طرحینه

سنگ اسلب و کاربرد آن چیست ؟ – قیمت انواع سنگ اسلب تهران 1400

بهترین نوع سنگ اسلب ساختمانی , بورس خرید سنگ اسلب تهران ,انواع سنک اسلب : مررمریت , تراورتن , چینی , گرانیت و مرمر : نوعی سنگ که برش بزرگی از کوپ سنگ ها می باشد و ضخامت و ابعادی بزرگ تر از سنگ های رایج که برای استفاده در نما، دیوار، کف و… به کار می رود، سنگ اسلب نامیده می شود. این نوع برش از سنگ دارای انواع و مدل های گوناگونی می باشد و با به کار رفتن رگه های بزرگ و زیبا در آن و در ابعاد بزرگ و یکپارچه جلوه بسیار زیادی به آن بخشیده است. سنگ اسلب به علت ابعاد بزرگی که دارد، دارای فرآوری بسیار پیچیده ای نیز می باشد و به دستگاه های برش مخصوص نیاز دارد به همین دلیل است که قیمت آن زیاد بوده و زیبایی فراوان دارد.

انواع سنگ اسلب

در مقاله ای که می خواهیم به شما ارائه دهیم به معرفی انواع سنگ های اسلب خواهیم پرداخت تا بتوانید با آشنایی دقیق با هرکدام از آن ها، انتخاب مناسب تری داشته و از آن ها بهره مند شوید.

سنگ اسلب مرمر

یکی از گران قیمت ترین سنگ اسلب ساختمانی، سنگ اسلب مرمر می باشد و به علت زیبایی خیره کننده ای که دارد و نیز داشتن خاصیت عبور نور از بافت شفافش بسیار مورد توجه بوده و بی رقیب است. از سنگ اسلب مرمر می توان در کف و دیوار ها استفاده نمود و زیبایی آن را دوچندان کرد.

سنگ اسلب مرمریت

از انواع رایج سنگ های اسلب، سنگ های مرمریت می باشد. درباره ویژگی های سنگ اسلب مرمریت می توانیم بگوییم که این سنگ دارای رنگ ها و طرح های متنوع بوده و به دلیل داشتن مقاومت استاندارد و همچنین قیمت مناسب، آن را در بین سنگ های اسلب دیگر متمایز نموده و کاربرد فراوانی دارد. موارد مصرف این نوع از سنگ اسلب نیز در کف و دیوار ها می باشد.

سنگ اسلب چینی

سنگ های چینی که به آن ها سنگ های کریستال نیز می گویند، نوعی سنگ آهکی و یا دولومیتی می باشند که در اثر عوامل درونی متبلور گشته و جزو سنگ های دگرگونی می باشد. سنگ های چینی نیز بیشتر در روی دیوار، کف، رویه کابینت ها، رویه میز، جلو مبلی و میز ناهار خوری مورد استفاده قرار می گیرند. از جمله ویژگی های بارزی که سنگ های اسلب چینی دارند این است که آن ها جذب آب پایین داشته و رنگ روشنی دارد، دارای رگه های در امتداد زیبا بوده و مقاومت زیادی نیز دارد که باعث شده است استفاده زیادی از این سنگ روشن صورت گیرد.

سنگ اسلب تراورتن

سنگ اسلب تراورتن طبیعتی گرم دارد، همچنین دارای ویژگی هایی از قبیل داشتن وزن کمتر، چسبندگی بالاتر و نیز وجود طرح هایی که اکثرا به شکل موج دار بوده که به آن جلوه سنتی و روستایی می دهد. از سنگ های اسلب تراورتن نیز در دیوارها و طراحی نمای ساختمان استفاده می شود.

سنگ اسلب گرانیت

یکی از مهم ترین و پراهمیت ترین ویژگی هایی که سنگ اسلب گرانیت دارد مقاومت بسیار بالای آن می باشد. البته این سنگ به علت طرح یکنواختی که دارد باعث شده است فلسفه استفاده آن به عنوان اسلب زیر سوال برود، به غیر از استفاده از آن در کف آسانسور. به این دلیل که مقاومت بالایی در برابر سایش داشته و در فضاهای کوچک بسیار زیبا و جذاب دیده می شود.

