طرحینه

آینه دکوراتیو طرح کلاسیک – خرید زیباترین آینه های دکوراتیو پذیرایی

جدیدترین مدل آینه دکوراتیو طرح کلاسیک و مدرن برای پذیرایی , مرکز خرید و فروش آینه های دکوراتیو در تهران , زیباترین آینه دکوراتیو پذیرایی را از اینجا پیدا کنید :  آینه یکی از ابزار های مهمی است که برای طراحی داخلی بسیار مفید بوده و در واقع می تون گفت که آینه ها در طراحی فضاها از جمله مناطق مسکونی و اداری بسیار موثر هستند.

از آینه ها می توان در موارد مختلفی استفاده کرد، برای مثال می توان آن ها را به عنوان اغراق در ورود نور به درون اتاق، به وجود آوردن عمق در اتاق های کوچک و یا راهروها، انواع تزیین ها و موارد دیگر به کار برد.یکی از مهم تریت اصول استفاده از آینه ها، به کار گیری آن در اتاق های کوچک است زیرا فضای کوچک اتاق را بزرگ تر جلوه می دهد.

کاربرد آینه ها

آینه ها از جمله ابزارهایی هستند که در طراحی داخلی و خارجی مورد استفاده قرار می گیرند و ما می توانیم بر اساس توانایی مالی از آن ها در دکوراسیون داخلی منزل و دکوراسیون خارجی بهره مند شویم.

استفاده از آینه ها به عنوان یک ابزار معماری

شیشه های آینه ای که بر روی دیوارها نصب می شوند، می توانند به وجود آورنده یک حس توهم فضای مستقل شوند. با این وجود اتاق دارای خاصیت انعکاس دهندگی نور و فضا می شود و محیط اطراف را پرنورتر و بزرگ تر نشان می دهد. علاوه برآن، آینه توانایی ایجاد یک توهم هوشمندانه و قوی از جلوه یک پنجره را دارد و ما می توانیم آن را به گونه ای سفارش دهیم که دارای طرح و استایل خاصی بوده و جنبه تزیینی به خود بگیرد و باعث ایجاد ظاهری زیبا در محیط حمام بشود.

نمونه مدل های زیبای آینه دکوراتیو پذیرایی

آینه دکوراتیو جدید آینه دکوراتیو جدید

آینه دکوراتیو آینه دکوراتیو آینه دکوراتیو آینه دکوراتیو پذیرایی آینه دکوراتیو پذیرایی آینه دکوراتیو پذیرایی آینه دکوراتیو پذیرایی آینه دکوراتیو پذیرایی آینه دکوراتیو پذیرایی

استفاده از آینه دکوراتیو در راهروها

وجود آینه در راهرو به عنوان یک اصل مهم و تاثیرگذارباید مورد توجه قرار گیرد، زیرا آینه ها علاوه بر آن که به جهات مختلف کاربردی هستند مثلا در هنگام ورود و خروج از ساختمان می توانیم خود را بررسی کرده و بعد با دیگران روبه رو شویم. همچنین در مناطق تاریک خانه، آینه ها با تامین کردن نور مورد نیاز می تواند فضا را روشن کند. با آینه کاری کردن بخشی از راهرو می توان منبع نور را دوبرابر کرد، با انجام یک ترفند طراحی داخلی قدیمی و قرار دادن لامپ ها در جلو آینه میزان روشنایی فضا دوچندان می شود.

استفاده از آینه دکوراتیو در اشکال مختلف

آینه ها را می توان به شکل های مختلف و به عنوان یک اثر هنری و در اندازه های مختلف به کار برد. اگر شما علاقه زیادی به طراحی مدرن داشته باشید، با کنار گذاشتن طرح های سنتی و قدیمی می توانید با استفاده از قاب های مدرن نمایی غیر قابل توصیف را برای محیط خود به وجود بیاورید.

ذکر این نکته ضروری است که حتما باید آینه را در محلی نصب کنیم که ارزش دیده شدن چیزهایی که روی آن می افتد را داشته باشد، بنابراین انتخاب فضای مناسب برای نصب آینه بسیار حائز اهمیت می باشد. برای مثال نباید آینه ها را در محلی نصب کنیم که فقط یک دیوار سفید و یا یک چیز کسل کننده در آن نمایان شود. استفاده از آینه های محدب می تواند از تصاویر عادی در اتاق، منظره های غیر معمول به وجود آورد.

