طرحینه

طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی کوچک – سرویس بهداشتی ساده و مدرن

دکوراسیون سرویس بهداشتی لاکچری , مدرن , زیبا و ساده ایرانی ، دیزاین سرویس بهداشتی ایرانی کوچک و ساده , همه چیز درباره تزئین سرویس بهداشتی : در سال های اخیر، دکوراسیون تمامی قسمت های منزل از سرویس بهداشتی گرفته تا پذیرایی بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. به طوری که ؛افراد زیادی به دنبال جدید ترین متد ها برای زیبا تر کردن دکوراسیون منزل خود هستند.

دکوراسیون سرویس بهداشتی

طراحی دکوراسیون منزل ، دارای اصول و قوانینی می باشد. که رعایت آن ها باعث می شود هزینه کمتری صرف خرید اثاث منزل شود و همچنین خانه دلنشین تری داشته باشید.

طراحی دکوراسیون زیبا ، فقط مختص پذیرایی نمی باشد بلکه شامل قسمت های دیگر خانه از جمله اتاق ها ، سرویس بهداشتی و … نیز می شود. در ادامه این مقاله در مورد دیزاین سرویس بهداشتی توضیحاتی ارائه می دهیم.

دکوراسیون سرویس بهداشتی کوچک و مدرن

امروزه افراد توجه زیادی به سرویس بهداشتی دارند و سعی می کنند این قسمت را نیز مانند سایر قسمت های خانه زیبا و جذاب طراحی کنند . تا در هنگام استفاده از آن ها حداکثر راحتی و آرامش را داشته باشند.

نمونه طراحی و دیزاین سرویس بهداشتی کوچک ساده

سرویس بهداشتی کوچک سرویس بهداشتی کوچک سرویس بهداشتی کوچک سرویس بهداشتی کوچک سرویس بهداشتی کوچک دکوراسیون سرویس بهداشتی دکوراسیون سرویس بهداشتی دکوراسیون سرویس بهداشتی دکوراسیون سرویس بهداشتی دکوراسیون سرویس بهداشتی دکوراسیون سرویس بهداشتی دکوراسیون سرویس بهداشتی

دکوراسیون سرویس بهداشتی

طراحی دکوراسیون حمام نیاز به هزینه زیادی ندارد . در انجام این کار باید استاندارد هایی رعایت شود ، تا حداکثر استفاده از فضای موجود شود.  و بتوان با خرید های نسبتاً کمی چیدمانی زیبا داشت.

در ادامه  در رابطه با این موضوع توضیحات کامل تری ارائه می دهیم.

نمونه طراحی سرویس بهداشتی لاکچری و زیبا

سرویس بهداشتی لاکچری سرویس بهداشتی لاکچری سرویس بهداشتی لاکچری سرویس بهداشتی لاکچری سرویس بهداشتی لاکچری سرویس بهداشتی لاکچری سرویس بهداشتی ساده زیبا سرویس بهداشتی ساده زیبا سرویس بهداشتی ساده زیبا سرویس بهداشتی شیک سرویس بهداشتی شیک سرویس بهداشتی شیک

برای طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام چه نکاتی باید رعایت شود؟

همان طور که گفته شد ؛ برای دیزاین سرویس بهداشتی و حمام به رعایت استاندارد های زیادی نیاز داریم.

دکوراسیون سرویس بهداشتی

• توجه به بهداشت و مرتب بودن محیط سرویس بهداشتی

مهم ترین نکته ای که قبل از هر کاری باید رعایت شود ، رعایت کامل بهداشت و مرتب بودن آن ها می باشد .برای این کار باید به صورت مرتب سرویس بهداشتی را بشویید . در ضمن برای شست و شوی آن ها باید از محلول های شوینده قوی استفاده کنید ، تا آلودگی های ایجاد شده راحت از بین بروند.

• توجه به ظاهر و زیبایی سرویس بهداشتی و حمام

دومین نکته اساسی که ؛ در طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی ، باید توجه ویژه ای به آن داشته باشید ظاهر سرویس بهداشتی و حمام می باشد. همیشه باید این مکان ها ظاهری زیبا و خلوتی داشته باشند . برای این کار باید به چیدمان وسایل آن توجه کنید همچنین از وسایلی با کیفیت و هماهنگ با یکدیگر استفاده کنید.

 کاشی و سرامیک

انتخاب کاشی ها و سرامیک های خوش رنگ و طرح نیز بر زیبایی سرویس بهداشتی و حمام تأثیر زیادی دارند. دقت کنید که کاشی ها و سرامیک های مورد استفاده ؛ علاوه بر زیبایی کیفیت مطلوبی نیز داشته باشند.

 وسایل تزئیناتی

از عواملی که باعث زیبایی سرویس بهداشتی می شوند ، می توان به تزیینات مختلف برای این مکان ها اشاره کرد. برای مثال ؛ در دکوراسیون سرویس بهداشتی ، شما میتوانید از جای حوله هایی که در بازار قرار دارد و به صورت تزیینی هستند و یا سبد هایی که برای قرار دادن حوله و وسایل حمام در بازار وجود دارند ، استفاده کنید .

