طرحینه

بهترین برند سرامیک اسلب – قیمت انواع کاشی و سرامیک اسلب

سرامیک اسلب چیست ؟ , بهترین برند سرامیک و کاشی اسلب کدام است ؟ لیست قیمت سرامیک اسلب , خرید اینترنتی انواع سرامیک و کاشی اسلب : سرامیک اسلب برای رفع نیازهای معماران و طراحان امروزی با همکاری فناوری و طبیعت به همراه هم طبق پروژه های منظمی که انجام می دهند، به وجود می آید. برای این که بتوانیم درباره سرامیک اسلب توضیحات بیشتری را ارائه دهیم و به این سوال که سرامیک اسلب چیست پاسخ مناسبی دهیم. در ادامه با ما همراه باشید.

سرامیک اسلب چیست؟

می توانیم این سرامیک را به این صورت تعریف کنیم که این نوع از سرامیک یکی از انواع سرامیک هایی می باشد که سایز بزرگ دارد.از این سرامیک ها در نمای کف و دیوار ساختمان ها استفاده می کنند. برای محیط های بزرگ مانند سالن ها، تالارها، رستوران ها، سینما و … استفاده از سرامیک اسلب از اهمیت ویژه ای برخوردار است. شکل سرامیک های اسلب اغلب به صورت ورقه ای و یا تخته ای می باشد.

این سرامیک ها با استفاده از مواد طبیعی ساخته شده و دارای انواع و اقسام رنگ ها، طرح ها و اندازه های مختلف هستند که طبق سلیقه مشتری تولید می گردند. از این نوع سرامیک ها می توان در طراحی نمای ساختمان استفاده کرد. با استفاده از سرامیک اسلب می توانیم به نمای ساختمان شکل طبیعی داده و به همین دلیل انتخاب آن می تواند بهترین گزینه برای طراحی دکواسیون منازل باشد.

نمونه طرح های سرامیک و کاشی اسلب

کاشی اسلب

سرامیک اسلب سرامیک اسلب سرامیک اسلب سرامیک اسلب سرامیک اسلب سرامیک اسلب سرامیک اسلب سرامیک اسلب

مزایای سرامیک اسلب چیست؟

برای این که بتوانیم درباره سرامیک اسلب اطلاعات بیشتری کسب کنیم باید ابتدا با مزایای آن آشنا گردیم. یکی از مزایای بسیار مهم سرامیک اسلب مقاومت بالای آن می باشد که در برابر نفوذ مایعات و مواد شیمیایی مقاوم است. همین ویژگی باعث شده است تا سرامیک اسلب را در محیط های مرطوب نیز استفاده نماییم. این مزیت به دلیل وجود لعاب نفوذ ناپذیر می باشد که بر روی سرامیک قرار دارد. به علاوه این لایه لعاب، باعث می شود تا سرامیک اسلب زیباتر گردد و همچنین شستشوی آن نیز به راحتی صورت گیرد.

این سرامیک ها مزایای دیگری هم دارند که به برخی از آن ها اشاره می کنیم:

 • دارای تنوع رنگ و طرح فراوانی می باشند.
 • از هزینه نگهداری پایین تری برخوردارند.
 • دارای مقاومت بالایی بوده و برای استفاده در هرگونه شرایط آب و هوایی مناسب می باشد.
 • می توان در تمام قسمت های ساختمان از آن ها استفاده نمود.
 • از کیفیت بالایی برخوردار بوده و سختی طبیعی دارد.
 • در برابر ضربه مقاوم است.
 • طرح های مختلف را می توان بر روی آن ها چاپ کرد.
 • دارای اندازه بزرگ و نیز لایه لعاب نفوذ ناپذیر است.

یکپارچگی و اندازه بزرگ سرامیک های اسلب باعث شده است تا جلوه زیبایی به آن ها بدهد که این ویژگی از جمله مزایای مهم این سرامیک ها به شمار می رود. علاوه بر آن، به دلیل اندازه بزرگی که این سرامیک دارد، دارای شیارهای کمتری بوده و آلودگی نمی تواند به راحتی در آن نفوذ داشته باشد، به همین دلیل می توان آن را به آسانی نظافت نمود.