موارد استفاده از آینه در فضاهای کوچک

استفاده از آینه در فضای سرویس دستشویی و حمام به خصوص وقتی که آینه به طور کامل دیوار را پوشانده باشد، حتی در محیط های کوچک و فضاهای بسته موجب دوبرابر دیده شدن فضا می شود. همچنین با استفاده از رواق های آینه ای می توانیم با به وجود آوردن حس توهم بزرگنمایی، باعث ایجاد جذابیت ظاهری در دکوراسیون سرویس بهداشتی شویم. لازم به ذکر است که از این رواق ها برای قرار دادن حوله، شمع های معطر و شوینده ها نیز استفاده می شود.

سالن های بدنسازی و رختکن ها نیز از جمله مکان هایی هستند که استفاده از آینه ها در آن ضروری می باشد و این فضا ها نباید بدون آینه باشد. اکثر افراد در این مکان ها نیاز دارند تا در آینه خود را نظاره کنند. علاوه بر این مورد وجود آینه ها در رختکن و سالن های بدنسازی با ایجاد خاصیت بزرگنمایی می تواند موجب زیبایی بخشیدن به این محیط ها گردند.

ایجاد خطای دید در بسیاری از معماری های مدرن

موارد دیگر استفاده از آینه ها می تواند این مورد باشد که آن ها را برای ایجاد یک خطای دید مانند جلوه یک پنجره به کار ببریم. با این که وجود یک آینه در بالای یک مکان خاص مثلا در شومینه یا میز غذاخوری حالت کلاسیک دارد، اما اگر یک آینه بزرگ را در پشت چیدمان مبل قرار دهیم می تواند جلوه و زیبایی خاصی به محیط اطرافمان بدهد.

دیوارپوش آینه ای

برای تزیین کردن دیوار های اتاق نشیمن ، پذیرایی، حمام و سرویس در منازل می توان از آینه ها به عنوان دکور استفاده کرد. آینه پوش کردن دیوار ها علاوه بر ظاهر زیبایی که ایجاد می کند، باعث گسترده تر نشان دادن فضا نیز می شود.

منظور از آینه پوش کردن دیوار، یعنی این که کل دیوار را کاملا با آینه بپوشانیم، که در این صورت اگر فضای کوچکتری داریم، این آینه ها می توانند با ایجاد خطای بصری به گسترده تر نشان دادن محیط کمک کند.

موارد قابل توجه در هنگام خرید آینه دکوراتیو

در خرید آینه دکوراتیو باید موارد زیر را در نظر گرفت:

1- متناسب بودن با فضای داخلی

قبل از خرید آینه دکوراتیو باید به این نکته توجه کرد که حتما باید متناسب با نوع المان های داخلی فضا باشد و با آن هماهنگی داشته باشد.

2- نصب صحیح آینه ها

اندازه آینه یکی از مهم ترین نکاتی است که در خرید آینه باید دقت داشته باشیم. ابتادا باید مکان نصب آینه و اندازه مکان مورد بررسی قرار گیرد و سپس برای خرید آینه متناسب با آن اندازه اقدام به عمل آید، منظور از اندازه مناسب در مورد آینه ها این است که نسبت اندازه آینه با دیگر المان های اطراف آن هماهنگی داشته باشد. همچنین چگونگی نصب آینه که یا افقی باشد و یا عمودی، می تواند در ایجاد زیبایی بصری تاثیرگذار باشد.

قیمت آینه دکوراتیو پذیرایی

یکی از فاکتور های مهم برای خریداری کردن آینه ها، قیمت آن ها می باشد، ولی نباید همیشه فقط قیمت را اولویت قرار دهیم، در این گونه موارد، هرچقدر قیمت محصول کمتر باشد از کیفیت آن کاسته می شود. از طرفی هم قیمت تضمین کننده کیفیت نیست، پس در خرید آینه ها در مورد قیمت حتما باید تعادل را رعایت کنیم. برای خرید این آینه ها می توانید از طرحینه کمک بگیرید، طرحینه بهترین فروشگاه ها را به شما معرفی می کند.