اختیار داشته باشید.در ادامه مقاله با ماهمراه شوید.

مدل کابینت ام دی اف جدید مدل کابینت ام دی اف جدید مدل کابینت ام دی اف جدیدکابینت ام دی اف

معرفی کابینت ام دی اف

کابینت ام دی  اف مغزی از جنس ورق های ام دی اف داشته و روکش هایی بسیار ساده در عین حال جذاب و شیک دارند . این نوع کابینت ها بسیار محبوب می باشند و استفاده از آنها نسبت به سایر کابینت ها رواج بیشتری دارد.در نصب این نوع کابینت ها کابینت ساز یونیت یا اسکلت کابینت ،کناره ، تاج، پاخور، درب ها را نصب می کند.همچنین برای صفحه روی کابینت می توان از صفحات سنگی طبیعی یا صفحات کورین استفاده نمود.  تنوع رنگ کابینت های ام دی اف بسیار زیاد می باشد و هر فردی بسته به سلیقه خود می تواند انتخاب نماید.

کابینت ام دی اف براق

در ساخت کابینت های ام دی اف می توان از روکش براق نیز استفاده نمود.نوع براق آن مغزی از جنس ورق ام دی اف داشته و روکشی از جنس ملامینه آنها را در برمی گیرد .ملامینه خاصیت ضد رطوبت دارد و این کابینت های مدرن در برابر رطوبت  نسبتا مقاوم می باشند. البته خاصیت ضد رطوبتی آنها صدرصد نیست و در صورت آسیب به روکش این کابینت ها ،ممکن است رطوبت به داخل کابینت و مغزی آن نفوذ پیدا کند و سبب تخریب آن گردد.

انواع کاربرد ورق های ام دی اف

از ورق های ام دی اف علاوه بر ساخت کابینت می توان در ساخت کمد دیواری و ریلی،انواع دکورها، میز تحریر ،میز تلویزیون و میز کامپیوترو ….استفاده نمود. همانطور که عنوان شد این نوع کابینت ها دارای طرح و رنگ های متنوع می باشند و تقریبا می توان  گفت سلیقه بسیاری از افراد را در برمی گیرد.

کاربرد ورق های ام دی اف بسیار می باشد . حتی می توان از ورق های ام دی اف جهت ساختن یونیت یا زیر ساز کابینت های گلاس نیز از آن استفاده نمود. به این صورت که اسکلت و چهر چوب کابینت از جنس ام دی اف باشد و لایه های رویی از جنس هایگلاس یا چوب انتخاب شود. این ترکیب در کابینت سازی بسیار مقرون به صرفه می باشد.

علاوه بر مقرون به صرفه بودن دلایل دیگر انتخاب ورق های ام دی اف برای اسکلت و زیر ساز کابینت هایی مانند گلاس و چوب، کیفیت بالاومحکمی آن است.

مزایا و معایب کابینت ام دی اف mdf

کابینت های ام دی اف (MDF) مزایا و معایب فراوانی دارند که افراد قبل از انتخاب و سفارش ای نوع کابینت ها باید از آنها اطلاع داشته باشند در ادامه به چند مورد اشاره می کنیم.

مزایای کابینت ام دی اف که سبب محبوبیت این کابینت ها شده است عبارتند از :

مقرون به صرفه بودن

یکی از مهم ترین مزایای کابینت های ام دی اف که سبب رواج استفاده از آن شده است ،مقرون به صرفه بودن این نوع از کابینت ها می باشد.قیمت این کابینت ها در مقایسه با سایر انواع کابینت ها در بازار بسیار پایینتر می باشد.

زیبایی ظاهری

کابینت های ام دی اف زیبایی و جذابیت خاصی دارند. در ساخت آنها می توان از روکش ساده و یا روکش ملامینه براق نیز استفاده نمود. تنواع طرح و رنگ این نوع کابینت ها بسیار بالا بوده وامکان طراحی مورد پسند مشتری نیز وجود دارد.

قابلیت ابزار زنی

الیاف ام دی اف بسیار نرم می باشد و به همین خاطر ورق های ام دی اف که در ساخت انواع کابینت های هایگلاس و چوب استفاده می شود قابلیت ابزار زنی و چکش خواری را دارند .البته در برخی موارد نیز این نرم بودن الیاف می تواند جز معایب این کابینت ها باشد.زیرا ممکن است پیچ و مهره ها به سبب بسته و باز شدن در جای خود لق شوندو مشکل ایجاد نمایند.

