طرحینه

شیرآلات حمام و سرویس بهداشتی – لیست قیمت جدید 1400

شیرآلات حمام و سرویس بهداشتی جدید و مدرن , مرکز اصلی و بورس شیرآلات سرویس بهداشتی و حمام در تهران ,خرید به صورت اینترنتی از طرحینه :  تشخیص شیرآلات با کیفیت حمام یا دوش کاری بسیار تخصصی ومهم می باشد زیرا در زمان انتخاب آنها باید به جنبه های مختلف فنی، کاربردی وزیبایی آن توجه نمود بنابرین تصمیم و انتخاب آنها بسیار با اهمیت است.انواع شیر آلات با کیفیت حمام و دوش دارای تنوع بسیار،سبک های متفاوت وبا قیمت های متغییر هستند و همین امر سبب سردرگمی افراد در زمان انتخاب کالا می تواند باشد.

شیرآلات حمام و آشپزخانه به دلیل اینکه مدت زمان بسیار زیادی مورد استفاده قرار می گیرند بنابرین توصیه می شود در زمان خرید آنها دقت فراوان مورد نیاز است.علاوه بر جنبه کاربردی ، این شیرآلات در زیبایی دکوراسیون آشپزخانه و حمام نیز می تواند بسیار موثر باشدپس باید بهترین نوع آن انتخاب گردد. شیرآلات معمولا عمر مفید بسیاری دارند اما به دلیل میزان دوام و مقاومت، نوع آب و هوای منطقه ونحوه استفاده از مواد شوینده معمولا بعد از چند سال باید تعویض شوند.

جنس شیرآلات

جنس شیرآلات باید با توجه به نوع منطقه آب و هوای انتخاب گردد. شیر آلات از دو پوسته داخلی و خارجی تشکیل می شوند. آلیاژهای مورد استفاده در ساخت هر دو پوسته متنوع است. پوسته داخلی با توجه به اینکه در تماس مستقیم با آب و رطوبت قرار دارد لازم است از آلیاژی مقاوم و واکنش ناپذیر ساخته شود.بهترین ومقاوم ترین آلیاژ جهت ساخت آن آلیاژ برنج می باشد.

البته در برخی موارد از سرب نیز برای ساخت پوسته داخلی شیر آلات استفاده می گردد و به دلیل قیمت پایین سرب، ارزانتر از شیر آلات دیگر به فروش می رسد. اما به دلیل حل شدن سرب در آب استفاده از چنین شیر آلاتی زیاد توصیه نمی گردد زیرا ممکن است با ورود سرب به بدن انسان جان افراد به خطر بیفتد.

با توجه به موارد گفته شده می وان نتیجه گرفت بهترین آلیاژ برای ساخت پوسته داخلی شیر آلات ،آلیاژ برنج است.پس از ساخت پوسته داخلی شیرآلات آلیاژ دیگری مورد نیاز است تا به صورت روکش روی آن قرار گیرد تا دیرتر خراب شده و نمای زیبایی داشته باشد.

فلزاتی از قبیل برنج، برنز، مس، نیکل و استیل از جمله آلیاژهای مناسب جهت روکش پوسته داخلی شیر آلات است. همه این فلزات برای ساخت پوسته خارجی شیرآلات معمولا مناسب می باشند اما روکش استیل به دلیل رنگ زیبا و نقره ای که دارد و همچنین تمیز شدن سریع بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

نمونه شیرآلات لاکچری حمام

شیرآلات حمام شیرآلات حمام شیرآلات حمام شیرآلات حمام شیرآلات حمام شیرآلات سرویس بهداشتی شیرآلات سرویس بهداشتی شیرآلات سرویس بهداشتی شیرآلات سرویس بهداشتی شیرآلات سرویس بهداشتی شیرآلات ساختمانی شیرآلات ساختمانی شیرآلات ساختمانی شیرآلات ساختمانی

ارتفاع شیرآلات دوش حمام

علم دوش حمام باید بسته به نوع استفاده آن برای افراد بلند قد مناسب باشد تا سرشان با دوش برخورد نکند و همچنین برای افراد کوتاه قامت به گونه‌ای باشد تا آب به شکل مناسبی بر روی سرشان ریخته شود. از این رو باید ارتفاع ۹۰ سانت تا یک متر را برای نصب شیر دوش در نظر گرفت رفت که با احتساب علمک حدود ۱۸۰ سانتی متر تا دو متر ارتفاع داشته باشد.