با انجام این کار  هم وسایل شما پارتیشن بندی شده و منظم می شود.  و هم فضای حمام و سرویس بهداشتی شما زیباتر به نظر برسد که همه این ها بستگی به سلیقه شما دارد.

• تهویه سرویس بهداشتی و حمام

سومین نکته بسیار مهم ؛ تهویه سرویس بهداشتی و حمام می باشد. این مکان ها حتما باید سیستم تهویه قوی داشته باشند. نداشتن سیستم تهویه مناسب در طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی باعث به وجود آمدن بوی نامطبوع و هوایی نا مناسب می شود که ؛ بسیار آزار دهنده می باشد .

هر چقدر که به زیبایی و ظاهر سرویس بهداشتی هزینه کنید ، اگر هوای نامطلوب و بوی نا مطبوعی داشته باشد ، همه آن هزینه ها به هدر می روند و زیبایی آن دیده نمی شود.

• چیدمان وسایل شخصی و دمپایی سرویس بهداشتی

از جمله موارد دیگری که باید رعایت شود نحوه قرار دادن وسایل شخصی و دمپایی ها می باشد. توجه کنید که ؛ اگر دمپایی مخصوص حمام را از دمپایی سرویس بهداشتی و قسمت بیرون از حمام جدا کنید . انجام این کار در دکوراسیون سرویس بهداشتی باعث تمیزی سرویس شما می شود. همچنین وسایل شخصی هر فرد را در جای مشخصی قرار دهید تا نظم برقرار شود.

استفاده از چه وسایلی باعث زیبایی سرویس بهداشتی می شود؟

در سرویس بهداشتی ، می توان با هزینه بسیار کمی تغییراتی زیادی در ظاهر آن ایجاد کرد و زیبایی آن را چندین برابر کرد.

دکوراسیون سرویس بهداشتی

• آینه هایی با قاب زیبا

شما می‌توانید از آیینه ‌هایی با قاب های زیبا در سرویس بهداشتی خود استفاده کنید. زیرا ؛همانطور که میدانید قرار دادن آینه در سرویس بهداشتی یک وسیله واجب است .

این وسیله را باید طوری انتخاب کنید که ؛ به دکوراسیون سرویس بهداشتی شما زیبایی ببخشد . و چون انعکاس نور توسط آینه انجام می شود، سرویس بهداشتی شما بزرگ تر و روشن تر دیده می شود.

• قرار دادن قفسه های دیواری در سرویس بهداشتی

برای نظم دادن ، به وسیله های موجود در سرویس بهداشتی همچنین وسایل شخصی ، شما می توانید از انواع قفسه های دیواری استفاده کنید. این قفسه ها باعث نظم دهی به فضا می شوند و زیبایی سرویس بهداشتی را بیشتر می کنند.

بهتر است بدانید ؛ قفسه های مختلفی با طرح ها و مدل های متنوعی در بازار با قیمت های مناسبی موجود می باشند . که شما می توانید دکوراسیون سرویس بهداشتی را طبق سلیقه خود انتخاب کنید و فضای سرویس بهداشتی خود را زیباتر و مرتب تر از قبل بسازید.

• نحوه انتخاب و به کارگیری کاشی و سرامیک در سرویس بهداشتی

کاشی ها و سرامیک ها ، تأثیر زیادی بر زیبایی سرویس بهداشتی دارند . به همین دلیل در حین انتخاب آن ها دقت زیاد به خرج دهید . و کاشی و سرامیک زیبا و مناسب با سرویس بهداشتی خود و همچنین با کیفیتی را انتخاب کنید.

بهتر است بدانید ؛ لزومی ندارد شما از کاشی های یک دست برای سرویس استفاده کنید . به طور مثال برای ایجاد جذابیت شما می توانید برای قسمتی از دیوار کاشی با طرح متفاوتی استفاده کنید ، تا فضای زیبایی ایجاد شود.

• استفاده از کمد های مختلف در سرویس بهداشتی

امروزه کمد های مختلفی مخصوص دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام طراحی شده اند.  شما برای منظم شدن سرویس بهداشتی می توانید از آن ها استفاده کنید.

برخی از این کمد ها ضد آب هستند و شما به راحتی می توانید وسیله های خود را در آن ها قرار دهید ، بدون این که نگران پوسیدگی آن در برابر آب شوید. این کمد ها فضای سرویس بهداشتی را خلوت تر و شیک تر می کنند و شما خیلی راحت تر می توانید از وسیله های خود سرویس استفاده کنید.

نورپردازی در سرویس بهداشتی باید چگونه باشد؟

نورپردازی در سرویس بهداشتی ، می تواند تأثیر زیادی در فضای آن و زیبایی دکوراسیون سرویس بهداشتی داشته باشد . زیرا اگر قرار باشد شما کارهای آرایشی و بهداشتی خود را در جلوی آینه سرویس بهداشتی انجام دهید ، در صورتی که نور پردازی خوبی داشته باشد ، بیشتر از این کار لذت می برید.  و می توانید در قسمت بالای آینه چراغ هایی را قرار دهید که نور پردازی را به صورت متمرکز روی آینه انجام دهند . و فضای سرویس بهداشتی شما را زیباتر کنند. استفاده از وسایل شیشه ای و پرده هایی که آب جذب نمی کنند می تواند سرویس بهداشتی شما را زیباتر کند.