معایب سرامیک اسلب چیست؟

برای این که بتوانیم به درک بهتری از سرامیک اسلب برسیم باید علاوه بر در نظر گرفتن مزایای آن، معایب آن را نیز بررسی نماییم. از مهم ترین معایب سرامیک های اسلب می توان به سرد بودن آن در فصل های سرد به علت اندازه بزرگ آن ها اشاره کرد. از مشکلات دیگری که این نوع از سرامیگ ها دارند این است که سختی بسیار بالایی دارند، زیرا در صورتی که کسی روی آن ها زمین بخورد دچار آسیب های جدی خواهد شد.

از عیب های دیگر این نوع سرامیک که به دلیل اندازه بزرگ آن ها به وجود آمده است این است که در حمل و نصب آن ها مشکلات زیادی وجود دارد. با این حال، امروزه به علت تنوع بالایی که سرامیک های اسلب دارند و دارای طرح و رنگ های تفاوتی می باشند، از متقاضیان و طرفداران بسیاری برخوردارند.

نوع پرسلانی سرامیک اسلب چیست؟

در این میان ممکن است سوالی مطرح شود و آن این است که منظور از پرسلانی بودن سرامیک اسلب چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ سرامیک های اسلب با دارا بودن اندازه های متنوع خود، باعث شده اند تا طیف گسترده ای از محصولات سرامیکی در هم ادغام شوند. می توان با استفاده از این محصول به پشتیبانی از خلاقیت هر معمار و یا طراح پرداخت.
سرامیک های اسلبی که با اندازه های جدید ساخته می شوند، می تواند به عنوان یک محصول ایده آل برای استفاده در دیوارها، کف ها و در فضاهای بزرگ هم در بخش خصوصی و هم در سطح عمومی مورد توجه واقع شود.

چند نمونه از سرامیک های اسلب دیواری با اندازه 40 در 120

امروزه استفاده از سرامیک های اسلب به دلیل محبوبیت مورد علاقه معماران واقع شده است، دلیل این علاقه می تواند به علت موارد زیر باشد:

 • اندازه بزرگ آن ها که این سرامیک ها با ابعاد 40 در 120 ساخته می شوند.
 • به دلیل وجود اتصالات حداقلی که در ساختار آن به کار رفته است.
 • یکپارچه بودن آن و داشتن ظاهری زیبا و خیره کننده.
 • اندازه بزرگی که سرامک های اسلب دارند، می تواند آن ها را برای نماسازی سطوح بزرگ در مکان های فروش محصولات به منظور ایجاد تاثیر بصری قدرتمند مناسب باشد. به علاوه در ایجاد سبک معاصر می تواند تاثیرگذار باشد. همچنین به علت ضخامت باریکی که دارند باعث شده است تا آن ها به یک گزینه مناسب برای پروژه های نوسازی تبدیل گردند.

ویژگی های کاشی اسلب

کاشی های اسلب به دلیل زیبایی خیره کننده ای که دارند و نیز به دلیل دارا بودن قابلیت عملی شدن آن، این محصولات توانسته اند با تقلید از سنگ طبیعی، یعنی کاشی های اسلب دروازه هایی را بر روی طرح های جدید و مبتکرانه بگشایند. تا به امروز ققط می توانستیم آن ها را در رویاهای خود ببینیم ولی امروزه این ام محقق شده است.

کاشی هایی با ابعاد بزرگتر از 80 سانتی متر در یک متر و 60 سانتی متر، می توانند به عنوان کاشی اسلب در نظر گرفته شوند. در این میان هر چیزی که از ابعاد ذکر شده کوچک تر باشد به عنوان کاشی لازج یا استاندارد شناخته می شود.

کاشی های اسلب به دلیل داشتن قابلیت پوشانندگی بخش خارجی با سنگ، می توانند باعث به وجود آمدن راهکارهای ساخت و ساز مبتکرانه ای شوند. این کاشی ها به علت اندازه بزرگشان موجب می شوند تا مراحل نصب آن ها در کمترین حالت صورت بگیرد. از دیگر ویژگی هایی که کاشی های اسلب دارند می توان به دوست دار محیط زیست بودن، پایان دقیق پروژه هایی که از این نوع کاشی استفاده می کنند، پرقدرت و بادوام بودن آن و همچنین از نظر زیبا شناسی و نیاز به تعمیرات کم آن اشاره نمود.

برای خرید این سرامیک ها می توانید از طرحینه کمک بگیرید. طرحینه بهترین فروشگاه هایی که این سنگ ها را به فروش می رسانند را به شما معرفی می کند.