نمونه ای از بهترین سنگ اسلب اونیکس

سنگ اسلب سنگ اسلب سنگ اسلب سنگ اسلب سنگ اسلب سنگ اسلب سنگ اسلب سنگ اسلب اونیکس سنگ اسلب اونیکس سنگ اسلب تهران سنگ اسلب تهران سنگ اسلب تهران

ابعاد سنگ اسلب چقدر است؟

سنگ های اسلب غالبا دارای ابعادی بیشتر از 120 سانتی متر می باشند. این سنگ ها بعد از این که از معدن در آورده شدند، آن ها را به سنگبری برده و از روی قالب هایی که از معدن بریده شده، این سنگ ها را در کارخانه با ابعاد و اندازه های مناسب و مختلف برش می دهند.

این سنگ ها به علت داشتن پتانسیل صادراتی تولید و ارائه، دارای اهمیت فراوانی می باشند. فراوری سنگ های اسلب باید به گونه ای باشد که به صورت ساب عالی، شفافیت زیاد و ضخامت دقیق انجام گیرد.

موارد کاربرد اسلب

اسلب کاربردهای مختلفی دارد که در ادامه به برخی از کاربردهای آن اشاره می کنیم:

1- اسلب در دیوار

سنگ های اسلب که به شکل یک تکه بزرگ می باشند در فضاهای بسیاری به کار می روتد مثلا می توان آن را در نمای داخلی و دیوارهای فضاهای مشاع و در مرکز دید همگان مانند لابی مجتمع های مسکونی و اداری و هتل ها، رستوران ها، کانتر ارائه خدمات در شرکت ها و نیز مراکز پزشکی مورد استفاده قرار داد.

2- اسلب در کف

به کاربردن سنگ های اسلب در کف بسیار جذاب و تماشایی به نظر می رسد. این نوع از سنگ ها را می توان در کف فضاهای داخلی ساختمان به کار برد. موارد استفاده از سنگ اسلب بسیار زیاد می باشد مثلا می توان در کف هتل ها، رستوران های شیک، راهروهای مراکز خرید و … مورد استفاده قرار داد.

3- اسلب در رویه کابینت

از آن جایی که آشپزخانه یکی از مکان هایی در منزل می باشد که بسیار مورد توجه می باشد به همین دلیل به دکوراسیون هر بخشی از آن باید اهمیت ویژه ای قائل شد. یکی از کاربردهایی که سنگ اسلب دارد، به کار بردن آن در رویه و یا صفحه کابینت آشپزخانه می باشد. بهره مند شدن از سنگ های اسلب به دلیل داشتن دوام و مقاومت بالا، زیبایی و از همه مهم تر طبیعی بودن آن باعث شده است تا این رویه ها نسبت به رویه های دیگر مثلا ام دی اف و کورین، امتیاز بیشتری کسب کنند و نیز طرفداران بیشتری نیز داشته باشد.

در روش های نوین فرآوری اسلب، نسبت به روش های قدیمی تر، استحکام سنگ افزایش پیدا کند و این موضوع باعث شده است تا نیازی به تعویض زود هنگام رویه کابینت نباشد.

یکی دیگر از مزایای بسیار مهم استفاده از سنگ های اسلب در رویه کابینت ها این است که آب بسیار پایینی را جذب می کند و نیز ساب پذیری بیشتری دارد. از سویی دیگر به علت تنوع رنگ و طرح می توان به راحتی سنگ مورد نظر را انتخاب نموده و در رویه کابینت خود به کار ببریم.

قیمت سنگ اسلب

به دلیل این که مراحل تولید این سنگ ها نسبتا سخت می باشد و نیز جزو سنگ های طبیعی محسوب می شود، قیمت این سنگ ها بالا بوده و هزینه ای که بابت خرید این سنگ ها می پردازیم به نسبت بالا بوده و همچنین نصب این گونه سنگ ها هم گران تمام می شود. این موضوع باعث شده است که فقط افراد کمی بتوانند به خریداری این گونه سنگ ها پرداخته و در نقاط مناسب و دید عالی نصب نمایند. برای خرید این سنگ ها می توانید از طرحینه کمک بگیرید. طرحینه بهترین فروشگاه هایی که این سنگ ها را به فروش می رسانند را به شما معرفی می کند.