نحوه بازسازی حمام و سرویس بهداشتی

برای بازسازی سرویس بهداشتی باید از یک فرد متخصص و با تجربه کمک بگیرید و طبق نظر او پیش بروید. در بازسازی باید به دکوراسیون سرویس بهداشتی نیز توجه ویژه ای شود.  معمولاً برای بازسازی سرویس بهداشتی ابتدا شیرآلات و تأسیسات تعویض می شوند  و سپس دیگر کار های مورد نیاز انجام می شود.

دکوراسیون سرویس بهداشتی

گاهی اوقات می توان با هزینه خیلی کم تغییرات زیادی در سرویس بهداشتی ایجاد کرد . ولی توجه کنید که اگر کار خود را دست یک فرد نابلد بسپارید ، ممکن است هزینه زیادی پرداخت کنید و نتیجه مطلوبی نگیرید.

از جمله کار هایی ؛ که برای نو کردن سرویس بهداشتی با هزینه کم می توان انجام داد ؛ تغییر در قفسه بندی ها، صیقل دادن وان حمام بدون نیاز به تعویض آن، تعویض حوله ها، تغییر در دکور و دیزاین سرویس بهداشتی و قرار دادن گلدان های مختلف و یا پهن کردن قالیچه کوچک و … می باشند . انجام این کارها تغییرات چشم گیری در ظاهر سرویس ایجاد می کنند و باعث تمیز شدن و جدیدتر شدن آن می شوند که به هزینه زیادی هم نیاز ندارند.

پاسخ به برخی سؤالات پر تکرار در رابطه با دکوراسیون سرویس بهداشتی

در اینجا به برخی از سوالات پیرامون دیزاین سرویس بهداشتی می پردازیم:

1- آیا می توان با هزینه کم سرویس بهداشتی زیبایی داشت؟

بله ؛ شما می توانید با ایجاد تغییرات کوچک و کم هزینه ای در سرویس بهداشتی زیبایی آن را چند برابر کنید. از جمله این کار ها ؛ می توان به تعویض آیینه، تغییر جا حوله ای، استفاده از آویز های مختلف، قرار دادن گلدان های کوچک در سرویس و … اشاره کرد .

هر یک از این کار ها به هزینه بسیار کمی نیاز دارند و باعث زیبا تر شدن فضا می شوند.

2- مهمترین نکات در چیدمان دکوراسیون سرویس بهداشتی چیست؟

برای خرید وسایل جهت چیدمان سرویس بهداشتی ، باید تمامی وسایل با توجه به سبک کلی دکوراسیون منزل و در تناسب با سایر قسمت ها باشد .

با توجه به اینکه نظافت و بهداشت این قسمت بسیار حائز اهمیت است، بهتر است از کفپوش  سرامیکی و پوششی در دیوارها و سقف و کف استفاده شود . که قابل شستشو بوده و خیلی زود فرسوده نشود و زیبایی ظاهری آن حفظ شود.

3- چه کفپوشی برای سرویس بهداشتی مناسب می باشد؟

کیفیت و جنس کفپوش سرویس بهداشتی بسیار مهم می باشد. زیرا در این مکان شست و شو زیاد است . جنس کفپوش در دکوراسیون سرویس بهداشتی به گونه ای باشد که در مقابل شست و شوی زیاد و انواع مواد شوینده آسیب نبیند و مقاوم باشد.

4- چه نکاتی را در رابطه با امنیت سالمندان در سرویس بهداشتی باید رعایت کنیم؟

برای این که افراد سالمند راحت تر بتوانند از سرویس بهداشتی استفاده کنند ، باید فضای آن خلوت باشد . همچنین در فاصله های کم در دیوار دستگیره هایی تعبیه شود تا سالمندان رفت و امد ایمن تری داشته باشند.

علاوه بر این ها کفپوش نیز از اهمیت بالایی برخوردار می باشد زیرا باید به گونه ای باشد که باعث سر خوردن سالمندان نشود.

5- آیا طراحی و دیزاین سرویس بهداشتی به زمان زیادی نیاز دارد؟

در پاسخ به این سؤال باید بگوییم ، خیر زمان زیادی برای طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی لازم نیست. ولی مدت زمان مورد نیاز برای هر پروژه ای با توجه به عواملی مانند نوع طراحی ها، متراژ سرویس و … متفاوت می باشد.

6- برای نور پردازی بیشتر سرویس بهداشتی چه کار هایی می توانیم انجام دهیم؟

تاثیر نور پردازی در طراحی دکوراسیون غیر قابل انکار می باشد. شما می توانید ؛ برای نور پردازی بیشتر و بهتر سرویس علاوه بر نور پردازی های سقف در کنار آیینه نیز از نور پردازی استفاده کنید. تا انعکاس آیینه فضای زیبا تر و روشن تری را برای شما ایجاد کند.