دارا بودن سطح صاف و متراکم

از دیگر مزایای کابینت های ام دی اف سطوح صاف این کابینت ها می باشند که در زیبایی و خاص بودن آنها نقش دارد.

مقاومت نسبتا بالا

شاید بتوان مهم ترین مزیت کابینت های( MDF) را مقاومت نسبتا بالای آن دانست.این مزیت بسیار مهم می باشد.معمولا ورق های ام دی اف پایداری و مقاوت بالایی دارند وحتی در برابر ضربه نیز مقاوم هستند. با انتخاب این نوع کابینت ها می توانید با خیال آسوده از آن استفاده نمایید.

دوام بالا

به علت استحکام و مقاومت بالای این نوع از کابینت ها ،می توان سالهای طولانی از این کابینت ها استفاده نمود.

تمیز کردن آسان

این کابینت ها به دلیل سطح صاف وبدون برآمدگی که دارند خیلی راحت و آسان تمیز می شوند.

معایب کابینت ام دی اف

کابینت های ام دی اف علاوه بر مزیت های فراوانی که دارند دارای معایب خیلی کمی نیز می باشند.چند مورد از این معایب عبارتند از :

امکان نفوذ رطوبت

همانطور که قبلا بیان شد این کابینت ها مقاومت نسبتا بالایی در برابر رطوبت دارنداما اگر لایه رویی آنها آسیب ببیند ممکن است رطوبت و آب را به داخل انتقال دهد که سبب تخریب آنها خواهد شد پس در استفاده از این کابینت ها نیز باید دقت نمود.

دارای بافت نرم

بافت نرم ام دی اف یکی از بزرگترین معایب کابینت های ( MDF) است . به دلیل نرمی بافت این کابینت ها اگر پیچ یا ابزار آن باز و دوباره بسته شود ممکن است محل آنها هرز شده و دیگر امکان محکم بستن آنها وجود نداشته باشد.

انواع مدل کابینت ام دی اف (MDF)

کابینت های ام دی اف تنوع طرح و رنگ  زیادی دارند و این موضوع سبب شده هر فردی با هر سلیقه ای بتواند طرح و مدل مورد نظر خود را انتخاب نماید.در ادامه می توانید انواع مدل کابینت ام دی اف را مشاهده نمایید.

مدل کابینت ام دی اف گردویی طوسی

یکی از محبوبترین مدل این کابینت ها ،کابینت ام دی اف گردویی و طوسی است.طرح و رنگ این کابینت ها بسیار مدرن و شیک می باشد .

کابینت ام دی اف مشکی قرمز

ترکیب رنگ مشکی و قرمز بسیار خاص و متفاوت می باشد.کابینت هایی با ترکیب رنگ قرمز و مشکی بخصوص در آشپزخانه های کوچک بسیار کاربرد دارد و فضای آشپزخانه را دلبازتر می کنند.

کابینت ام دی اف گردویی

سفارش کابینت ام دی اف رنگ گردویی بسیار رایج می باشد.این رنگ یا به صورت تک رنگ و یا ترکیبی با سایر رنگ ها به کار برده می شود.

برخی دیگر از مدل های کابینت های ام دی اف عبارتند از :

  • کابینت ام دی اف فندوقی
  • کابینت ام دی اف طوسی
  • کابینت ام دی اف کرم
  • کابینت ام دی اف گردویی خاکستری
  • کابینت ام دی اف رنگ بژ

تنوع رنگی در کابینت های ام دی اف بسیار زیاد می باشد . این کابینت ها با رنگ بندی های خاص و زیبا دکوراسیون آشپزخانه را بسیار زیبا و شیک می سازند. در زمان استفاده از برخی رنگ ها نیاز به استفاده از نورپردازی حس می گردد.

قیمت کابینت ام دی اف (MDF)

کابینت های ام دی اف در مقایسه با سایر انواع کابینت ها  قیمت نسبتا پایینی دارند و هر فردی با هر توان مالی می تواند از این نوع کابینت استفاده نماید.قیمت پایین این ورق ها از کیفیت آنها نمی کاهد. قیمت ام دی اف های خارجی کمی بیشتر از قیمت ام دی اف های ایرانی می باشداما کیفیت این دو تقریبا برابر است.