شیرآلات حمام یا دوش چه کیفیتی باید داشته باشد؟

کیفیت شیرآلات سرویس بهداشتی و حمام از مهم ترین معیارهای انتخاب آنها می باشد.در زمان خرید باید به کیفیت انها دقت نمود.معمولا اجناس با کیفیت بالا قیمت بالاتری نیز دارند اما نباید قیمت بالا را دلیل کیفیت شیر آلات دانست. ممکن است برخی از برند ها شیرآلات حمام و سرویس بهداشتی با کیفیت را با قیمتی ارزانتر ارائه دهند.

پس سعی کنید در زمان خرید شیر از برند های معتبر خرید نمایید و اطلاعات کافی در مورد میزان کیفیت شیر آلات را داشه باشید تا با توجه به آن اطلاعات بهترین انتخاب را انجام دهید.در برخی از موارد شیر آلات با کیفیت به دلیل عدم گارانتی ممکن است قیمت پایین تری داشته باشند.

شیرآلات انواع مختلفی دارند و هر کدام با توجه به مدل و سبکی که تولید شده اند قیمت متفاوتی خواهند داشت.برخی از شیر آلات به سبک لوکس تهیه و تولید شده اند .این نوع از شیر آلات گران قیمت معمولا دارای وزن بالایی نیز می باشند و در عین حال ظرافت بسیار زیادی دارند.نحوه تولید و طراحی این شیر آلات معمولا پیچیده بوده و آرگونومی بهتری را دارا می باشند. نمونه ای بسیار آشنا از شیرآلات لوکس، شیر اهرمی می باشد . این نوع شیر آلات بسیار با دوام بوده و استفاده راحتی دارند.شیر آلات اهرمی در واقع جایگزینی مناسب برای شیر آلات قدیمی می تواند باشد.

آیا شیرآلات حمام یا سرویس بهداشتی نیاز به گارانتی معتبر دارند ؟

گارانتی معتبر در زمان خرید شیرآلات حمام و سرویس بهداشتی بسیار مهم می باشند.شیر آلات گارانتی دار معمولا دارای قیمت بالایی می باشند به همین دلیل بیشتر افراد سراغ شیر آلات ارزان و بدون گارانتی می روند .این کار کاملا اشتباه است زیرا به دلیل کیفیت پایین شیر آلات ارزان پس از مدتی استفاده خراب شده و نیاز به تعمیر خواهند داشت.

با احتساب هزینه تعمیر و صدمه ای که به شیر وارد می شود، خرید شیر گرانتی دار انتخاب مناسب تری می باشد.با انتخاب شیر آلات گارانتی دار می توانی خیال خود را از بابت مقاومت و خرابی های احتمالی راحت کنید. در صورت خراب های شامل گارانتی می توانید بدون پرداخت هزینه شی آلات را تعویض یا تعمیر نمایید.

سخن پایانی

شیرآلات حمام و سرویس بهداشتی از آلیاژ های مختلفی ساخته می شوند که مناسب ترین آلیاژ برای پوسته داخلی ،آلیاژ برنج و برای ساخت پوسته خارجی،آلیاژ استیل است. در زمان خرید شیر بهتر است بجای خرید شیر آلات ارزان قیمت که گارانتی ندارند و ممکن است دچار خرابی شوند از شیرهای دارای گارانتی استفاده نمایید.

اگر چه شیرهای گارانتی دار دارای قیمت بالاتری می باشند اما برای استفاده طولانی مدت بهتر بوده و درصورت آسبی نیز می توان از شرایط گارانتی آنها استفاده نمود.شیرآلات مدل های مختلف و سبک های متنوعی دارند که هر فرد با توجه به سلیقه و نیاز خود می تواند انتخابی درست داشته باشد.